Northgard: Země nepoznané

xxxxxxxxxo hodnoceno 81x (Seznam vlastníků)

Northgard: Země nepoznané - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Adrian Dinu
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Znovuhratelnost

Jak to hodnotíte po více odehraných partiích?

18.4.2023 04:17:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Znovuhratelnost zvedá modulární mapa a monstra. Mapové dílky jsou si ale hodně podobné a asymetričnost je zde velmi malá. Po prvním zahrání jsem měl přesně pocit,že se ta hra rychle ohraje a po 5 partiích se mi to víceméně potvrdilo. Je to fajn, lehká přímočará hra, ale znovuhratelnost není moc vysoká.

18.4.2023 08:56:22

Přišlo mi to jako “obohacené” Carcassonne. Tak bych měl doplňující otázku/odpověď - jak je to se “znovuhratelností” Carcassonne?

18.4.2023 11:27:34

@Tangram a nebo clovece nezlob se. Resit znovuhratelnost u nepribehove, kompetitivni hry mi prijde celkem zbytecne. Kazda hra je trosku jina, nejde o pribeh ale o strategii/taktiku. Podobne by se dala resit znovuhratelnost Blood Rage, Scythe a jinych her podobneho druhu

18.4.2023 13:13:31

@Pepsson Neodvážil jsem se to vyslovit tak přímo:)

18.4.2023 13:29:19

@Pepsson tak s tím si dovolím velmi nesouhlasit, hry jako Eclipse, TI4 nebo Chaos Order jsou všechno nepříběhové kompetetivní hry a všechny mají díky asymetrii a modularitě vysokou znovuhratelnost

18.4.2023 19:24:01

@Infidus tak souhlasit nemusis, ja s tebou taky nesouhlasim :) 

18.4.2023 21:53:19

@Pepsson Souhlasím s tvým souhlasem nesouhlasit s jeho nesouhlasem vašich souhlasů. 

 

@ta"jemná" 

Ono je třeba si definovat co je myšleno tou znovuhratelností, jestli to pro vás znamená okamžik kdy hru máte nahranou tak, že už nenarazíte na nic nového a nebo jestli je to prostý fakt toho, že vždy hrajete stejnou taktikou a hra dopadne stejně. 

Obecně řečeno čím je hra komplexnější, čím méně časté je její hraní a s čím více rozdílných spoluhráčů ji hrajete, tím více vám nezevšední.

Takže pokud plánujete hrát se stejnou partou Northgard 3x za večer, každý den, pak ano, nejspíš se vám to za týden ohraje. To však není nezbytně chyba hry :)) 

 

19.4.2023 11:37:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Life of a Chameleon
Life of a Chameleon
Akt. cena: 265 Kč
Končí za: 22 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas