Nuns on the Run

xxxxxxxxoo hodnoceno 29x (Seznam vlastníků)

Nuns on the Run - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Mayfair Games
Autoři: Frederic Moyersoen
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hodnocení

Můžete se k tomu ti co to hráli na Zatroconu poprvé vyjádřit. Jak tuto hru hodnotíte?
2.7.2010 13:07:27

kren
Já to nehrála poprvé, ale pokud se také mohu vyjádřit (i když to neodpovídá zadání), tak je to skvělá oddychová a velmi atmosférická hra. Jak to pregnantně vyjádřil můj otec, tak mu to připomíná doby, kdy chodil sousedům na jablka - máš z toho v žaludku stejné lechtání. =)
Pravidla vysvětlíš v pěti větách, anglicky jsou tam asi čtyři popisy pohybů a karty požehnání, kterých je ale asi jen pět druhů a neměl by být problém je přeložit.
Jasně, že to není žádná strategická bitva, ale má to atmosféru a skvěle tím vyplníš jakoukoli pauzu (celá hra trvá cca 30-45 minut i s vysvětlením a přípravou).
Hrála jsem to s mnoha různými lidmi a všem se to dost líbilo, takže na povaze, pohlaví, vzdělání apod. vůbec nezáleží - všichni jsou prostě mladé novicky, které se v noci plíží po klášteře =)

2.7.2010 14:08:00

to Elissa
No dneska mi to má přijít od Anekena. Jen tak zběžně jsem se mrknul na webu na pravidla a na herní komponenty a trošku nechápu princip. Ten svůj pohyb si novicky zapisují na ty lístečky, takže v praxi se po plánu nepohybují? Pohybují se po plánu jen ta abatyše a převorka?

2.7.2010 14:17:32

kren
Přesně tak, je to v podstatě podobné jako Fantom staré Prahy nebo Fury of Dracula - novicky jsou neviditelné a ty dvě kráčmery se je snaží najít. Obě strany si po každém pohybu hází kostkou - novicky na hluk, který působí (mají koeficient za pohyb, např. pokud se plíží, pak jsou slyšet do vzdálenosti [hod kostkou -3] polí. Pokud je v tomto dosahu jedna z bab slyší, pak musí do směru, ze kterého jsou slyšet, umístit žeton "šustot". Abatyše a převorka se mohou vydat směrem těchto žetonů, a pokud novicku mají v linii viditelnosti, pak se tam viditelně novicka umístí. Ale musí ji chytit - to znamená, že pokud nemají dost pohybu, tak jim v dalším tahu zase může zmizet z očí.

Je to trošku srozumitelné? =)

2.7.2010 14:36:25

Jo v podstatě jo ...
... jenom prosímtě kdy se ten žeton šustotu obrací na stranu zmizení a kdy se ten žeton vůbec odstraní z plánu.

2.7.2010 14:40:21

... a jaký má význam
ten žeton když je otočený na tu stranu zmizení?

2.7.2010 14:41:23

žetony
se z plánu odstraní po tahu obou starších jeptišek - protože v následujícím tahu se položí nové, jen co se novicky pohnou a hodí si na hluk.

Žeton se neotáčí na stranu zmizení, on prostě funguje jednou nebo druhou stranou.
A zmizení použiješ v okamžiku, kdy např. jako novicka během svého tahu křížíš linii viditelnosti jedné z dozorkyní. V takovém případě se musíš pohybovat viditelně, dokud tě vidí, a na posledním poli, kde jsi byl ještě vidět, položíš žeton zmizení.
Ten je signálem pro abatyši či převorku, že mohou opustit svoji trasu a vydat se tě jít hledat směrem, kde jsi zmizel - zcela obdobně jako kdyby tě zaslechly.

2.7.2010 15:17:42

jo,
a ještě jedna poznámka - každé kolo si také po svém pohybu hází abatyše a převorka (pokud šly a neběžely) - hází si vpodstatě na to, jestli někoho zaslechnou ze své nové pozice. na tento hod nemají novicky žádný koeficient, ale mohou to předpokládat, protože znají trasy, po kterých jeptišky kontrolují klášter. Po tomto hodu se také pokládají žetony šustotu, pokud nějaký zaslechly - takže tam jsou de facto dvoje různé - jedny po tahu novicek a jedny po tahu abatyše a převorky. Zůstávají tam až do dalšího tahu té které skupiny.

2.7.2010 15:28:36

prvni dojmy
dneska jsme hrali 3 hry a bylo to fakt super, sice je tam dost nahody ale kralovsky jsme se bavili :))

11.3.2011 00:18:30

první dojmy
Slova csf.losera můžu jen potvrdit. Už jen to, že jsem hru hráli hned 3x zasebou a pořád to byla ukrutná zábava, hovoří za vše :-)
K náhodě: Kostka udělá sice hodně, ale do mechanismu a tématu hry to krásně sedí. Rozhodně mi míra náhody v téhle hře nepřijde nepřiměřená, spíše krásně dotváří atmosféru odvážného nočního dobrodružství v chodbách kláštera.

11.3.2011 07:37:11

nahoda
v te nahode s tebou naprosto souhlasim, krasne zapada do mechanismu a je ji tam vzhledem k tematu tak akorat ale je pravda ze proste te nekdy ta kostka skoro zarizne :) ale pobavi maximalne

11.3.2011 12:17:25

!!!
Tu hru musím mít, když ji pochválil samotný cSf.Loser! Snad jednou budu hoden toho si ji s ním zahrát!

11.3.2011 12:20:16

to Ellisa
Úplně náhodně jsem narazil na tvůj starý post, kde tvrdíš, že při hodu abatyše na šramot nemají novicky žádný koeficient k hodu. Není to pravda. I při hodu abatyše mají svůj koeficient ze své aktuálně platné karty pohybu.

28.11.2011 12:25:32

koeficient, hodnoceni
Přesně tak, koeficient se uplatní i při poslouchání lovkyň. Jinak hru jsem hrál s děckama i dospělýma (nehráčema) a všechny bavila.

15.7.2018 14:18:05

Vybíráme z Bazaru

Únikovka: Útěk na západ
Únikovka: Útěk na západ
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas