Nemesis: Lockdown – Chytridi a doplňky

xxxxxxxxxo hodnoceno 14x (Seznam vlastníků)

Nemesis: Lockdown – Chytridi a doplňky - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Nemesis
Nemesis: Lockdown
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Adam Kwapiński
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Jaký je tohle rozšíření? 

16.12.2022 22:07:08

Je tu nekdo kdo hral vsechny ty rozsireni popripade jaky je pro nej to nejlepsi? 😊

21.12.2022 14:48:32

To se nedá říci…..Chytridi jsou však jediné rozšíření, které nepřidává jen novou rasu, ale i kompatibilitu pro starší expanze,a by šli hrát v Lockdown, má 3D dveře hodně zajímavě dělané, takže dokáže nahradit i terrain set.

Co se týče ras, tak chytridi jsou nejvíc rozdílný oproti všemu, co zatím pro Nemesis vyšlo. Pro mě to byl důvod pro backnutí KS kampaně.

21.12.2022 17:05:38

Mně jde spíše o tu hratelnost. Mám základní hru Nemesis a Lockdown zatím nechci, ale kdo ví.  

21.12.2022 22:03:37

Mě se líbí jen ta rasa, zbytečně jsou k tomu ty dveře a x karet skrz kompatibilitu, to mohlo být samostatně a rošíření čistě s houbočervíkama mohlo být levnější, takto jsem se na to vykašlal, třeba někdy, ale nejsem skalní fanoušek, celkem mi stačí původní základní hra.

22.12.2022 15:41:30

Možná by bylo fajn kdyby někdo, kdo to hrál, by napsal nějakou recenzi :)

22.12.2022 18:58:03

Hrál jsem jen dvakrát. Jednou Lockdown na základní straně herního plánu v sólo a jednou cooperativ ve dvou na lodi se základní stranou. 

Obojí mě bavilo. Při pohybu osob po herním plánu se musí  uvažovat jinak. Pokud se chytridi rychle rozrostou tak to smrdí průserem. Máme nahrané v obou hrách v semikooperativ opravdu hodně a udržování lodi bez žetonů poruchy a ohňů je u nás na vedlejší koleji. Nikomu se moc nechce plýtvat cenné akce. Ale u chytridů je nutnost se více starat o to, co se děje kolem, jinak vás to dokáže rychle poslat do podhoubí, ve kterém nechcete být. Trochu bych to přirovnal ke spuštěné autodestrukci, kterou si můžeš hlídat. Takže i když se máte mezi sebou zabít, tak stejně musíte trochu kooperovat.

Za mě to pracuje dobře a tématicky to je pěkně udělané. Chytridi mají své vývojové cykly a pokud je udržíte na uzdě tak je relativní klid. 

Hraje se to jinak než klasičtí vetřelci, ale nenabourává to hru samotnou. Ještě mě čeká to dostat na stůl ve čtyřech nebo pěti lidech a zkusit v takovém počtu semikooperativ. 

 

10.3.2024 08:40:28

Vybíráme z Bazaru

Scrap Racer vč. rozšíření pro 7. a 8. hráče
Scrap Racer vč. rozšíření pro 7. a 8. hráče
Akt. cena: 419 Kč
Končí za: 9 hodin

Offcanvas