Na křídlech: Perutě Evropy

xxxxxxxxxo hodnoceno 249x (Seznam vlastníků)

Na křídlech: Perutě Evropy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Na křídlech
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 70 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Elizabeth Hargrave
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Karty přes 2pole a následné odstranění


Zdravím, měl bych dotaz či možná podmět k diskuzi, protože jsme si rozšíření donesli dnes domů a hned vznikla otázka, která není pravidlově ošetřena.
Vynesu-li ptáka přes 2pole (např Mlynařík dlouhoocasý E43), následně v průběhu hry za něj na třetí, a případně i další pole, dalšího ptáka, a potom kartu E43 “sežeru” kartou Luňák červený (E65), jak se taková situace vyhodnocuje?

Nejlogičtější nám připadne celou řadu posunout, ale zase na druhou stranu ty karty byly již na své místo položeny včetně případně zvýšených nákladů na vejce ve 4. a 5. sloupci.
2.9.2020 22:22:12

NO_NORMAL
Nic se neposouvá, první pole je obsazeno luňákem, druhé je volné pro případné vyložení.

2.9.2020 22:31:10

Následná akce

Díky za odpověď.

Tudíž, když tu řadu hraji, tak i když je tam díra, tak beru efekt jako by tam ptáci byli 4, i když tam jsou tři?

4.9.2020 14:00:58

NO_NORMAL
Teď moc nevím, jaký efekt myslíš, když vyhodnocuješ efekty ptáků v dané řadě, vracíš se prostě postupně zpět po jednotlivých ptácích, mezeru přeskočíš.

4.9.2020 14:16:28

Frogery

Ta daná řada, kterou hraješ má vždy nějaký efekt (potrava/vejce/karty) a běžně dle počtu ptáků sílí. Takto budeš mít řadu s dírou silnější, tj. např. budu brát 4vejce, i když v řadě budu mít jen 3 ptáky.

4.9.2020 14:35:48

NO_NORMAL
Jo takhle, tak ano, pořád je podstatné, kde je v řadě poslední pták.

4.9.2020 15:23:56

.
Ak vylozis kartu cez 2 polia a naslednu tu kartu “zozeries” tak danu kartu len prekryjes novou kartou. Nevznika ti tam ziadna medzera. Tu kartu neodstranis ani neposuvas iba ju prekryjes.
Takze ak je povodna karta bokom cez dve polia tak potom aj nova karta ktora ju prekryje bude bokom.

4.9.2020 16:44:57

Ctibor
Tyjo máš pravdu, nějak jsem byl fakt přesvědčený, že jsem to právě někde ve FAQ četl tak jak to píšu, hm tak to se omlouvám, to se mi stane maximálně jednou za deset let :)

4.9.2020 16:51:00

Vybíráme z Bazaru

Prodám Summoner Wars: Války Vyvolávačů CZ
Prodám Summoner Wars: Války Vyvolávačů CZ
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas