Nájezdníci ze severu

xxxxxxxxoo hodnoceno 175x (Seznam vlastníků)

Nájezdníci ze severu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Garphill Games
Autoři: Shem Phillips
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

The North Sea Runesaga


Co přesně je rozšíření Runesaga? Propojuje vikinskou trilogii (|Raiders, Shipwrights a Explorers) do jedné velké kampaně. Takže když vlastním základ + Hall of Heroes + Fields of Fame je mi to k ničemu? Je to pro vlastníky zbylých dvou her?
4.9.2018 17:08:35

...
Já jsem z toho taky trochu rozpačitý. V rozšíření pro Explorers of the North Sea -Rocks of Ruin byla přiložena část doplňků právě z oné Runeságy. Část runových kamenů se týkala této hry, část těch zbylých dvou. Konkrétně runové kameny pro Explorers of the north Sea přidávají pro vlastníka nějaké výhody - např. má některé akce zdarma. Přijde mi to takové divné. Získám v jedné hře něco, co mi dává výhodu v jiné hře. Raději si pořádně zahraji každou hru zvlášť a to tak, aby všichni hráči měli stejné výchozí podmínky. Systém Runesaga mi přijde spíše jako marketingový tah, tj. aby vlastníky jedné hry nalákali na ostantí hry z této série.

4.9.2018 20:49:44 | Upraveno autorem (porovnej)

vysvetlenie
Rozšírenie North Sea Runesaga prepája hry takto:

víťazom kampane, troch po sebe idúcich hier, je ten hráč, ktorý získa najviac rún. 3 runy sú otočené lícom nahor, tri lícom nadol. Runy za víťazstvo v konkrétnej hre sa získavajú 2, za druhé miesto 1 z tých, ktoré sú lícom nadol. 3 lícom nahor sa získavajú tak, že hráč splní nejakú podmienku (napríklad postav konkrétnu loď, maj určitý počet valkýr a pod.). S týmito potom získava do ďalšej hry určitú výhodu (porušenie niektorého z pravidiel). A ešte získa prípadný symbol do takého set collection, kde keď máte tri rovnaké symboly, tak získavate extra runu (teda 7., 8. a 9.). Toto rozšírenie teda zahráte naplno len vtedy, ak máte všetky tri hry z toho univerza.

Existuje ale variant hrania s runami, keď sa používajú iba v rámci jednej hry a hráč získa určitý počet bodov za ich počet (nepamatám koľko, ale nie veľa, asi 5 alebo tak) -- kupovať rozšírenie ale na tento účel je zbytočné a nerobte to :)

My sme si kampaň raz zahrali, bolo to výborné a veľmi tesné. Pozitívne je, že tie hry naberajú iný náboj, pritom sa do ich štruktúry takmer vôbec nezasahuje.

Že je to marketingový ťah, to by som takto hneď nedevalvoval. Je to jednoducho možnosť pre tých, ktorí majú všetky hry z univerza, si ich zahrať zaradom aj pre iný účel, než len samostatné víťazstvá v jednotlivých hrách. V rozšírení sú okrem rún aj nové karty (dokopy asi 20), ktoré môžete používať so základnou hrou Raiders alebo Shipwrights (i keď sú ZLE orezané a sú trochu väčšie ako karty zo základu).

Určite toto rozšírenie neodporúčam kupovať tým, ktorým sa zvyšné hry nepáčia, pretože hru samotnú príliš nezmenia, len jej dajú určitý nový rozmer, ale všetky mechanizmy zostanú zachované v pôvodnom stave.

4.9.2018 22:21:55

Vybíráme z Bazaru

Velká kniha strašlivých čar
Velká kniha strašlivých čar
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 13 dnů

Offcanvas