nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Neuland

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 100 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština:
Vydavatelé: Eggert-Spiele
Z-Man Games
Autoři: Peter Eggert
Tobias Stapelfeldt
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Hráči v této hře postupně budují civilizaci. Začínáte jako lovci a dřevorubci žijící v lesích. Vývoj však pokračuje, a tak se brzy objevují zlaté a stříbrné doly, rozvíjí se farmy a tkalcovství. Hráči tak produkují stále lepší zboží a mohou tak stavět více budov a produkovat více...

Objevují se nové usedlosti, dílny, doly a další stavby, umožňující produkci stále pokročilejších výrobků, ze kterých je možno dalším zpracováním získat výrobky ještě lepší a vyspělejší. Společnost nakonec dosáhne svého vrcholu, když dospěje k výstavbě tak kulturních staveb, jako jsou divadlo, knihovna, katedrála, senát a mnohé další. Hráč, který získá nejdříve předepsaný počet vítězných bodů, vyhrává.

Hráči nepřicházejí na řadu pravidelně dokola v předem stanoveném pořadí. Místo toho se každý může rozhodnout, zda ve svém tahu provede raději větší množství různých akcí, ale přijde na řadu méně často, nebo naopak hraje raději často, ale provede menší počet akcí. Hráči ve svém tahu mohou stavět budovy a produkovat v nich zboží. V nejjednodušších budovách je možno vyrábět základní produkty bez vstupní suroviny, v jiných vzniká výrobek jen z příslušné vstupní suroviny nebo surovin a v nejpokročilejších, tzv. kulturních stavbách, je možno ze vstupních surovin získat vítězné body.

Provedení každé akce trvá nějakou dobu – v této hře měříme čas pomocí jednotek (dále jen „jednotky času, JČ“), jimž odpovídá přesun kamene času po časové ose o příslušný počet polí. Všichni hráči mají na začátku stejný počet žetonů štítu ve své barvě – tyto žetony představují vítězné body, které hráči mohou získat produkcí v Kulturních budovách. Komu se podaří „vyprodukovat“ nejdříve předepsaný počet bodů, tj. umístí všechny své žetony štítů na hrací plochu jako první, vítězí.

Autor: madarich