Nemesis - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Adam Kwapiński
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter

Draft kampaně: https://www.kickstarter.com/projects/awakenrealms/1491084656?token=be0c2bbb :)
8.1.2018 17:55:45

Aplikace
Kdyby tak lidi četli ty updaty pozorněji...
Marcin jasně říkal (psal), že o aplikaci uvažujou, že se jim ten nápad líbí, ale že by to nikdy neudělali na úkor klasické hratelnosti. Byla by tedy volitelná.

25.1.2018 14:25:02

@Yedle
nik ťa nenúti ma presviedčať - pýtam sa na mechanizmus, ktorý mi uniká a robí hru zaujímavou a zábavnou. Bodka. Ak taký nie je, ok - cpt. out. Tiesnivá atmoška je fajn, ale to je už súčasťou mnohých AT hier.
Mechaniky kt. som popísal nenazývam nudné. Skôr sú pre nás opozerané :) (hluk, tajné úlohy, prehľadávanie miestností...)
K figúrkam - nejde o počet na hernom pláne - kúpim drahú hru, ktorej markantnú časť ceny robia práve figúrky a využijem reálne len 5-7? Čo so zvyšnými? (Zombicide? srsly?)
V zbierke nemáme žiadnu hru z prostredia Sci-Fi/Space/Future, preto váhame medzi týmto a TI-4edit (keď raz bude v CZ).

25.1.2018 14:42:35

Seladean
To množství figurek bude reálně využívané spíš v jiných modech jako je full coop, nebo až když bude za intrudery hrát jeden z hráčů. Pokud tahle hra nabízí něco pěknýho, tak to je variabilita módů a tedy i hratelnosti, která nemusí bejt pořád jen o jednom a tom samým dokola.
Nicméně pokud seš už dopředu rozhodlu hru nechtít, tak to nemá cenu jakkoliv řešit, že

25.1.2018 15:43:43

@Khalashnikovf
práveže som sa ešte nerozhodol, preto sem píšem

Ale tvoja odpoveď mi dáva zmysel, ďakujem :)

25.1.2018 16:28:26

EN vs CZ
Já mam backnuto hned první hodinu, ale stále váhám též. Mě zde spíše vadí stále se zdokonalující jazyková bariéra :D

Textu je zde hafec, o tom žádná. Pro hru celkem přijatelné, ale poslední updage ve formě krásné scenario book by mě už docela mrzel ho nemít, neboť ta atmosféra by mohla být nádherná.

Ale stačí jedno slovíčko, jeden špatný překlad, jeden spoluhráč, který neumí EN a zážitek je v háji a hra pak vypadne ze stolu

Zároveň není jasné, zda se dočkáme CZ lokalizace, takže Sofiina volba :-/

26.1.2018 23:55:55

Posledný deň
Nejaké veľké ticho tu je vo finále, čo ste nakoniec išli od toho ? :) Ja ešte silno váham lebo budúci mesiac už musím dokončiť Pladge na Joan of Arc a to zožere kopec peňazí. Zostal tu ešte teda niekto kto si myslí, že Nemesis bude stáť za to ??

6.2.2018 20:31:55

no

upřímně já to odpískal... nemůžu ani říct proč... nějak sem ztratil důvěru v to že to bude fungovat...

6.2.2018 20:42:15

Beru určitě
Ač to ze začatku nevypadlo, tak contentu tam je habaděj. V pledge manageru vezmu asi i to druhé rozšíření a určitě ten komiks. Já se těším dost. Herně je to hodně něco jiného a setup je prostě boží. Letsplaye mě také utvrdili, že to bude hodně fajn. Plus ta možnost full coopu a hrát za intrudera. Mám to i s medičkou, takže za mě určitě. :)

6.2.2018 20:44:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Hra

Téma hry je silné a obsahu je nálož. Rozhodně zůstávám. Je spíš smutné co se kolem té kampaně děje na KS a FB... tolik hatu pro dva zadky... je tam prostě už moc lidí a ty maj dycky potřebu všechno vědět a znát a všechno vysvětlovat...

6.2.2018 20:47:55

nie
Po skúsenosti s Lords of Hellas už nie. Stále čakám na moju pledge hoci tu už dávno mala byť. Oznámenie českej verzie ma prekvapilo - keby som to vedel nešiel by som do KS vzhľadom na ľudí v mojej grupe lenivých čo len trochu sa venovať angličtine.
Táto je tiež v angličtine a zdá sa mi náročnejšia na preklad. Ak sa to rozhodne niekto vydať v češtine možno ju kúpim ale dovtedy môže výjsť ešte veľa a zaujímavejších hier ...

6.2.2018 20:50:34

Zadky
Lidi už blbnou a pro plný koryto řeší s promimutím hovadiny. Amerika je úplně mimo. Například výtka americkým tiskem, že v Dunkirku není žádný černoch. WTF???? A ta hysterie a hon na čarodejnice okolo Me too? Nechápu. Přetočit film s jiným hercem, protože ho někdo obvinil? A co presumpce neviny? Sakra. Tak to je už hodně OT. Pardon. Ale bohužel už se tahle debilita projevuje i u her. :(

6.2.2018 20:56:42 | Upraveno autorem (porovnej)

2 jokky6

mám to nějak podobně... Na LoH stále čekám... Uvidím jak se mi budou líbit figurky... Může vyjít CZ.. No prostě radši zainvestuju do HATE v plný palbě :)

6.2.2018 21:23:39

Česky

Nechápu to přesvědčení, že to vyjde v češtině. Jedna hra přece neznamená, že Albi od teď bude vydát od nich všechno.

6.2.2018 21:35:52

2 Mizy

Dvě ...

6.2.2018 21:46:06

mizy a zadky
mám hru síce backnutu, ale nestíham to všetko sledovať kvôli práci, ktorej je teraz veľa... môžete mi v krátkosti objasniť, že o akých zadkoch hovoríte a aké problémy s tým sú?
Ďakujem :)

6.2.2018 23:00:34

Zadky?
Ahoj, můžete pls někdo popsat o co jde s těma hatama? Případně nějaký linky?

Díky

6.2.2018 23:24:22

Zadky :)

O nic nejde. Někteří řeší např. prsa medičky, jak to dehonestuje ženy atd. Jinak mimochodem pro backnutí hovoří i to, že postavy v aftermath jsou ks exlusive.

6.2.2018 23:25:49

Smysl

Resi se kraviny...sleduju jen z tabletu pri pracovnich cestach. CZ verze u LoH? V cem Vam meni nazor? Cena za CZ verzi cca 2xvyssi a celkem stejne budete mit max 1 expanzi a zbytek v EN..a nikdy ne full KS naloz

Nemesisxje uplne stejne...pokud hra a herni mechanismus funguje...pak to beru. Jen zvazuju zda jen CoreBox nebo full all-in nebo o 2 expanze Carnomorph nejsem presvedceny

6.2.2018 23:54:58

ad Korenar

full KS nálož ešte nie je zárukou úspechu. Na poličke mám neotvorený Gloomhaven a Mythic Battles v All in pledge. Koľko krát budeš hrať tie isté scenáre len s inými postavami. KOľko hier v zbierke hráš viac ao 10x? Niekedy stačí aj základná verzia na dobrý zážitok a potom sa aj tak presunieš k nejakej nove hre.
Hrám s ľudmi ktorí nie su uplne zdatní v angličtine a po skúsenostiach kedže radšej hrali CZ verziu Zombicide som predal celú KS verziu.
Nemesis vyzerá ako dobrá hra a keby som mal viac angličtinárov medzi spoluhráčmi tak by som možno do nej aj investoval ale takto si radšej počkám a keď nebude v cz tak bude niečo iné.

7.2.2018 05:54:29

objednat ?
Vypadá to zajímavě, přemýšlím, zda ji objednat nebo ne, případně by se určitě prodala, co myslíte ?:)

Jakou edici máte objednanou prosím ?


------------------------------------------------------------------
vytvořil jsem vlastní karty: Zombicide: Černý mor
- SETovky
- Legendárky
- Bájný poklad
- více jak 140 kartiček celkem

7.2.2018 11:54:20 | Upraveno autorem (porovnej)

MistrYpsilon
Ahoj,
Ja milujem filmovú sériu Alien, takže ma Nemesis hneď zaujal. Pozeral som aj všetky videa co som nasiel a utvrdil som sa, že toto mi sadne. Pokiaľ ide o to ktorú edíciu zobrať, tak si myslím že bohato stačí základ, aj tak je k tomu kopec SG, Ten zvyšok mi už pridu zbytočne vyhodene peniaze aj keď nad malovanými figúrkami dosť rozmýšlam :)

7.2.2018 12:17:37 | Upraveno autorem (porovnej)

CoreBox
Takže jen CoreBox ? přemýšlím zda to objednat nebo ne....


------------------------------------------------------------------
vytvořil jsem vlastní karty: Zombicide: Černý mor
- SETovky
- Legendárky
- Bájný poklad
- více jak 140 kartiček celkem

7.2.2018 13:00:36

1,5 hod.
Poslední hoďka a půl.

7.2.2018 15:27:40

Ypsilon Guy
Já si nahodil Core box a až bude pledge manager, tak si to přiložím buď na plnou palbu nebo bez artbooku. Ale Carnomoprhy a Comic book to bude jistota

7.2.2018 15:27:53

pledge manager
Co znamená ten pledge manager ? Ten Core Box kdyz objednam ( rovnou musim zaplatit ) tak dodatecne k nemu mohu neco doobjednat ?

Je tu někdo ochotný se mnou hodit rychlý telefonát a vysvětlit mi to ?
poku ano SZ prosím a hned volám

------------------------------------------------------------------
vytvořil jsem vlastní karty: Zombicide: Černý mor
- SETovky
- Legendárky
- Bájný poklad
- více jak 140 kartiček celkem

7.2.2018 15:33:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Vzdor!
Vzdor!
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas