nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Nuklear Winter '68

Počet hráčů: 1 - 3
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná
Čeština:
Vydavatelé: Lock N Load Publishing, LLC
Autoři: Petre Tutunea
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Je rok 1968. Německo bylo zničeno nukleární válkou, kolem Zóny byla postavena zeď, teď v ní krouží Zealoti a nemají rádi návštěvníky. NATO vyslalo do zóny několik jednotek. Úkoly jsou různé, ale jeden přetrvává - nenechat se zabít od mutantů a nebo zbytků německé armády z druhé světové války, která chce pod vedením Himmlera založit novou říši.

Nuklear winter '68 je válečná hra v alternativní historii pro jednoho až tři hráče. Hraje se za jednu ze tří stran NATO, německo z období druhé světové války a Black Hand, což jsou přeživší v Zóně a mutanti. Hraje se podle scénářů vždy s daným úkolem.

Příprava hry

Hráči si vyberou stranu za kterou budou hrát a scénář. Podle popisu scénáře hráči rozestaví své jednotky na mapu, která znázorňuje zónu a je rozdělena na hexy. Jednotky mohou začínat i mimo mapu. Scénáře se liší nejen použitými jednotkami, ale i příběhem od kterého se odvíjí i úkoly pro danou hru. Žetony aktivací se umístí do "hrnku"(či jiného losovacího zařízení) a začíná hra.

Průběh hry

Jeden hráč losuje žetony aktivací (nebo události viz. níže) a hráč za danou stranu aktivuje svoje jednotky. Žetony aktivací mají jasně určeno kterou jednotku hráč může aktivovat. Příkladně Rangers mají svůj aktivační žeton, ale i 1/7 SS jednotky. Takto se rozpoznává, která jednotka má být aktivována. Naproti tomu hráč za Black Hand žádné aktivační žetony nemá, takže pokud je ve hře a má být na řadě, pak aktivuje všechny jednotky. Žádný hráč nemůže mít víc než dvě aktivace za sebou to znamená - příklad losování:

  1. NATO - Německo
  2. Německo - automaticky jede NATO

Při aktivaci má hráč několik možností co udělat:

  1. Zavolat Dělostřeleckou podporu (pokud je daná scénářem).
  2. Povýšit svého 2IC (second in command) na CO (commanding officer - velitel).
    Důvod je prostý hráči za německou a NATO stranu musí hlídat dosah radia od svého velitele, tento dosah přidává různé bonusy. Pokud jsou mimo dosah pohybují se jen poloviční rychlostí, protože Zóna je zamořena radiací a prozkoumávání nového terénu je náročné.
  3. Aktivovat jednotku běžným způsobem pohyb-boj.

Takto se hráči střídají v aktivaci jednotek až do splnění /nesplnění úkolu nebo dosažení počtu kol určených scénářem.

Pokud je tažen žeton události, pak se hodí dvěmi kostkami a podle tabulky, která je součástí mapy, se určí výsledek. Události mohou být různé od příchodu mutantů, přes náhodné útoky mutantů na jednotky na cestě až po objevení nových zbraní. Povšimněte si, že i když ve hře není hráč za Black Hand tak stejně tato strana může vstoupit do hry. Je to důsledek toho že Black Hand jsou v Zóně domácí a mohou se kdekoliv objevit. V případě že hrají pouze dva hráči, táhne za Black hand jeden z nich.

Konec hry

Hra končí splněním úkolu nebo dosažením počtu kol.

 

Nuklear winter '68 je středně náročná válečná hra, která trvá i s přípravou kolem hodiny a půl.  Ve hře je mnohem více pravidel než je zde popsáno - například pohyb ve skupině, opportunity fire, vrtulníky, letadla, biologické a nuklární bombardování, výhled a jiné. Vzhledem k zachování jednoduchosti popisu nejsou tyto pravidla a herní možnosti zmíněny.

Autor: Ghost