Nemesis - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Adam Kwapiński
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nove ukoly z BGG

Zdravim,
narazil jsem na BGG na komunitni personalni a sluzebni ukoly.
https://boardgamegeek.com/filepage/174784/custom-personal-objectives-print-and-play
Prekladal si je nekdo, at nedelam neco, co uz je hotove?
29.4.2020 13:40:59

Drk

...
Nevím, že by je někdo překládal. Jenom by to chtělo asi lepší kvalitu karet.

‐----------------------------------------------------------------
Nabízím nabarvení figurek
www.instagram.com/drk.painting/
https://drk22.rajce.idnes.cz/

29.4.2020 23:05:46

Drk
Kvalita bude v pohodě. Stejně bych skenoval zadek karet, tak to vezmu i s předkem...
Ale přiznám se, že s tím překladem mám problém. Obvzlášť s textem v uvozovkách. Sice to není horně potřebný, ale když už bych to chtěl dělat, tak pořádně. Našla by se prosím dobrá duše, co by mi to přeložila?

30.4.2020 00:49:45 | Upraveno autorem (porovnej)

markan
Já ti to přeložím.

EDIT: No hned při první kartě jsem už litoval, k čemu jsem se to uvrtal, protože Blade Runnera jsem viděl naposledy možná tak někdy před 15 lety. A když jsem se bál, abych to nevytrhl z kontextu a dohledával to, tak jsem zjistil, že to vůbec žádný kontext nemá, protože je to jenom štěk na konci filmu. :-D

30.4.2020 08:25:07 | Upraveno autorem (porovnej)

BigBobek
Rikal jsem si, ze ty kultovni hlasky budou vetsi orisek nez pravidlova cast:-D

30.4.2020 11:03:39

Fandovské úlohy
Som rád, že sa toho niekto napokon chytil. Úlohy sú v Nemesis korením hry a väčšia variabilita môže priniesť trochu spestrenia. Mal by som k tomu ale taký návrh, že pred definitívnym prekladom by bolo vhodné tu na fóre, kde je dostatok expertov na Nemesis :), najprv trochu tie úlohy prediskutovať a odsúhlasiť si ich podobu, lebo ako sa ukázalo (vyskúšal som už 2 z nich), až v praxi sa môžu objaviť určité nedostatky a chybičky, a tie tam aj sú.
Okrem toho, grafika určite potrebuje vylepšiť (nesúlad fontov, nízke dpi) a tie filmové šteky, napadlo ma, že by sa dali využiť oficiálne titulky k filmom, porovnať EN a CZ verzie a je to.

4.5.2020 16:01:45

ebm_plays
Tady je prvni verze prekladu.
https://drive.google.com/file/d/1IeeR-xCxxUe31_67fjpAKH2ahfenEvUE/view?usp=drivesdk
Klidne sem hod poznamky. Zatim jsem odstranil Palicaty a Odpoved je negativni. A SOUCASNE vymenil za A TAKE. Vecer hodim odkaz na prvni karty, ktere mam hotove.

4.5.2020 16:44:56 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Prvnich pet karet.
https://drive.google.com/open?id=16cq6ytu2NJMKqhLcmclfSaI9qCu_TnGq

4.5.2020 22:20:23

Posúdenie návrhov
Vidím, že si nepoužil ukazovateľ počtu hráčov. Je to zámer alebo to doplníš ešte? Minimum je 2+, len niektoré úlohy by podľa mňa viac sedeli na hru viacerých hráčov a zase naopak, niektoré z originálov sú podľa mňa zbytočne nadsadené.
K úlohám:

Osobní:

VYŘAZENÍ
Loď musí dorazit na Venuši A SOUČASNĚ dokonči hru v Hibernatoriu.
Loď musí v pořádku dorazit na Venuši A TAKÉ se vaše postava musí hibernovat.
- OK, hratelné
- dal by som wording do súladu s Mindokom

HORIZONT UDÁLOSTÍ
V závěru hry nesmí být nikde umístěn žeton požáru A SOUČASNĚ dokonči hru odletem v únikovém modulu nebo v Hibernatoriu.
- dodatok A SOUČASNĚ je nadbytočný, prežiť je implicitná podmienka úlohy a inak sa skončiť nedá. Týka sa to aj ďaľších úloh
- hrať sa to dá, len nesmieš skončiť príliš skoro pred ostatnými, pretože keď si už out, už neovplyvníš, čo sa deje na hracom pláne, takže to by bolo súčasťou stratégie

DŮVERA V UI
Musí být poškozeny alespoň 3 místnosti s počítačem A SOUČASNĚ dokonči hru odletem v únikovém modulu.
- vyhľadať a poškodiť aspoň 3 počítačové miestnosti môže byť samo o sebe dosť náročné (,ak platí, že by mali zostať poškodené pri záverečnom hodnotení hry, čo je implictné), takže podmienka na ukončenie hry len evakuáciou je smrtiacia

HRDINOVA OBĚŤ
Tvoje postava nesmí přežít A SOUČASNĚ všechny ostatní postavy musí přežít.
- toto je kandidát na minimálne 3+. Pre dvoch hráčov je to dosť ľahké. To hrdinstvo sa dá pomerne ťažko realizovať. V prvej fáze pomáhaš splniť úlohu (ak ti ju hráč prezradí, inak tápeš) a ak protihráč skončí, potom sa tvoja úloha mení na: Spáchaj samovraždu
- viem si predstaviť, že ten hrdinský čin by sa dal definovať exaktnejšie, ako napríklad: Ak je nejaký iný hráč v súboji s votrelcom (minimálne Dospelcom), tak pristúpením do tej istej miestnosti a prevzatím cieľa útoku vo fáze udalosti (za obvyklých podmienok) si splníš "hrdinský čin". Alebo: Odlákaj pomocou návnady aspoň 2 votrelcov od iného hráča.

KRÁLIČÍ PACKA PRO ŠTĚSTÍ
Prohledej skladiště A SOUČASNĚ zde nalezený předmět musíš mít na konci hry umístěn v ruce A SOUČASNĚ vyšli signál.
- ak "v ruce" znamená, že sa má jednať o ťažký predmet, je to takmer nehrateľné
- v každom prípade, na konci hry sa ťažko dokazuje, ktorý predmet si našiel práve v Skladišti. Ak ho odhalíš počas hry, prezradíš tým svoju úlohu

OTŘES SYSTÉMEM
Musí být poškozeny alespoň 3 místnosti s počítačem A SOUČASNĚ vyšli signál A SOUČASNĚ dokonči hru odletem v únikovém modulu nebo v Hibernatoriu.
- toto sa len veľmi málo líši od "DŮVERA V UI"

PŘIPRAVEN
Dokonči hru odletem v únikovém modulu nebo v Hibernatoriu A SOUČASNĚ měj více předmětů než kterýkoliv jiný hráč.
- OK, hratelné, ale pripadá mi to pomerne ľahká úloha

KOLONIE NA OKRAJI
Loď musí dorazit do hlubokého vesmíru A SOUČASNĚ dokonči hru odletem v únikovém modulu nebo v Hibernatoriu.
- ponechal by som iba záver v únikovom module, aby bola učitá variabilita k "VYŘAZENÍ"

MŮŽOU MI POSLAT ÚČET
Loď musí být zničena A SOUČASNĚ dokonči hru odletem v únikovém modulu nebo v Hibernatoriu.
- bez tej zbytočnej podmienky, je to vlastne existujúci a zjednodušený variant zo základnej hry, nič viac

ZAB TO OHNĚM
Hnízdo musí být zničeno.
- aj toto už existuje, zmysel by to malo, ak bol určený špecifický spôsob zničenia (napr. vyhorenie požiarom), alebo doplnňujúca podmienka a "A SOUČASNĚ loď nesmí být zničena."

PIRÁTI VE VZDRRUCHU?
Alespoň 2 motory musí být poškozené A SOUČASNĚ vyšli signál A SOUČASNĚ dokonči hru odletem v únikovém modulu.
- OK, hratelné

VZBOUŘENÝ ANDROID
Všechny místnosti s počítačem musí být funkční A SOUČASNĚ dokonči hru v Hibernatoriu A SOUČASNĚ jakýkoliv hráč, který zapříčinil poškození alespoň 3 místností s počítačem, nesmí přežít.
- 1. podmienku sa oplatí doplniť o "Všechny objevené"
- 3. podmienka je takmer nehrateľná

Služební:

KORPORÁTNÍ ŠPIONÁŽ
Vyšli signál A SOUČASNĚ příští hráč, kterému při hodu na hluk padne tvoje pořadové číslo hráče, nesmí přežít. Pokud jsi hráč s pořadovým číslem 5, vycházej z výsledku hodu NEBEZPEČÍ nebo KLID.
- nehrateľné, problém je v preukázaní svojej úlohy

OCHRAŇTE VIP
Hráč s pořadovým číslem 1 musí přežít. Pokud jsi to ty, všechny tvoje vážná zranění musí být na konci hry obvázaná.
- OK, hratelné, aj keď je to len variácia na originálne "KÁMOŠI NA VĚKY VĚKŮ"

O 28 SVĚTELNÝCH LET POZDĚJI
Sestav protijed A SOUČASNĚ dokonči hru alespoň s jedním protijedem v zásobě.
- OK, hratelné

ZATRACENÁ PROCENTA
Jiný hráč než ty musí odletět v únikovém modelu a být infikovaný.
- na toto sa tiež dá hrať (myslím, že min. 3+), ale s tým, že hráč na to takmer vôbec nemá dosah (možno to bol zámer autora)

ZNOVUZÍSKEJTE TAJNOU ZPRÁVU
Prohledej skladiště A SOUČASNĚ zde nalezený předmět musíš mít u sebe na konci hry A SOUČASNĚ vyšli signál.
- ťažko preukazateľné, neviem si to celkom predstaviť

PALIČATÝ
S příštím hráčem, kterému při hodu na hluk padne tvoje pořadové číslo hráče, s ničím až do konce hry verbálně nesouhlas. Pokud jsi hráč s pořadovým číslem 5, vycházej z výsledku hodu NEBEZPEČÍ nebo KLID.
- toto má byť "party" prvok do hry??? Nesedí mi to tam, ale budiž

HLAVNÍ PRIORITA
Dokonči hru v únikovém modulu spolu s vetřelčím vejcem NEBO se infikovaný uveď do hibernace.
- OK, hratelné, ale únik s vajcom je originálne "MŮJ MILÁŠŠŠEK", modifikoval by som to aspoň na mršinu votrelca

KÓD ČERNÁ
Žádný infikovaný hráč nesmí utéct.
- OK, hratelné, ale treba upresniť podmienku, čo znamená byť infikovaný

LOV BROUKŮ
Zabij alespoň dva dospělce NEBO jednoho střážce.
- OK, ale modifikoval by som to na "Zabij sám alespoň dva vetřelce, minimálně druhu Dospělec."

ODPOVĚĎ JE NEGATIVNÍ
Vyšli signál A SOUČASNĚ poté zavři dveře do místnosti, kde se nachází jiný hráč.
- problém s preukázaním úlohy a zdá sa mi to príliš ľahké a nezmyselné
- modifikoval by som to na Vyšli signál A TAKÉ znefunkčni Komunikační centrálu

5.5.2020 15:11:49 | Upraveno autorem (porovnej)

...
2+ a jine doplnim nakonec. Zapomnel jsem na ne pri prvnich dvouch, tak to necham na konec.

Osobne mam zahranych pet her, takze co se vyuzitelnosti tyce, necham to plne v rukou komunity.

Co se fontu a barvy hlasek tyce, ani jedno neni stejne. Font jsem nedohledal a barvu mi malovani odmita akceptovat - jo, delam to v malovani, protoze s nicim jinym neumim:-P

5.5.2020 16:20:57

Drk

markan
Jestli budes chtít, můžu ti to vložit do grafiky ve photoshopu. Ten barvu udělá stejnou. :)

6.5.2020 14:18:26

Drk
Ja si ty karty chtel udelat primarne pro sebe. Ale jestli bude zajem a chces mi s tim pomoct, tak ti poslu skeny osobnich ukolu a muzes to tam dopsat pak to i se zadni stranou hodime do stazenych souboru a muze to mit kazdy kdo chce.

6.5.2020 14:57:14

...
Prošel jsem to a mám upravenou verzi

Osobní:

VYŘAZENÍ
Loď musí dorazit na Venuši A TAKÉ dokonči hru v Hibernatoriu.


HORIZONT UDÁLOSTÍ
V závěru hry nesmí být nikde umístěn žeton požáru.

DŮVERA V UI
Musí být poškozeny alespoň 3 místnosti s počítačem A TAKÉ dokonči hru odletem v únikovém modulu.

HRDINOVA OBĚŤ
Tvoje postava nesmí přežít A SOUČASNĚ všechny ostatní postavy musí přežít.
- toto je kandidát na minimálne 3+. Pre dvoch hráčov je to dosť ľahké. To hrdinstvo sa dá pomerne ťažko realizovať. V prvej fáze pomáhaš splniť úlohu (ak ti ju hráč prezradí, inak tápeš) a ak protihráč skončí, potom sa tvoja úloha mení na: Spáchaj samovraždu
- viem si predstaviť, že ten hrdinský čin by sa dal definovať exaktnejšie, ako napríklad: Ak je nejaký iný hráč v súboji s votrelcom (minimálne Dospelcom), tak pristúpením do tej istej miestnosti a prevzatím cieľa útoku vo fáze udalosti (za obvyklých podmienok) si splníš "hrdinský čin". Alebo: Odlákaj pomocou návnady aspoň 2 votrelcov od iného hráča.
------Přijde mi to divný úkol. Těžko ovlivníš, co se děje pres celou loď daleko. Nazval bych to jako BODYGUARD - hráč po tvé levici nesmí zemřit A TAKÉ musíš ukončit hru stejným způsobem jako on.

KRÁLIČÍ PACKA PRO ŠTĚSTÍ
Prohledej skladiště A SOUČASNĚ zde nalezený předmět musíš mít na konci hry umístěn v ruce A SOUČASNĚ vyšli signál.
- ak "v ruce" znamená, že sa má jednať o ťažký predmet, je to takmer nehrateľné
- v každom prípade, na konci hry sa ťažko dokazuje, ktorý predmet si našiel práve v Skladišti. Ak ho odhalíš počas hry, prezradíš tým svoju úlohu
------- Tohle bych zrušil

OTŘES SYSTÉMEM
Musí být poškozeny alespoň 3 místnosti s počítačem A SOUČASNĚ vyšli signál A SOUČASNĚ dokonči hru odletem v únikovém modulu nebo v Hibernatoriu.
- toto sa len veľmi málo líši od "DŮVERA V UI"
-----Na konci hry nesmí být rozbitá žádná místnost s počítačem

PŘIPRAVEN
Dokonči hru odletem v únikovém modulu nebo v Hibernatoriu A TAKÉ měj více předmětů než kterýkoliv jiný hráč.
- OK, hratelné, ale pripadá mi to pomerne ľahká úloha
-----Kopíruje quest z původní hry - odstranil bych ho

KOLONIE NA OKRAJI
Loď musí dorazit do hlubokého vesmíru A TAKÉ dokonči hru odletem v únikovém modulu.

MŮŽOU MI POSLAT ÚČET
Loď musí být zničena A TAKÉ dokonči hru odletem v únikovém modulu nebo v Hibernatoriu.
- bez tej zbytočnej podmienky, je to vlastne existujúci a zjednodušený variant zo základnej hry, nič viac
-----Zrušil bych

ZAB TO OHNĚM
Hnízdo musí být zničeno A TAKÉ nesmí být loď zničena.

PIRÁTI VE VZDRRUCHU?
Alespoň 2 motory musí být poškozené A TAKÉ vyšli signál A TAKÉ dokonči hru odletem v únikovém modulu.

VZBOUŘENÝ ANDROID
Všechny místnosti s počítačem musí být funkční A SOUČASNĚ dokonči hru v Hibernatoriu A SOUČASNĚ jakýkoliv hráč, který zapříčinil poškození alespoň 3 místností s počítačem, nesmí přežít.
- 1. podmienku sa oplatí doplniť o "Všechny objevené"
- 3. podmienka je takmer nehrateľná
-----Totožná s mojí úpravou OTŘES SYSTÉMEM

Služební:

KORPORÁTNÍ ŠPIONÁŽ
Vyšli signál A SOUČASNĚ příští hráč, kterému při hodu na hluk padne tvoje pořadové číslo hráče, nesmí přežít. Pokud jsi hráč s pořadovým číslem 5, vycházej z výsledku hodu NEBEZPEČÍ nebo KLID.
- nehrateľné, problém je v preukázaní svojej úlohy
------ Pryč


OCHRAŇTE VIP
Hráč s pořadovým číslem 1 musí přežít. Pokud jsi to ty, všechny tvoje vážná zranění musí být na konci hry obvázaná.

O 28 SVĚTELNÝCH LET POZDĚJI
Sestav protijed A TAKÉ dokonči hru alespoň s jedním protijedem v zásobě.


ZATRACENÁ PROCENTA
Jiný hráč než ty musí odletět v únikovém modulu a být infikovaný.

ZNOVUZÍSKEJTE TAJNOU ZPRÁVU
Prohledej skladiště A SOUČASNĚ zde nalezený předmět musíš mít u sebe na konci hry A SOUČASNĚ vyšli signál.
- ťažko preukazateľné, neviem si to celkom predstaviť
-----pryč

PALIČATÝ
S příštím hráčem, kterému při hodu na hluk padne tvoje pořadové číslo hráče, s ničím až do konce hry verbálně nesouhlas. Pokud jsi hráč s pořadovým číslem 5, vycházej z výsledku hodu NEBEZPEČÍ nebo KLID.
- toto má byť "party" prvok do hry??? Nesedí mi to tam, ale budiž
----Taky mi to tam nesedí

HLAVNÍ PRIORITA
Dokonči hru v únikovém modulu spolu s mrtvolou vetřelce NEBO se infikovaný uveď do hibernace.

KÓD ČERNÁ
Žádný infikovaný hráč nesmí utéct.
- OK, hratelné, ale treba upresniť podmienku, čo znamená byť infikovaný
-----Změnil bych to na Žadný hráč s larvou nesmí přežít

LOV BROUKŮ
Zabij alespoň dva vetřelce od dospělce výše.
- OK, ale modifikoval by som to na "Zabij sám alespoň dva vetřelce, minimálně druhu Dospělec."

ODPOVĚĎ JE NEGATIVNÍ
Vyšli signál A SOUČASNĚ poté zavři dveře do místnosti, kde se nachází jiný hráč.
- problém s preukázaním úlohy a zdá sa mi to príliš ľahké a nezmyselné
- modifikoval by som to na Vyšli signál A TAKÉ znefunkčni Komunikační centrálu
------Dal bych pryč

10.5.2020 21:10:48

Vybíráme z Bazaru

Keltis - Das Orakel
Keltis - Das Orakel
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas