Neanderthal: Lovci mamutů

xxxxxxxxoo hodnoceno 137x (Seznam vlastníků)

Neanderthal: Lovci mamutů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 3
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Sierra Madre Games
Autoři: Phil Eklund
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Úprava pravidel


Zdar, nezkoušel někdo upravit si trochu pravidla, aby to bylo trochu víc přátelská hra a dalo se taky využít nějakých herních mechanik?
Jako vím, že to má simulovat těžké období neadrtálců, ale po cca 15ti hrách mi prostě přijde, že ve hře je hodně zajímavých prvků, které se absolutně nedají využít. Třeba např. vůdci, kteří pořád umírají na vymírání starších, když už má člověk nějaké lovce, tak přijde chaos a o všechno přijde, kmenové uspořádání, které se nedá ani pořádně využít a tak.
Těžko se mi hledají spoluhráči, když po třech kolech se někdo díky velkému štěstí vyhrabe ze 4 lovců a hned další kolo ho odpálkuje chaos. Možná to hrajeme špatně, ale přijde mi to po pár hrách už jako hrozná nuda.
1.1.2021 11:55:09

Malamut
Před chaosem jsi chráněn i tím, že máš více volných disků než počet lovců. Tohle je třeba sledovat a udržovat. Resp. není priorita rozmnožovat lovce.
Samozřejmě u promiskuitního druhu je třeba dbát na co největší počet lovců protože ti se nedomluví. Díky sběru se zase rychle namnoží.

1.1.2021 12:12:48

re
Neupravoval bych to. Podle mě je hra dobře vyvážená. Hodně jsem nad tím přemýšlel a ta hra dává dokonalý smysl. Ano, hráči se většinou nepodaří získat všechny stařešiny najednou, přestože jsou načrtnutí na herní desce. Ano, stařešinové vymírají, protože a to člověka vážně překvapí - jsou staří, know how se prostě ztrácí. Hra je občas nezřízeně drsná protože se odehrává v drsné době. Občas neulovím mamuta ani s dvanácti pikolíky...no neulovím, když mají v ruce v ruce kámen a klacek. A rozvoj mysli převracející kmenové uspořádání je malý zázrak. No je to zázrak a z prdele klika bez níž bychom tu nebyli. Eklundovy hry jsou už prostě takový. Buď hráč přijme tu reálnou reflexi světa a hraje je se vším všudy. Pokud chce být baven, tak ho ty hry většinou nebaví. Není to pro každého. A to N/G je ještě relativně mainstream.

1.1.2021 12:20:13

Vymírání
Ono je to spíš simulace než hra. Někomu prostě umře půlka lovců při lovu jedné husy a pak ještě další zmrznou cestou zpátky. Takový může být život.
Hra obsahuje určité mírné kompenzační mechaniky jako chaos.

18.1.2021 16:07:46

Vybíráme z Bazaru

Scythe(CZ) + Nová setkání(CZ)
Scythe(CZ) + Nová setkání(CZ)
Akt. cena: 1050 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas