Nájezdníci ze Skýtie

xxxxxxxxoo hodnoceno 76x (Seznam vlastníků)

Nájezdníci ze Skýtie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Shem Phillips
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy


Hrál už někdo nebo čekáte na CZ verzi, zajímaly by mě názory na hru, díky.
4.2.2021 06:46:20

EN verze, solo
Nájezdníky ze severu znám jenom z recenzí, Nájezdníky ze Skýtie (RoS) jsem hrál jenom sólo...

- RoS nemají efekty karet cílené na ostatní hráče (až na jednu nepodstatnou výjimku)
- skóre se asi počítá jednodušeji (jediný ukazatel, na konci hry se k němu přičtou suroviny získané z nájezdů a bonusy karet) - jednotky neumírají hned, ale při nájezdu se kostkama hodí výše zranění a to si hráč libovolně rozdělí mezi jednotky (sníží jim to útočnou sílu)
- v RoS asi je víc typů jednotek než v RoNS (každý je v balíčku pouze 2x), takže hra je variabilnější a je potřeba víc reagovat na to, jake karty přijdou
- v RoS není Berserkr, který by se po zabití vracel zpátky do ruky :-(
- moc si nedovedu představit, že by to někoho bavilo hned napoprvé, je dobré mít představu o typech a efektech karet a jejich kombinacích, vyložené karty se dají posilovat, jednorázové efekty lze změnit v opakované a navíc se většinou nedá "stihnout všechno," takže je potřeba se rozhodovat, co bude vhodnější/efektivnější
- suroviny dostupné v jednotlivých lokacích se vybírají náhodně na začátku hry a jejch výběr může ovlivnit vhodné strategie a změnit důležitost karet
- herní plán je trochu abstraktní (nevypadá jako mapa v RoNS, ale jsou to jenom pásy level 1, level 2...) a tlumená barevná paleta není tak přehledná a výrazná
- ilustrace nejsou tak stylizované a spíš připomínají seriózní dětskou encyklopedii o starověku než komiks :-D

9.2.2021 13:16:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Jsou ještě nějaké dojmy? Pořád zvažuji koupi. Nájezdníky ze Severu nemám. Chci hru, u které pocítím vikingskou atmosféru. Výpravy a plenění, tunning družiny…(mám vikingskou tématiku jen u blood rage a champions of midgard). Má tato hra smysl, svou kvalitu?

24.6.2021 19:42:42

@černý vlk pokud chceš vikingskou tématiku, tak si kup původní nájezdníky ze severu. Tato hra je tématicky zasazená jinam.

Z popisu hry:

Před mnoha staletími se řecká, perská a asyrská říše rozléhaly na ohromných územích a vládly nezměrným bohatstvím. Přestože se jejich obyvatelé mohli těšit z bezpečí mohutných hradeb a impozantních vojsk, začaly se mezi nimi šířit strašidelné zvěsti. Šeptem se vyprávělo o příchodu hrozivých nepřátel ze zemí za Černým mořem. Přijížděli na koních. Zuřiví válečníci a válečnice. Mistři v boji s mečem, sekyrou i lukem. I přes hanlivá přízviska to však nebyli jen bezmyšlenkovití surovci. Jejich řemeslníci byli vyhlášení zlatníci. Uměli vyrobit lehké a odolné kožené zbroje. S předstihem stovek let vynalezli reflexní luk. Ochočili si orly a naučili je lovit a válčit. Dokonce se říká, že se stali předlohou řeckých bájí o Amazonkách. Nebyli ovšem pouhou legendou či pohádkou. Byli skuteční. Byli to nájezdníci ze Skýtie!

25.6.2021 08:39:42

Koukala jsem, že kluci z jouobu z toho jsou spíš zklamaní než cokoliv jiného a to, že dost…Já si to zrovna pořídila, tak doufám, že jsem nepochybila… ;-)

14.7.2021 18:45:08

Já už mám teda nahráno dost a vlastnil jsem i původní Nájezdníky ze Severu se všemi rozšířeními a prostě Skytie je prostě lepší nemůžu si pomoct. Dokonale vyladěný engine a s nádhernou grafikou. Výtky kluků z jouobu že je hra nepřehledná nebo ty suroviny že se zaměňují to mě přijde zvláštní. Každá má jinou barvu to by musel být člověk barvoslepý aby měl problém. Přítelkyni se mapa třeba líbí víc než původní.. Asi věc vkusu. Každopádně po herní stránce mě hra baví víc než Sever… víc možností kombení a interakce v Hordě + zvířata.. čím víc hrajeme tím zjišťujeme nové a nové možnosti a jsou fajn.

14.7.2021 21:04:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahojte :)

 

Viete, prosim, este niekto dat vase pocity, dojmy? Je z hry citi tema? Ake ma slabe stranky - odradte ma od kupy :D 

Videl som nejake staznosti na repetitivnost - ze je to stale o tom istom. Je to tak? Pripadne ako rychlo sa obohra? 

Vdaka za akekolvek postrehy :)

26.8.2021 21:59:59

Tak treba sachy nebo dama jsou taky porad o tom stejnym… ;-)

26.8.2021 22:14:59

Ano, sach aj Clovece, ale v tom sachu mas nepomerne viac moznosti ;)

26.8.2021 22:22:08

@Xoxcox Já jsem nehrál Nájezdníky ze severu, takže jsem nevěděl pořádně, co čekat a příjemně to překvapilo. Samozřejmě to není nic kulervoucího, je to spíš oddechovka, ale moc příjemná. Odehráno máme zatím asi jen 6 partií, ale vzhledem ke kartám, k hrdinům, náhodnému rozmístění surovin a úkolů se každá hra zatím zdála jiná a není to tak, že si určíš nějakou univerzální strategii, se kterou budeš hrát každou hru, takže ani náznak repetitevnosti se nedostavil, ale jak jsem psal, hráli jsme asi 6 her. A ještě vzhledem k nízké ceně si myslím, že to určitě za koupi stojí. Když nebude bavit, není problém to poslat dál :)

27.8.2021 09:26:12

Ještě k neherní stránce, krabice má parádní poměr velikost/cena/vzduch/zábava. Na stole zabere dost místa, ale už se na pohodu vejde i do kufru na dovolenou :-D

27.8.2021 09:53:00

Dakujem vsetkym za info. Vyzera to tak, ze ste ma od kupy neodradili :D 

27.8.2021 11:06:32

Švagr to pořídil dva dny zpět, čekám na zahrání. Nájezdníci ze severu se mi líbili hodně (vizuál, mechanika), ale po pár partiích se mi to už začalo ohrávat a přišlo mi to repetitivní a že to byla prostě honba za body. Vím, že Skýtie některé věci upravila a něco přidala, tak jsem zvědavý, ale zásadní rozdíl nečekám. A navíc se mi docela nelíbí infografika a herní plán jako takový. Ilustrace mi taky tolik nesedí, ale to je individuální. Ale autora mám rád, hlavně jeho Paladiny a Architekty.

- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

27.8.2021 23:10:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Rock me Archimedes
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas