Northgard: Země nepoznané

xxxxxxxxxo hodnoceno 72x (Seznam vlastníků)

Northgard: Země nepoznané - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Adrian Dinu
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy ve 2 hráčích

Ahoj.

Máte někdo zkušenosti s touto hrou ve dvou hráčích? Pokud ano, tak jaké to bylo?

29.1.2023 20:31:58

Viz mé hodnocení hry - určitě doporučuji. Taktické a jednoduchá pravidla. Hráno zatím bez monster.

29.1.2023 21:36:43

Asi to nebude tak špatné, jako jiné 4X hry, ale tento typ her není primárně určený pro 2 hráče. Hrozně to ubírá na kvalitě a taktice. Pravidelně se nám stává, že se přelévá, kdo zrovna vede a má třeba 2 velké budovy. Ve 2 hráčích to budete mít pořád na očích a nebude to tak napínavé. Ale třeba právě to může někomu vyhovovat.

@černý vlk k tomu hodnocení, proč by se nevyplatilo stavět budovy na zdroje?

30.1.2023 10:08:43

Ze tvou partií soudit nemůžu, ale přišlo mi, že je lepší postavit nejdříve verbovací bonus, pak věž a suroviny dostávat z přilehlých území. Ale asi záleží na hráčích. 

30.1.2023 10:28:09

A v kolika jsi to hrál?
 

Mně právě příjde spíš naopak lepší rozjet ekonomiku, jako ve většině her :) Když budeš hodně verbovat a málo těžit, tak to neukrmíš

30.1.2023 14:08:53

Ve dvou hráčích. Navíc se hrálo agresivně. Vybudujes ekonomiku a soupeř ti území rád převezme. Jakou zkušenost máš ty?

30.1.2023 14:47:29

Já jsem to ve dvou nikdy nehrál, ani mě to vlastně nenapadlo :) Ve více hráčích se moc nevyplatí být nějak extra agresivní, protože jakmile něco opustíš armádou, tak ti tam někdo skočí. Dává smysl, že ve dvou je ta taktika úplně jiná

30.1.2023 15:17:33

Dnes večer jsme odehráli první tři partie ve dvou (zatím bez monster) a musím říct, že hra přesně splnila očekávání a klidně bych jí dal takhle na první dobrou 8/10. Je to jednoduchá a přitom dost taktická “civilizační” hra s možností stihnout partii za 45 minut. Úplný ideál jako úvod do 4X her, nebo na večery, kdy se vám nechce tahat nic složitějšího. Ve dvou super zábava, jinak než agresivně se snad ani hrát nedá. 

Musím říct, že se těším na partii ve třech nebo ve čtyřech. 

11.10.2023 22:37:07

Vybíráme z Bazaru

Cortex+ a Cortex 2
Cortex+ a Cortex 2
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas