Near and Far - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Red Raven Games
Autoři: Ryan Laukat
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

čeština

Nebude někdo překládat knihu příběhů? Prosím.
11.7.2017 22:44:48

Text na kartach

Ahoj, mohl by mi prosím někdo kdo to hrál říct, kolik je textu na kartách? Nebo se dá u karet řídit dle ikon a text je jen doplněk?

Dík

J

20.6.2018 14:04:49

Karty
Já sice nevím, kolik textu tam je (vypadá to, že moc ne), ale mám v plánu podle skenů udělat alespoň nějaký wordovský slovníček...

20.6.2018 16:16:42

Kniha setkání
Ahoj všem majitelům Knihy setkání. Vnořil jsem se opět po dlouhé době do textů Knihy setkání (taky díky Bacilovi, kterej dělá na samotných pravidlech a opravil mi podstatný hrubky v Knize, za což má můj velkej dík) a s patřičnym odstupem jsem ještě na Knize zapracoval, zejména na stylistický části. Přece jen to někde tahalo za uší, když se to četlo. Takže píšu takhle s předstihem, kdyby si chtěl někdo Knihu tisknout, tak prosím počkejte, v nejbližší době jsem dám ke stažení opravenou Knihu setkání, která už bude i v souladu s Pravidlama, na kterej maká Bacil. Co se týče obsahu, z hlediska hraní nedochází k žádnej změnám, styl čtení, voleb a odměn je stále stejný a bez chyb. Jde pouze o literární "vybroušení."

P.S. Dnes mi přišlo rozšíření Amber Mines a vypadá to skvěle. Dvě mapy budou mít alternativní příběhovou linii navázanou na nový prvky hry, kde hlavní částí je výprava do podzemních dolů. Budu samozřejmě také překládat.

2.7.2018 23:02:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Karty v grafice

Ahoj, nechtěl by prosím někdo dotáhnout překlad karet do grafiky? Byl bych mu moc vděčný...

J

15.1.2019 22:33:51

Rex hry
Rexíci právě oznámili, že Near and Far vyjde oficiálně v češtině. To je velká pecka, a divil jsem se proč takováto hra v cz není.

22.12.2019 11:13:36

Co na to říct...
Near and Far je jedna z mých nejoblíbenějších her vůbec, ale po tak dlouhé době, nechť si ji Rexhry strčí za klobouk. Já zůstanu věrný Kospinovu excelentnímu překladu Knihy setkání. A zapomenout nesmím ani na výborný překlad pravidel od Bacila.

Tak pánové z Rexher hlavně nezapomeňte nechat Kospina přeložit i Sleeping Gods a pak po dvou letech slavně oznámit vydání.

22.12.2019 11:26:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Já to otočím....
To je jak vyčítat Morthemu,že dělá překlad KS Nemesis ,když je už cz verze.Vždyť je to jen dobře ,když bude tato hra vydána v cz.A to mám Kospinuv překlad a je výborný.
Malcolm: poslední dobou tvé názory stojí za to - Saraceni/Paladinové,francouzké vojenství a teď tady.

22.12.2019 12:03:37

IN

Malcolm
Rex hry preci nerikaji vydavame Near and Far najust Malcolmovi Proc mas potrebu to vubec komentovat? Asi nejsi jen ty. Jsou treba i jini hraci, kteri to oceni.
----------------------
Majitel liščí krabice

22.12.2019 12:04:51 | Upraveno autorem (porovnej)

& Malcolm
Tak to je teda hate, misto abychom byli radi, ze se hra dostane k sirsimu publiku, tak hned utok. Rexici ferove uvedli, ze pouziji Kospinuv preklad.

Takze tady bych rekl, ze ses mel drzet znameho rceni “Mlceti zlato”.

22.12.2019 12:15:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Archaon
To, že použijí Kospinův překlad, jsem netušil. Každopádně je to jen dobře, protože budou alespoň zhodnoceny ty stovky hodin, které už tomu někdo věnoval.

22.12.2019 12:28:01

Širší publikum
Ano je fajn, že hra výjde česky, ale moje otázka zní, pro koho vlastně? Protože kdo z pravidelných hráčů deskovek o tuto hru stál, pořídil si ji už dávno v angličtině i s rozšířením. Navíc Kniha setkání i pravidla už se překladu dočkaly a na kartách toho textu zase tolik není, takže znám hráče, kteří to už teď hrají i s dětmi, kteří angličtině zrovna neholdují.

Navíc pro běžné lidí bude hra dost drahá a nejsou v ní ani vizuálně přitažlivé figurky, ani nějaké to sci-fi/fantasy/zombie téma, takže se obávám, že pro nehráčskou veřejnost nebude hra nijak zvlášť přitažlivá. Ke všemu to ani není novinka, takže se kolem českého vydání nestrhne nijak zvlášť velký hype, takže se hře může snadno stát, že bude převálcována novinkami.

Podle mě měla tahle hra v češtině vyjít už dávno a možná není moc dobře, že se jí Rexhry rozhodly vydat s takovým zpožděním, protože v případě neúspěchu to může další česká vydavatelství odradit od lokalizování her od Ryana Laukata. A to by byla věčná škoda.

Edit: Vzpomněl jsem si, že něco podobného se tu už řešilo a shodou okolností skoro přesně před rokem:

https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/obecne-o-hrani-spolecenskych-her-3/bruno-cathala-a-ryan-laukat-vs-ceska-vydavatelstvi-19023/

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

22.12.2019 12:50:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Super
Napriklad pre mna je to super. Anglickym jazykom neexcelujem, hra ma vzdy lakala, ale pocestovaniu hier tak isto neholdujem, maximalne tak pravidla, pri jazokovo nazavyslich hrach. Takze za mna 100% tne kupujem a dakujem Rexhry!

22.12.2019 13:28:02

.
Za mě taky super, mám to stejně jako Jahman. Na hru se už těším a jednoznačně kupuju Rexáckou verzi :)!

22.12.2019 13:35:02

Rexy
Taky si myslim, ze se na to uz meli vyprdnout a rovnou se pridat k novymu Sleeping Gods a udelat ceske vydani zaroven s prichodem anglickeho. To by imho davalo vetsi smysl z obchodniho hlediska.

22.12.2019 14:16:21

Beriem cz verziu
Tiež som pred nedávnom už skoro kúpil AJ verziu a dobre som spravil, že som počkal alebo to skôr bolo moje zahltenie KS edíciami, ktoré sa mi nakopili a nebol na to čas. Na toto sa u mňa v partií budú tešiť.

A pokiaľ ide o predaj ,vôbec sa toho nebojím. Silné jadro ktoré sem na ZH chodí je v porovnaní s bežným hráčom/kupujícim malá skupinka.

22.12.2019 14:36:57

Za me...
...parada. Nemam anglicky mluvici herni skupinu a pocestovani her neholduji.

22.12.2019 14:38:07

Rehratelnost
Inak ako to je s rehratelnostou hry? Odohra sa cely pribeh a koniec, lebo dalsie hranie by uz nedavalo zmysel? A na kolko je to asi hodin hrania?

22.12.2019 15:27:50

Znovuhratelnost
je obrovská. Ve hře je osm postav a každá má svojí vlastní kampaň, které se navíc lehce větví na základě rozhodnutí hráče. Každá ta kampaň zabere zhruba tři scénáře a při střetnutích na mapě se v Knize čtou pouze ty části, které patří dané postavě. Kromě toho je ve hře 11 map, na každé kolem 15 střetnutí, ale ve hře se "nepoužijí" všechna, ale jen určité množství v závislosti na počtu hráčů. V těchto střetnutích je navíc možné narazit na vedlejší úkoly, které se odemknou např. pokud znáte nějaké klíčové slovo.

Takže to máme nějakých 11 map, každou lze hrát minimálně 2-3x, 8 kampaní, každou na třech mapách a pokud by měl někdo pocit, že se mu střetnutí ohrála, je možné je nahradit arkádovými kartami, ale to mě nikdy nelákalo, takže s nimi jsem nikdy nehrál. A odehrát jednu mapu zabere většinou tak hodinku až hodinku a půl.

Edit: Jinak postav je sice 8 a každá má svou vlastní kampaň, ale pokud budete hrát za tři postavy, tak vlastně budete hrát tři kampaně najednou, ale i tak je znovuhratelnost opravdu výborná.

22.12.2019 15:41:06 | Upraveno autorem (porovnej)

JAHMANsvk
Tak jak píše Malcolm níže znovuhratelnost je skutečně obrovská, málokteré deskovka má takový záběr. Všech komponentů je dostatek na dvě kampaně, jak karet artefaktů, tak pokladů, tak příběhů, tak dobrodruhů. Vždy má člověk pocit že hraje novou hru se starými pravidly. My dohráli jednu kampaň (varianta příběh) za 30 hodin..a teď jsme dohráli druhou (kdy jsme použili nečtené příběh z první kampaně) plus ještě jednu kampaň varianty postava.

Takže plus mínus 80 hodin abys tu hru fakt vytěžil celou.

Kdo si to chce natáhnout herní dobu koupí na druhou kampaň rozšíření za Amber Mines, stojí fakt láci cca do 500kč a získá další dvě kratší kampaně + jednu fanouškovskou, a další rozšiřující karty do základu

22.12.2019 17:39:49 | Upraveno autorem (porovnej)

cz
Padly tu názory proč to Rexhry budou vydávat.
A já bych zase uvítal kdyby v cz edici spojili základ a rozšíření a vydali to najednou.

22.12.2019 18:25:23

Bastacka
Na FB pisali, ze rozsirenie jedine, ked bude dotlač zakladu.

22.12.2019 18:51:51

Zaklad + rozsireni
Take bych byl pro vydani zakladu zaroven s rozsirenim.
Mam rozjednan nakup Aj verze vcetne rozsireni. Kdyby oboji vyslo v CZ, bylo by to super a pockal bych si na to. Pokud vyjde zase "jen" zaklad, asi bych koupil Aj verzi.

22.12.2019 18:55:33

BuenoExcellents
Nepodceňuj kupní sílu Karakmatek.

22.12.2019 19:08:04

JAHMANsvk
To jsem i předpokládal.Ale třeba v PC hrách je tento model již dávno. Udělá se hra přibývají dlc a pak se to třeba na Steamu prodává vše v jednom.Jasně ,že deskovky se lokalizují a výrobní proces je odlišný,ale pokud je hra starší a vyšla by komplet ,tak má podle mě větší šanci na úspěch.
Ale marketing a tržní strategie je pro mě španělská vesnice,takže tento model je třeba chybný a byl by ztrátový.Díky rozšíření by byl komplet logicky dražší a je tam riziko ,že by to koupilo o dost míň lidí i když samotné rozšíření až tak drahé není.

22.12.2019 19:26:45

Bastacka
Ja viem ako to chodi na steame. Ja som len napisal co som cital na Fb, tam sa ich niekto pytal ci nedaju rovno aj rozsirenie. Napisali, ze ked tak, tak az dotiskom zakladu. Je mi jasne, ze vsetci by sme boli za to, aby to vyslo rovno s expanziou, vratane mna :). Zial mame smolu. Navyse uz tu niekedy vysla hra rovno s expanziou ktora nebola sucastou core krabice?

22.12.2019 20:10:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Válka v říši divů
Válka v říši divů
Akt. cena: 1425 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas