Notre Dame - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alea
Filosofia Editions
Rio Grande Games
Autoři: Stefan Feld
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Cenová akcia na ND

Začiatkom tohto roka som bol mimoriadne šťastný, keď sa mi podarilo ND zohnať v nemenovanom obchodnom reťazci za 19,90 €, pričom ostatné obchody mali v tom istom čase ND za 28-29 €. Založil som kvôli tomu aj osobitné vlákno, kde by sme mohli zdieľať informácie o cenových akciách jednotlivých obchodov, ale bolo to zo strany Dia zamietnuté s tým, že by to nebolo fér voči podporovateľom tohto webu. Zároveň mi prisľúbil, že niečo v podobnom duchu na ZH zriadi, ale nestalo sa tak doteraz. Nevadí, pretože túto funkciu bezpečne plní Ringove vlákno o posledných úlovkoch, kde a za koľko.

Teraz je tu ND za 119 Kč. V Levných knihách. Ako je to možné? Kto mi túto cenu dokáže relevantne vysvetliť? Je to nejaká finta Ravensburgeru ako preniknúť na trh stolných hier? Aj San Juan vydali oni, však? Vyzerá to totiž nie na dopredaj zopár kusov tejto hry - veď indície z celého Česka hovoria, že tých hier je veľa, a dokonca o 14 dní má byť doplnenie na sklade. O čo teda ide - nejaké zemetrasenie na českom trhu?
10.6.2011 15:15:22

Joe

Peco
Niekto "hore" si konečne uvedomil, že stolné hry tu sú? :)

10.6.2011 15:29:25

pecovarhy
Do levnejch knih co vím Ravensburger už dřív dodával puzzle, takže ta analogie je jasná. Když potřebuje uvolnit sklady tak přes levný knihy je to ta nejlepší cesta...

10.6.2011 21:15:49

A není to nakonec jedno?
těch duvodu muze byt rada. Dost mozna jich mají na sklade stovky neprodanych, potrebuji uvolnit místo ve skladu.. Tohle dela každy rozumny obchodník, pokud nepotrebuje, aby se mu v podniku zbytečně valela kupa neprodanych produktu..
Doporucene MOC jsou u her kolem 700 Kč, takze je jasné, ze zde jde spíše o cashflow a jine důvody než o zisk.

10.6.2011 23:59:02

pecovarhy
Pokud se udělá velký náklad jednoho zboží, které bohužel neprodává dle očekávání a mělo by se válet na skladě, je lepší ho střelit někde za pár korun, než když to zboží třeba nepokryje ani náklady na sklad. Takže je poměrně jasná volba to prodat za danou cenu, než z toho mít ještě další zbytečné náklady navíc. I těch pár korun z téhle slevy se titož dá investovat zase jinam, snad už třeba moudřeji.

11.6.2011 08:38:41

Vybíráme z Bazaru

Puerto Rico 1897 EN (Predaj)
Puerto Rico 1897 EN (Predaj)
Akt. cena: 38 €
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas