Nothing Personal

xxxxxxxxoo hodnoceno 9x (Seznam vlastníků)

Nothing Personal - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Mafie
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: Dice Tower Games
Game Salute
Autoři: Stephen Avery
Tom Vasel
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Má někdo? Stojí to za to mít to doma?
28.10.2013 08:52:33

Mne zklamala
Začnu asi trochu kacířsky (vzhledem k tomu, jaký je kolem téhle hry hype), ale mne na první zahrání zklamala. Hra je sice nádherná a celkem dobře se i hraje, ale pro mne u ní selhává téma. Berte to samozřejmě s odstupem, hodnotím po prvním zahrání, ale v otázce tématu by se to asi moc už neposunulo. Vůbec jsem z toho necítil tu mafiánskou tématiku. V mafiánském prostředí očekávám, že to bude o síle rodiny, loajalitě apod. Tady mi to přišlo na ruby. Fakticky dražíte jednotlivé členy mafie, aby hráli pro vás a dražba je to dost chaotická. Taky mi přišlo divné, že hlavní způsob, jak dostat mafiána ze hry je přeplatit ho vlivem - pak ho totiž zavře policie. Nějaké střílení ani šílené podrazy se téměř nekonaly. Hra mi taky přišla mechanismy překvapivě podobná s českou Mafia City Petra Bělíka, na kterou nedám dopustit a považuju ji za krále mafiánských her. Tam má ta "dražba" (aneb přetahování o vliv nad částmi města - to je tematicky jiné) smysl. A díky pokerovým žetonům má Mafia City taky úžasnou atmosféru ala mafiánský stolek ve temném koutě zakouřené italské restaurace.. Takže a mne: Nothing Personal, but Mafia City beats your game, Tom.

30.10.2013 16:09:36

rbx

nemuzu souhlasit
vase hra byla vic nez podivna. Vsechny nasledujici hry, ktere jsem sledoval a jedne z nich se i ucastnil, byly uplne o necem jinem. Ta hra je hlavne u uplaceni. Uplatit se da kdokoliv a penize hraji prvni i posledni roli. Za penize muzes soupere donutit prehodit kostku, za penize ti nekdo prenecha vliv... je tam toho spousta. Je to o ziskavani vlivu v mafianske strukture, nestavis tam svoje mafiany, ale snazis se z pozice sve rodiny ovlivnit mafianskou strukturu tak, abys nasbiral co nejvice vlivu.
Prijde mi, ze Jezura nepobral zakladni myslenku hry ocekaval od toho neco uplne jineho. S Mafia City to ma spolecne jen jedno, bidovani. V Mafii se biduje na lokace, tady se biduje na mafiany. Tim veskera podobnost konci.

22.11.2013 22:24:35

Vybíráme z Bazaru

Zázraky přírody
Zázraky přírody
Akt. cena: 230 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas