Nightmare: Horrorové dobrodružství

xxxxxxxxxo hodnoceno 27x (Seznam vlastníků)

Nightmare: Horrorové dobrodružství - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 4 - 5
Doporučený věk: od 16 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Odehrál už někdo? Nějaké dojmy?
2.11.2020 22:35:32

Dojmy?
Také by mě zajímalo, vypadá to dobře.

10.11.2020 07:01:50

Ze Slovenska...
https://www.stolovky.sk/2020/11/09/dojmy-z-nightmare-horrorove-dobrodruzstvi/?fbclid=IwAR2UwKtmt2lzMIAChUhmBvhJZP44l90E5np0ord03LAz0nTPhfP5VTUfY74

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

10.11.2020 07:45:24

Osobní zkušenost
Ještě přidám osobní zkušenost, která je zkreslená tím, že jsem kontroloval lokalizaci, takže jsem byl ochuzený o všechna překvapení a se svou herní skupinou jsem musel dělat, že nic nevím:)
Opravdu doporučuji hrát v plném počtu hráčů. Ve čtyřech to bude OK, nutnost, aby hrál jeden z hráčů z 2 postavy (sourozence, jinak jsou to bratranci/sestřenice) nijak zážitek ze hry nenaruší, ale je škoda se ochudit o unikátní "roleplaying" jedné z postav. Ta hra je tím lepší, čím více se hráči vžijí do svých rolích. Nejde to prostě jen tak odehrát, musíte to prožít, k čemuž vás hra od začátku vede. Každá postava má nějaké charakterové rysy, nějaké povolání, nějaký vztah k ostatním sourozencům/bratrancům/sestřenicím, a to prostě mnohem víc vynikne, když se s ní od začátku ztotožníte a podle toho interagujete s ostatními.
I ta "strašidelnost" je v určitých fázích hry o vynalézavosti hráčů, takže některé herní skupiny to budou mít jako temnou detektivku a v jiných skutečně může dojít na pocity, které prožíváme při sledování či čtení hororů.
Sečteno podtrženo, podle mě z toho nikdo, nezávisle na vyústění celé hry (pro každého hráče hra může dopadnout jinak), nemůže být na konci zklamaný, protože to prostě budou za každých okolností 2-3 skvěle strávené hodiny s rodinou/přáteli.
Tady bych se chtěl ještě pozastavit u ceny za jednorázový herní zážitek. DPC je 599,-, ale když půjdete v 4-5 lidech třeba do kina, tak jste v tom za litr. Tady je opravdu potřeba si to přepočítat a osobu a hodiny zábavy a třeba v partě přátel se na hru složit a přihodit za 2 flašky vína:).

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

10.11.2020 08:32:59

Zajímavá hra. Ale přišlo by mi fajn, kdyby měla každá postava více těch reálných akcí/interakcí.

 

Pán her - Nový Jičín

14.11.2022 01:06:21

Vybíráme z Bazaru

Chronicles of Crime: 1900 (EN)
Chronicles of Crime: 1900 (EN)
Akt. cena: 370 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas