Nájezdníci ze severu

xxxxxxxxoo hodnoceno 179x (Seznam vlastníků)

Nájezdníci ze severu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Garphill Games
Autoři: Shem Phillips
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké rozšíření má smysl?

Ahoj, vzhledem k tomu, že se REXíci vyjádřili, že se do rozšíření pouštět nebudou, zvažuji anglickou verzi - poraďte jaké rozšíření má podle Vás největší přínos a nejvíce obohatí hru? Nechce se mi pro tuto hru pořizovat všechno...
4.1.2019 23:40:04

Rozšíření
Obě mi přijdou vyrovnané. Rád to hraji s oběma. Hru to příjemně obohatí.
******
účastník JOUOB.castu

5.1.2019 06:09:11

souhlas
Asi tě nepotěším, ale mám stejný názor jako mikrojelen. Obě rozšíření tomu dodají velikou šťávu.
Kdybych si měl vybrat jedno tak Hall of Heroes. Ty hráčské desky jsou parádní.
___
redaktor Deskofobie

5.1.2019 09:21:43

Rozšíření
Jestli tě hra fakt baví a nemáš jen potřebu kompletovat (proti které, samozřejmě, vůbec nic nemám):-), pořiď si obě. Každé ti kromě dalších akčních spotů, karet a možností přidá do hry jednoho hráče navíc. A mně osobně se to v šesti dost líbí.
Nemůžu říct, že bych to bez rozšíření už nikdy nehrál. Bez rozšíření je to super, s nimi také.:-)

5.1.2019 13:27:33

Díky všem...
...no co Vám budu říkat. Nepotěšili jste mě :).

5.1.2019 14:38:51

To dufam ne :(

To kde a kedy sa vyjadrili ze rozsirenie v CZ nebude ? To by ma strasne sklamalo.

5.1.2019 19:11:12

bohužel, je to tak
https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/najezdnici-ze-severu-4850/diskuse/cz-verze-14702/ vedlejší vlákno

5.1.2019 19:25:45

Dvě nebo tři?
Ještě mě zaujalo - zde v komentářích se zmiňujete o 2 rozšířeních - i v diskuzi věnované češtině GeneralX zmiňuje 2 rozšíření... v popisu hry jsou ale uvedena 3 rozšíření + solo varianta! Jak to tedy je? A jaké 2 rozšíření tedy máte namysli?

6.1.2019 14:28:39

No
Ono se to má tak, že Shem pokračoval ve své vikingské sáze titulem Explorers (první jsou Shipwrights, druzí Raiders, třetí Explorers) a ideou Rune Sagy je jakési tematické zastřešení.
OT: vypadá to, že druhou "řadou" jeho business modelu budou tituly série Architects.
K Nájezdníkům jsou kromě sólo varianty rozšíření dvě: Fields of Fame a Hall of Heroes. Myslím, že se všichni odkazovali právě na ně.
(Za sebe můžu říct, že sólo doma nemám, a ani si ho pořizovat nebudu.)

6.1.2019 17:43:49

rozšíření
Já vlastním Fields of Fame a Hall of Heroes a obojí můžu vřele doporučit. Solo varianta mě neláká.

6.1.2019 19:02:05 | Upraveno autorem (porovnej)

kluci díky
..za upřesnění.

6.1.2019 19:44:27

Jeste k rozsireni...
Vejdou se obe rozsireni spolu se zakladni hrou do jedne krabice? Nejvic me trápí nedostatek místa. Mám na hry skříň a snažim se vejít do ní. Takže nové hře vždy musím udělat místo a starší prodat - a to se mi teď u žádné hry nechce..

7.1.2019 07:51:57

Kubis
Do té české krabice by se rozšíření měla vlézt bez problému.

***
Deskoherní inkvizitor

7.1.2019 08:01:55

Raiders Collector's Box

Já si koupil takový pěkný Raiders Collector's Box kde se vleze vše a má to na to dělaný insert.

http://garphill.com/product/raiders-collectors-box

7.1.2019 10:51:29

Jazyková kombinace - otázka

U této hry přemýšlím o rozšíření, poněvadž je u nás poměrně často hraná a oceňujeme její zajímavý herní mechanismus a rychlost odehrání tahů - nejsou žádné prostoje.
Bohužel mám problém, protože rozšíření v české verzi není a rozšíření cizojazyčné trošku separuje karty rubovou stranou a je vidět na první pohled, jestli karta je nebo není ze základu či rozšíření. Možná bych se u vydavatelů přimlouval, aby rubovou stranu neměnili, ikdyž chápu, že u textu je to obtížné nepřekládat a poztrácí to logiku jazkových mutací.
Jak to řešíte ? Nevadí to v samotné hře nebo karty dáváte do obalu s neprůhlednou rubovou stranou a tím je sjednocujete ?

16.5.2020 08:50:28

Karty
Mám základ cz a obe rozšírenia v poľskom jazyku, pričom zadná strana poľských kariet nemá žiaden nápis, ale nám to vôbec nevadí. Tých kariet pribudlo kopec, a teda aby niekto kalkuloval že navrchu je teraz poľská karta a môže to byť to alebo to sa u nás nestáva, hlavne keď ti tie karty treba na úlohy takže neriešiš a ťaháš...takže už potom iba záleží ako veľmi by ti to vadilo z estetického hľadiska:)

16.5.2020 11:56:25

Neva
Taky to neřeším a mám mix AJ a ČJ.
Karet je tam docela moc, takže si zapamatovat, co které rozšíření přináší by byl docela oříšek... :-)

16.5.2020 13:49:24

české karty z proma ku Architektom
Ja mám zase české karty z promo balíčka ku Architektom a tam na zadnej strane nie je žiadny text. Tým, že sú len 3, tak tam to je už poznať, že to je niektorá z nich.

17.5.2020 15:20:44

Promo
Je fakt, ze u těch tři promo karet už to poznat jde. Ale co už s tím...

18.5.2020 16:36:58

Vybíráme z Bazaru

Ovocny Sad - Orchard - Obstgarten
Ovocny Sad - Orchard - Obstgarten
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas