Navegador - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: budovatelská, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: PD-Verlag
Autoři: Mac Gerdts
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Podobnost s jinými hrami

Při pročítání pravidel mi to tak trochu připomínalo mix Puerto Rica s Mořeplavci. Je to tak nebo se mýlím ?
19.2.2011 22:08:42

srovnání
Pokusím se o malé srovnání:
Plánování akcí:
N: Pomocí rondelu si hráč zvolí akci jakou potřebuje, bez ohledu na to jestli ji ještě bude provádět někdo jiný
Puerto Rico : Akce závisí na kartě profese, která na hráče zbude
Mořeplavci : Pevně dané pořadí akcí

Mapa:
N: Skutečná mapa, po které plují lodě kolem Afriky do Indie
P: Pouze hráčova deska na umisťování plantáží a staveb
M: Mapa je, ale jsou na i umisťováni abstraktní žetony přestavující vliv

Suroviny:
N: Získávají se z kolonií a slouží buď k prodeji nebo k výrobě zboží (k tomu jsou potřeba manufaktury), za což jsou peníze a mohou za ně být i vítězné body.
P: Získávají se z plantáží v kombinaci s produkčními budovami. Jsou za ně peníze nebo vítězné body.
M: Zdroje se získávají z karet nebo staveb

Shrnutí:
Hry jsou si podobné hlavně v tématu (zámořské objevy, kolonizace) a získávání zdrojů. Liší se však hlavně v plánování akcí a používání mapy.

21.2.2011 16:59:42

srovnání
Takže jistá podobnost tady je. Každopádně díky za srovnání.

21.2.2011 18:48:07

srovnání
líbí se mi rondel systém a Antike. Jenže Antike není (dobré) pro 2. Tak jsem zaostřil na tohle. Dokázal by mi někdo říct, že když se mi líbí Antike, tak by se mi mohlo líbit tohle? :). Jde mi hlavně o hru ve 2.

21.3.2011 00:24:37

jaký je?
vím, že, teď v diskusích hlavně běží novinky z Essenu, ale rád bych věděl, jaká je to hra? Tuctová eurovka (mám doma hromadu eurovek - mj. i Puerto Rico) nebo se odlišuje něčím podstatným? (kromě rondelu) Zábavnost, hratelnost ve dvou hráčích...

24.11.2011 20:14:25

stana
Je to taková velmi solidní eurovka - nepřekvapí, neurazí, ničím extra nevyčnívá. Jako jednu z letošních Čtyřpohárovek ji mám docela natrénovanou a mám pocit, že bude mít problémy se znovuhratelností. Zkušenější hráči také brzo pomerně brzo vycítí, jak asi hra dopadne. Na občasné rekreační hraní ale vůbec není špatná, záleží, co od ní čekáš. Ve dvou podle mě moc fungovat nebude, ale nikdy jsem ji v tomhle počtu nehrál.

25.11.2011 14:22:08

Vybíráme z Bazaru

Sammu-ramat - Nová - zásilkovna v ceně
Sammu-ramat - Nová - zásilkovna v ceně
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas