Nebe v plamenech

xxxxxxxxxo hodnoceno 158x (Seznam vlastníků)

Nebe v plamenech - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 1
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Tomáš Uhlíř
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Tak jaké jsou první dojmy?
Pro mě jedno velké překvapení v sólo hraní tento rok. Kampaň celou hru, která byla předtím PnP posunula na novou úroveň. Krásná sólovka.
13.11.2020 08:10:10

Dostupnost
Už to vyšlo? Já to nikde nemohu najít...

13.11.2020 10:09:39

ackerman17
Měli pár kusů anj verze na světě deskových her a teď koukám, že už vyprodáno.

13.11.2020 13:16:47

nevadí, snad letos
Tak si holt počkám :) Jsem na to dost zvědavý, protože já solo rád.

13.11.2020 14:28:24

tak hlavně
to bude česky, takže se asi vyplatí počkat si :) U sóla ani moc nehrozí, že by to nebylo s kým hrát ;D Snad leda, že bys to chtěl prodat v cizině...

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

13.11.2020 15:40:54

Znovuhratelnost
Ahoj, nenajde se tu někdo, kdo už hrál ENG verzi hry? Jaká je znovu hratelnost?

Koukal jsem v popisu produktu na e-shopu, hra prý obsahuje 13 scénářů a 12 vylepšitelných postav.. Mate někdo podrobnější info, jak to obmění hru?

Vypadá to na “must have” titul!!

9.3.2021 20:37:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Dorazilo, nemá chybu jak po herní tak produkční stránce.
Mýlím se nebo je to první solo hra v češtině?

15.4.2021 18:27:05

Čistě sólovka to asi bude první.
Páč mi hra dorazí až příští týden (doufám), můžete se někdo víc rozepsat k dojmům? Slyšel jsem, že partie je hodně vyrovnaná - těsná výhra/těsná prohra. Jaký to je?

16.4.2021 08:23:24

Taky už mám objednáno, dorazí mi to příští týden.
No z logiky věci kdy vyšší hody kostek ti zajistí silnější akce ale zase se více pohnout nepřátelské letouny by to mělo být vyrovnané. A je tam lehčí a těžší strana desek tak by sis měl možnost dávkovat obtížnost podle potřeby což je super.

16.4.2021 10:33:01

Jsem asi v půlce kampaně. Mám Eng verzi tehdy za 350Kč v akci, takže jsem neváhal:D

Výhry/prohry jsou opravdu těsné. Je to prostě takový hlavolam, kde řešíte nejen sílu akce, ale právě i o kolik vám to posune v daném sloupci lodě, takže je to vždy super dilema, a házet jen šestky je cesta do pekel:D Musíte si prostě ideálně nasměrovat pár lodí tak, aby jste je mohli sestřelit a podobně.

Obtížnost i v kampani si určujete sami. Jsou tam na dílcích vždy hvězdičky. Čím víc dílků s hvězdičkami použijete ve hře, tím to bude těžší. Složení měst je různé, schopnosti měst a postav taky.

Kampaň přidává prostě spoustu malých obměn, které nutí trochu měnit strategii. Navíc ta kampaň je za mě geniální co se znovuhratelnosti týče. Vybalíte kapitolu a uděláte si náhodné hromádky (město, scénář, postava), jednu hromádku zahodíte, druhou hrajete. města a postavy mají jiné schopnosti a scénáře právě přidávají nějakou změnu pravidel, takže po prvním průchodu celou kampaní jste viděli cca půlku věcí. A když už jste viděli vše, tak je zase o něco jiná hra, když máte jinou kombinaci toho scénáře/města/postavy.

Za mě naprosto parádní je i to, že hra není příliš dlouhá, takže odehráno máte do půl hodinky. Je to takové parádní na večer si vytáhnout a zahrát třeba partii jen tak na pohodu.

16.4.2021 10:44:50

Mně na tom přijde právě skvělý herní čas a sólovka. Přesně, sednout si k tomu navečer a zahrát si jen tak pro sebe. Jestli různé partie vyžadují odlišný přístup, no tím líp..

16.4.2021 13:50:07

Rukavička- no já stihl včera jen tu první hru co je v pravidlech.Tzn. nejlehčí obtížnost bez modrých kostek a vlastně jsem to vyhrál v posledním možném tahu.
Ta hra je super v tom,že ji opravdu zahraješ v pohodě do 30 min.
Ta hra ma geniálně jednoduchá pravidla,ale porazit ji je výzva.
Jasně je to solovka,třeba ne pro každého.Ale nebojím se řict,že je to jedna z nej cz her co do teď vyšla,jestli ne ta nejlepší.

16.4.2021 14:12:07

Dojmy po první hře také pozitivní, de facto bych mohl zkopírovat co psal Bastacka, jen mi zůstal jeden tah navíc. :)

16.4.2021 14:20:17


Dojmy po 3 hrách jsou veskrze pozitivní :o) Zatím bez robotů, 2*vítězství na obtížnost nula a jedna prohra na obtížnost 1, obojí Roswell. Je to hodně na přemýšlení a stejně to vždycky vymyslím blbě, chce to víc her.

Kdybych si měl na něco postěžovat - přehled tahu napsaný na lodi, která je skoro na druhé straně stolu (a jsou na ní navíc letouny) je k ničemu. Naštěstí stačí tak dvě hry a už to není potřeba. Docela mi vadí ta bílá průhledná barva letounů, je to nevýrazné a hodně se mi stává, že je prostě přehlídnu. U těch červenejch se mi to nestává. Tam by asi stačilo na ně nalepit třeba nějakou samolepku, uvidím. A poslední věc co se mi neustále plete, je směr rypadla, myslím jen na tom řádku,kde to rypadlo je. Jednou jsou použitelný místnosti napravo od rypadla a na dalším řádku nalevo od rypadla,už se mi několikrát stalo, že jsem použil místnosti, které jsem ještě použít nemohl. Začal jsem to řešit tak, že to rypadlo otáčím vzhůru kolama a špička rypadla ukazuje vždy do zamknuté oblasti. Snad to pomůže, uvidím :o)

20.4.2021 21:12:16


Za mě je hra skvělá a přesně se trefila do mého vkusu. Pěkné téma, zavaří mozek a i když to vypadá, že je to "pořád totéž" , tak není - obvzláště pokud se pustíte do kampaně a začnou se objevovat nové možnosti a schopnosti, které perfektně zapadají do konceptu. Velkým plus je obtížnost, kterou si dávkujete sami otočením různého počtu destiček oblohy. Jedna hra se dá skoufknout do 30 minut. Jediné, co mi trošku vadí, že jednotlivé dílky oblohy či město mají občas tendeci se "rozjíždět" po stole - možná si vyrobím nějaký rám, který by to držel pohromadě nebo by to vyřešila herní podložka. Ale celkově skvělá hra :-)

21.4.2021 08:47:40


Zatím jedu jen tutoriál, ale vypadá to skvěle! V jednoduchosti je krása. Musím říct, že takhle příjemně napsaná pravidla jsem dlouho nečetl. Žádná zbytečná omáčka navíc. I přes to je všechno snadno pochopitelné.

21.4.2021 14:01:12

Po 8 obyč hrách (2 zkušebních bez robotů, 5 s destičkou Prahy a 1 s destičkou Washingtonu) pozitivní dojmy. Rychle vybalené, rychle odehrané a je to dost výzva. Zatím jsem vyhrál jen 3 hry a to jsem doposud hrál na obtížnost 0 či 1. Obrany Prahy je zrovna z toho základu asi to nejtěžší. Ale člověk má motivaci to zkoušet jinak a lépe.

Na kampaň se chystám záhy. Za mě zatím ty 4*.
- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

21.4.2021 14:06:58

Za mě zatím taky spokojenost. Kampaň jsem ještě nehrál, zatím zkouším jednotlivé hry. Měl jsem výhry ale velice těsné tak se zvyšováním obtížnosti budu velmi opatrný. Vymyslet a nakombinovat všechny akce (sílu a pořadí) je celkem náročné tak aby to bylo co nejefektivnější. Kostky v základně by se ještě daly celkem dobře rozmístit ale když se do toho ještě musí vzít do úvahy posun letounů tak už je to oříšek. Dost často se mi bije právě ideální umístění kostek do základny s tím jak bych potřeboval aby se posunuly letouny. Nakonec skončím se zahráním na menší zlo než abych si řekl že je to ideální přesně tak jak chci. Zatím mi moc nevyhovuje to že jsou tam 2 bílé kostky jelikož pak se těžko plánuje dopředu když během jednoho kola ty kostky 2x přehazuju. Víc bych uvítal kdyby tam byla 1 bílá kostka kterou bych využil když by se mi ty zbylé kostky nehodily nebo kdyby to přehození nebylo povinné ale pouze dobrovolná možnost v případě že by se mi to hodilo. A taky je škoda že ty jednotlivé desky nemají zámky aby držely pohromadě. Pravidla jsou taky fajn, stručné jasné, jednoduché. Takže zatím super, uvidíme co přinese kampaň.

22.4.2021 08:10:24

Za mě jsou naopak 2 bílé kostky plus, protože se tím snižuje prvek náhody, neboť můžeš 2x přehazovat. Anebo jen 1x, když si necháš tu bílou na konec. A podle toho, co chceš udělat, zahraješ buď nejdřív ty tmavé (abys nepřišel o hodnoty, co dávají) a až pak bílou, nebo naopak ji dáš hned a doufáš v "lepší" hody. Jasně, občas to je fakt těžký vymyslet, co případně obětovat, ale jsem radši, že se dá přehodit 2x, než kdyby to šlo jen 1x.
- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

22.4.2021 09:02:53

No i když je to možná paradoxní tak pro mě je to právě naopak, s těmi 2 kostkami se mi právě prvek náhody zvyšuje jelikož když vím co mám hozené tak to můžu nějak vymyslet. I když třeba se mi úplně nehodí ty hodnoty co padly tak pokud vím co padlo tak se to většinou dá nakombinovat tak aby to celkem dobře vyšlo. Když ale musím téměř vždy 2x přehazovat tak nevím co mi padne a to co jsem měl na začátku namyšlené a již jsem nějaké kostky umístil podle nějakého záměru tak mi ty další přehozy často udělají čáru přes rozpočet. Za mě prostě horší hody s tím že vím co mám než se snažit hodit přesně to co potřebuju a stejně mi to nepadne a s tím související přehazování kostek na kterých vím co padlo. Ano, jedna kostka na přehození se v hodně případech hodí ale 2 jsou pro mě ve většině případů prostě spíš na škodu. Ano, tu druhou můžu zahrát jako poslední ale to se mi taky často nehodí skrz ty hodnoty co padly.

22.4.2021 09:41:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Další poznatky z dnešního hraní. Ta mateřská loď by mohla mít klidně nižší desku - letouny by se tam i tak pohodlně vešly a teď to mám na stole tak tak jelikož je plán opravdu dlouhý tak mi na začátku ta mateřská loď padá ze stolu. Ale to je jen takový detail. Další věc která se mi často plete je které místnosti mám vykopané - jestli ty vlevo od rypadla nebo ty vpravo. Jelikož se ten směr neustále mění tak se to v zápalu boje plete. Pomáhám si tím že to rypadlo natočím radlicí směrem k nevykopané části ale i tak se mi to občas splete. Škoda že se nekope celé poschodí za nějakou určitou hodnotu (třeba vzrůstající podle počtu vykopaných poschodí). Teď mě třeba napadá si vzít nějaké žetonky nebo kostičky a vyplnit tím ty nevykopané místnosti. Jinak opět těsná výhra a to jsem hrál na úroveň 0. Neumím si představit tu nevyšší úroveň, to by mě rozmázli jak malinu. No snad to bude časem lepší. I když s mojim štěstí v kostkách nevím, nevím.

22.4.2021 17:26:16


Geniálna hra, absolútne mi sadla môžem len odporučiť... momentálne som v druhom acte kampane a zatiaľ sa darí na úrovni ohrozenia 1, tie víťazstva sú neskutočne tesne a človek má z toho potom nesmiernu radosť že sa mu to posledné kolo podarilo nakombit :)

23.4.2021 00:13:14

Zatím super, mám za sebou už několik her a jsem ve 3. kapitole kampaně. Jedu na obtížnost 2 a zatím jsem žádné město neztratil, i když je většinou uhájím až na druhý pokus. Scénáře jsou občas trochu složitý, ale když je člověk pochopí správně, tak hezky mění hru a musíš přizpůsobit taktiku. Za mě teda 4*

2.6.2021 13:17:56

Vybíráme z Bazaru

Divoká Amazonie + Minirozšíření
Divoká Amazonie + Minirozšíření
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas