Nájezdníci ze severu

xxxxxxxxoo hodnoceno 179x (Seznam vlastníků)

Nájezdníci ze severu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Garphill Games
Autoři: Shem Phillips
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kvalita cz verze


Ahoj,

chtel bych se zeptat tech z vas, kteri vlastni cesko verzi teto hry, jaky mate nazor na kvalitu materialu? Za sebe musim rict, ze jsem velice zklaman.

1) OK, missprint zelene hracske karty byl oznamen, to bych pochopil

2) mince - v originalni (anglicke) verzi jsou kovove, v ceske obycejne kartonove. Nikde jsem nenasel ani zminku o tom, ze nebudou kovove. Hru jsem si poridil s tim, ze obsahuje prave kovove mince a prijde mi, ze jde ze strany REX her nefer vubec tuto zmenu k horsimu nezminit - podle me je tato vychytavka velikym lakadlem pro koupi teto hry.
tohle je proste big FAIL.

3) kvalita hraci desky je velice spatna. Ted nemluvim o artu, ktery je velice pekny, ale o samotne vyrobni kvalite. desky jsou velice nesoumerne pri slozeni a vrchni cast desky se velice snadno odlepuje - odehrany zatim dve hry, podle me nebude trvat dlouho, nez se poskodi, odtrhne cast desky. Proste nekvalitni prace.

4) Moje verze obsahovala 2 znicene figurky. Jedna bila mela rozlomeny stojan, takze nejde postavit (s kamaradama jsme ji proto rikali Ivar - viz serial Vikingove). Jedna cerna zase mela rozseknutou hlavu - na tuto figurku jsme nenasli zadnou referenci.

Obecne, docela velke zklamani. Jake mate zkusenosti/nazory vy? Za me obecne jedno z nejvetsich zklamani.
31.1.2018 09:36:44

Reklamácia
Skúšal si to reklamovať? Pretože to, že je chybná verzia hry sa skrátka stane každému.. okrem toho mám dojem, že za väčšinu týchto vecí práve nemôže to, že to je česká verzia, pochybujem, že mali možnosť výrobu nejako ovplyvniť (samozrejme nepočítam výmenu kovových za kartónové mince, to sa dalo odkomunikovať, ale túto hru nemám, tak do toho nevidím).

31.1.2018 09:50:31

to ludomil
Samozrejme reklamovat budu dane figurky. Nicmene napr ohledne tech minci je proste reklamace k nicemu :)

31.1.2018 09:53:43

Mince
Co tak čtu, kovové mince byly asi jen v anglické verzi. Kartonové byly v německé a polské.

31.1.2018 10:08:53

mince
Kovové mince byly sg na ks. Jestli byly v nějaké edici mimo ks netuším.

31.1.2018 10:34:12

ad mince
ja mám obyčajnú retail verziu v angličtine a je s kovovými mincami.

31.1.2018 11:20:36

mince
Já mám dojem (a můžu se teda šeredně mýlit, protože už si taky kulový pamatuju), že když jsme to loni v létě na Gameconu v Pardubkách testovali, tak kluci říkali, že ty kovový mince zkoušeli vyjednat se Shemem, ale že to je neprůchodný, že je měl jen ten první tisk svázaný s KS, pak se kvůli ceně škrtli (asi teda). Nebo nějak tak... Matně si vybavuju, že jsme nad tím krčili rameny, že je to škoda.

31.1.2018 12:01:21

Mince a figurky
Absence kovových mincí určitě zamrzí. Na druhou stranu, když jsem si hru chtěl koupit a šel do eshopu, na náhledu bylo poznat, že jsou uvnitř mince kartonové.

Rozbité dřevěné figurky nejsou ničím novým. Téměř nemám hru, kdy by alespoň jeden meeple neměl nějakou deformaci. Na vině je většinou dřevo, které prostě není dokonale kontrolovatelné jako plast. Pokud to na hratelnost nemá vliv, neřešil bych to (u dexterity hry typu Meeple Circus by to asi byl velký problém). Pokud postavička nedovede stát, tak už je to nepříjemné a reklamoval bych ji. Tyhle věci vydavatelé většinou řeší bez problému a pošle vám náhradní komponenty.
---
Autor hry Velryby ničí svět

31.1.2018 12:08:09

Danissimus
Ahoj, tu je naše vyjádření:

1) Už jsme psali, špatně to sepli přímo v tiskárně
2) Kovové mince má pouze anglická verze a díky KS se dostaly i do retailu. Neměcká, polská, řecká, italská a další verze kovové mince nemají, stejně tak jako česká bohužel. Jsou děsně drahé a prodražily by hru v koncové ceně o několik set. Shem je navíc neměl, měl je jen pro svůj print. Pokud to někoho zmátlo, tak se omlouváme, nějak nás nenapadlo to komunikovat.
3) V krabicích, které jsme otevřeli, jsme se s tímhle problémem nesetkali, pokud bys to zvládl vyfotit a poslat na obchod@rexhry.cz, budeme rádi. Kvalita desky nám nepřijde nijak špatná.
4) Napiš prosím na obchod@rexhry.cz a my ti dodáme nové figurky.

Samozřejmě nás mrzí, že tě produkce hry zklamala. Na druhou stranu nám fakt nepřijde jako takový průšvih, jak popisuješ a jsme zvědaví na reakce dalších lidí, co mají hru doma...

CEO REXhry

31.1.2018 12:43:58

...

...a jak teda vypadá ta kvalita desek? Je to ok?

2.2.2018 17:26:54

mince
hele upřímně, já čekal, že ta hra bude stát tak 1200. Nakonec stojí kolem 800, což je super a vždy budu radši když budou nějaké komponenty horší kvality a hra bude levnější než naopak - Chápu, že to tak asi nemá každý.
Nicméně si každý hru může vytunit dle svých preferencí a finančních možností, taky se mi líbí dílky do Mars teraformace z 3D tiskárny, ale dávat kvůli tomu za tu hru dvojku bvych nechtěl :D
imho by sis někde dokázal za ty dejme tomu 3 kila sehnat luxusní mince jinak ;)

2.2.2018 18:04:34

ta jemná
kvalita je úplně ok. Jediné co bylo v mé verzi špatně byly dva slepené dílky dřeva, ale oddělil jsem je nožem:)

9.2.2018 23:12:06

Kvalita
Já nic závadného nenašel, naopak se mi zdá kvalita nadprůměrná.

15.2.2018 14:18:36

velikost krabice
Abych zbytečně nezačinal nový thread. Anglický originál ma jinou velikost krabice (menší) a česká verze už "ticket to ride" velikost. Zajimálo by mě proč tomu tak je.

Preferoval bych samozřejmě tu menší.

6.4.2018 07:55:19

...
Česká verze Nájezdníků má oproti anglické zvětšenou krabici, což si prosadil španělský vydavatel, s nímž sdílela tiskovou edici. Náš herní plán je VĚTŠÍ než Ticket to Ride.

citace viz: http://www.mfantasy.cz/2018/02/se-shemem-phillipsem-o-najezdnicich-trilogii-ze-severu-deskovkach-vubec-rozhovor/

6.4.2018 10:25:40

...

@Morthe:
Díky za článek.
Tohle mě trochu mrzí, mám radší měnší krabice, líp se to skladuje i přenaší :).

6.4.2018 11:46:23

Sir_Pete
No my si bohužel s ohledem na velikost trhu vymýšlet moc nemůžem a musíme přistoupit na to, co vymýšlí někdo jiný. Taky bych asi raději tu krabici menší;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

7.4.2018 08:23:09

Velikost krabice
Rozhodně je lepší větší krabice, aspoň se tam vejdou případná rozšíření ;)

7.4.2018 20:07:36

Kvalita

Hra je naprosto OK a krásná. Chyba kartičky zamrzí ale to se hold stavá. Jsem rád že hra vyšla diky REXíci.

4.9.2018 10:56:57

Rozsirenia
Zdravim,
viete, kde by sa dali zohnat rozsirenia na Najezdnikov?
Predava to niekto?
Videl som to na KS, ale neviem, ci to islo do retail verzie, pripadne ci to daky cesky/slovensky vydavatel vydal.
Ak ano, prosim sprava.
Dik

29.11.2018 22:25:54 | Upraveno autorem (porovnej)

MartinMartin
Česky rozšíření nevyšla (a kdoví, jestli vyjdou), ale anglické verze šly normálně do retailu, takže by se měly dát sehnat. Skladem je má třeba Planeta her (https://tinyurl.com/yboyzjvj) nebo Svět her (https://tinyurl.com/ycj2dw49).

***
Deskoherní inkvizitor

30.11.2018 11:20:16

Rozšíření
... už víme, že rozšíření v cz nebudou.

4.1.2019 23:25:21

Hra
Je fakt, že bytelné součásti (třeba mince) mohou potěšit, ale na hru to vliv nemá, takže mi to je fuk. Dřevěné figurky mívají obecně občas vady, to je holt dřevem, pokud to nemá vliv na funkčnost, tak je to jedno. S herní deskou souhlasím, taky mě hned po první hře napadlo, když jsem to sklízel, že nevypadá moc odolně, mám obavu, že potisk se začne brzy oddělávat.

18.5.2020 15:06:28

Vybíráme z Bazaru

Warhammer 40k Dice Masters a rozsireni
Warhammer 40k Dice Masters a rozsireni
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas