Nemesis: Den poté

xxxxxxxxxo hodnoceno 20x (Seznam vlastníků)

Nemesis: Den poté - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Nemesis
Nemesis: Lockdown
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Adam Kwapiński
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Má to smysl?

Jedná se o významné obohacení hry, nebo je to spíše jen takové vyšperkování? 

16.6.2021 19:22:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak hlavně to přidá nové postavy, pokud tě omrzí výběr do základu. Nutnost to ale není

16.6.2021 20:41:10

@Pepsson : Ano, nové postavy. Ještě jsem se nedostal ke hraní. Tak vlastně ani netuším, jaké rozdíly mezi postavami jsou a tím pádem, jestli vůbec mám uvažovat o pořízení. Speciálně ve srovnání s aktuálně vydanými lokalizovanými rozšířeními Psychonauti a Kanamorfové.

Viděl jsem tu názor, že třeba ani tato rozšíření nejsou až tak herně významná a spíš se vyplatí Lockdown.

Na jednu stranu je zde syndrom kompletace a na druhou dobrý herní zážitek, aby se pak hra moc nenatahovala, ale zase byla dost variabilní, znovuhratelná a pocitově úplná (nebyl z ní dojem, že ji půlka chybí,  jak u staré Warcraft tBG).

To jsou asi tak moje úvahy skryté za původním dotazem.

16.6.2021 23:17:37

Psychonauti a Kanamorfové jsou jiní alieni, kteří nahradí stávající druh.
Aftermath přidá dalších 6 (asi) postav, možnost zahrát si “druhý díl”, kdy posádka druhé lodi objeví Nemesis, + další typy místností, např. kulometné věže.
Základ je komplet, nic mu nechybí, a dalo by se říct, že Aftermath není expanze, ale druhý díl. Takže záleží na tobě, jestli se ti hra líbí a jestli ji budeš hrát dost často, aby se vyplatila koupě - protože k zahrání Nemesis 4-5x ročně Aftermath potřeba není.

17.6.2021 07:37:43

mame nahrano kolem 15ti her zakladu a aftermath beru jako oziveni. nove mechaniky nejsou slozite, jde spis o variabilitu postav… karno a psycho rozsireni jsou fajn, rasy alienu jsou hodne jine, sle pokud bys hral nemesis parkrat, neni to zapotrebi (dle meho nazoru)

17.6.2021 07:53:49

Nemesis je už v základe dosť hutná hra, veď aj cena a veľkosť krabice tomu zodpovedajú, s dostatočnou variabilitou hry na dlhé hodiny hrania, takže by sa dalo povedať, že žiadne rozšírenie nie je v podstate životne dôležité. Za mňa osobne som z trojice hlavných rozšírení vždy najviac hodnotil Aftermath (jednoznačne kvôli novým postavám a tiež kvôli hodne originálnemu spôsobu rozšírenia - epilóg módu).

Čo sa týka Psychonautov a Karnomorfov, tam je to skôr o kompletizačnom syndróme, ale musím povedať. že cena CZ rozšírení od Mindoku ma dosť nepríjemne prekvapila. Z KS:Lockdown sa dali rozšírenia v EN verzii objednať za 26€ (Aftermath), 36€ (VS) a 43€ (Carno), aktualne Psychonauti a Karnomorfove sú za 57€, čakal som cenu okolo 40-45, nie 57 :/

17.6.2021 10:51:31

Jo ta CZ cena za nové rasy mne taky celkem nepříjemně překvapila, obzvlášť když vím, za kolik se dá teď v pledge manageru koupit toto rozšíření v angličtině… 

Obecně poslední dobou spíše bývalo pravidlem, že česká verze je levnější, ale tady to bohužel neplatí. No co se dá dělat… 

17.6.2021 15:29:49

Vybíráme z Bazaru

Atlantis (CZ)
Atlantis (CZ)
Akt. cena: 110 Kč
Končí za: 10 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas