nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Near and Far

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Red Raven Games
Autoři: Ryan Laukat
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook, Google+

Diskuse ke hře

Near and Far vs. Abow and Below

Můžete, prosím, trochu porovnat? Předpokládám, že jsou to podobné hry. Obě mi přijdou zajímavé, detailně jsem to ovšem nestudoval. Děkuji.

16.6.2018 20:33:14

...

Ostatní to v podstatě řekli za mě, jen doplním, že AnB má rozšíření Desert Labyrinth and Underforest, který se dalo koupit v rámci KS kampaně buď s AnB nebo s Near and Far. Jestli se dá teď sehnat samostatně si nejsem jistý. (Překlad knihy setkání tohoto rozšíření je tady ke stažení). Near and Far je co se týče čtení, mnohem "rozlehlejší" hra, ale dá se hrát i varianta bez čtení. Navíc teď vyšlo první rozšíření pro NaF Amber Mines, který přidává do hry nový prvky a dva nový paralerní příběhy pro dvě mapy. Já mám obě a rozhodně nelituju. Navíc jsou hry svým způsobem provázaný, protože postavy z Near and Far jsou dvoustranný a jedna ze stran danných postav se dá použít do hry Above and Below jako další rozšíření nabídky postav. No a kdyby to mělo bejt úplně vytuněný, tak když si pořídíš hru Islebound od stejného autora, která je taky moc pěkný euro, tak tam jsou zase postavy, který se daj použít jednou stranou do AnB. Já Islebound samozřejmě mám a taky ji mám moc rád. Klidně múžou tyhle tři hry koexistovat vedle sebe, aniž by ti připadalo, že hraješ stejnou hru.

3.7.2018 20:24:29

...

pardon, double post

Upraveno autorem (porovnej)

17.6.2018 22:01:31

...

Mám obě dvě hry a v podstatě musím souhlasit s tím co napsali kluci přede mnou.
Above je hra s jednoduššími pravidly. Dá se celkem v pohodě hrát s nehráči, protože jí snadno vysvětlíš a není zase tak moc konfliktní.
Near má ty pravidla komplikovanější na vysvětlení a spíše se hodí pro nějaké kontinuální kampaňové hraní. I jednotlivé hry jsou asi i o kousek delší, než u Above.

Kniha příběhů má v obou hrách podobnou roli. Hra sama tě vůbec nenutí se do těchto dobrodružství pouštět, ale pro mě je to ta nejzábavnější část hry.
Obě dvě hry jsou super.

17.6.2018 22:01:29

....

Myslím Near and Far je daleko propracovanější a pokročilejší hrou. A&B mám nahráno desítky partií a dá se hrát zcela bez těch příběhů a dá se vyhrát (dokonce bych řek že je to snažší)

Na stole vypadají uchvatně obě dvě.

Upraveno autorem (porovnej)

17.6.2018 10:39:53

...

Já hrál jenom Near and far, above and below jsem ale viděl gameplaye, četl pravidla a plánuji si ho časem taky koupit. Obě hry mají společné to, že jsou to eurovky nižší komplexnosti (někde na hraně mezi rodinnou hrou a strategickou erovkou, řekl bych) okořeněné o vyprávění příběhů. Obě se také odehrávají ve stejném univerzu. Hlavním rozdílem je způsob hraní. Zatímco near and far nabízí tři herní režimy (čtyři i s výukovým), kdy dva jsou založeny na kampani, takže se ti něco málo přenáší mezi jednotlivými partiemi a jednotlivé příběhy na sebe můžou navazovat (v jednom z režimů dokonce na sebe pokaždé navazují a tvoří tak souvislý příběh, který hráč upravuje na základě svých rozhodnutí), tak above and below vypráví vždy čistě náhodné příběhy, bez žádné návaznosti a více staví na ten euro aspekt, tedy budování, najímání atd., než na ty jednotlivé příběhy, ty jsou spíše zpestřením. U Naf to je takový mix a někomu může vadit, že hra nemá pevný počet kol, jako je tomu u aab, nýbrž je hra koncipována jako závod a to si občas odporuje s tím příběhovým aspektem..
Řekl bych, že above and below je hra více na občasnější hraní, zatímco near and far na častější. Obojí se podle mě ale vyplatí mít a u Naf může s klidem říci, že je to má nejoblíbenější hra.
---------------------------------
Deskoherní výzva Zatrolených her
Občasný recenzent na Hrajeme.cz

17.6.2018 08:09:12