Na křídlech: Perutě Evropy

xxxxxxxxxo hodnoceno 249x (Seznam vlastníků)

Na křídlech: Perutě Evropy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Na křídlech
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 70 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Elizabeth Hargrave
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

A co nějaké dojmy ze hraní, sam mam perutě na cestě, tak mě zajímá jak to osvěží hru.
7.3.2020 15:01:18

Dojmy
Rozšíření jsem si koupil v Chomutově na akci za 540 Kč a Střemhlavý let k němu dostal jako pozornost zdarma spolu s jením dobrodružstvím Sherlocka.
Myslel jsem si, že Wingspan je už v základu vypiplaný k dokonalosti ale teprve po vybalení Perutí Evropy jsem si uvědomil, že jsem se mýlil. Největší přínos jsou pro mne nové úkoly, které jsou naprosto odlišné od zažitého schématu (pták+hnízdo+vejce). Nový efekt "na konci tahu" vapadá taky pěkně ale nic, co by hru rozbíjelo. V pěti nám zcela běžně docházelo jak jídlo tak vejce, i to rozšíření řeší. Konečně půjde hrát i na potravu a druhy práků. Jedinou výtku mám k tomu, že jsem někde četl, že nový fialový zásobník na karty je hlubší než původní a pobere všechny karty dohromady a není to pravda, musíte buď použít oba anebo nacpat všechny karty do celého pořadače a karty úkolů vyhodit bokem. Jinak jsme ještě nezahráli, jen se chci podělit o dojem.

8.3.2020 15:21:34

Dojmy po 2 hrách
Musím říct, že po 2 hrách je za mě rozšíření super. Zvyšuje se variabilita společných i individuálních úkolů (i když těch tolik není). Nové efekty jsou super, hru nerozbíjí, ale opravdu rozšiřují. Za mě rozhodně must have a navíc známí ptáci. Všichni u nás jsou z rozšíření nadšení.
___________
Alea iacta est!

8.3.2020 16:32:43

A jake nove mechanismy pridava?
Jsou tam nejake nove s vyjimkou vice ptaku, vice ukolu atd....

8.3.2020 18:12:16

Nove efekty
Nove tyrkysove karty maji efekt Na konci kola (ne tahu!). Da se s nimi pekne taktizovat, berou v uvahu napr. i ostatni hrace. Je moznost nektere karty polozit nalezato, aby zabraly 2 pole ve voliere, plus jsou zde nove efekty a napr. moznosti zasouvsni karet. Konkretni efekty si nepamatuju.
___________
Alea iacta est!

8.3.2020 18:37:39

Nove efekty
Jen doplním, že se dá taky platit u některých ptáků místo potravou kartama.

My hráli o víkendu první hru jenom s tím rozšířením, a musím říct, že to byl úplně jinej zážitek. :-) Hrálo se to fakt úplně jinak - např. mít ptáka, který na konci kola umožní položit dalšího (efektivně akce navíc), nebo druhej, kterej umožní zasunout 3 a dobrat 3. Navíc se mi podařilo mít v lese 2 ptáky, kteří pod každého ptáka v lese zasunou jednu kartu, k tomu jednoho naležato, takže pokaždý, když jsem si bral 3 jídla, zasouval jsem 6 karet - a to už pak trochu rozbíjí ten model ze základní hry, kdy v posledním kole často bereš jenom vejce.

V další hře jsme zamíchali všechno dohromady a za mě teda hodně dobrý. :-) V těch pár hrách jsme nesbírali cca +10-15 bodů víc každej, navíc se člověk může soustředit i na jiný věci, než jenom to hromadění vajec.

9.3.2020 09:36:40

StaniKubi
Díky, to jsem zapomněl zmínit. Jinak souhlas s tím, že se hra hraje úplně jinak, ale rozhodně lépe. Do toho nemám vůbec pocit, že by se základ s rozšířením pravidlově nebo herně komplikoval.
___________
Alea iacta est!

9.3.2020 09:43:34

Kedrigern
Přesně, na první dojem ty nové akce na kartách působí docela silně - až jsem si chvílema říkal, kam se hrabou vrány ze základu. :-) Ale když se zamíchá všechno dohromady, tak nějak hezky to do sebe zapadá a funguje společně. A fakt mi přijde, že po těch odehranejch asi 40 hrách základu to dostalo nový náboj.

9.3.2020 13:04:19

...
Zatím jsem se ke hraní nedostal, ale musím pochválit jednu věc, kterou asi zatím nikdo nezmínil. Všimnul jsem si, že u spousty ptáků je doprovodná zajímavost upravena pro ČR, ať už přímo k výskytu ptáka u nás nebo třeba u sojky zmínka o lidové písni nebo u čápa původ legendy o nošení dětí, které na originál kartách nejsou a je vidět, že si s tím dal karel nebo někdo další práci nad rámec běžného otrockého překladu.

9.3.2020 14:10:01

Pecka
Na křídlech doma hrajeme velmi často. Rozšíření se nám hned zalíbilo a musím říct, že to hru poměrně výrazně měni. Nové akce často podporují hromadění potravy a zasouvani karet. Líbí se mi možnost platit kartami. Efekty na konci kola jsou silné, ale hrát jen na ně nejde.
Prostě rozšíření jak má být!!
Co nechápu jsou menší čísla bodů u ptáků z rozšíření. Má to nějaký důvod? Zatím mi přijde, že jediný důvod je, že rychle rozeznám nové karty.

9.3.2020 18:22:41

egonpys
Na tvoj popud som sa na to pozrel a mas pravdu. ozaj nechapem ked je cela grafika a ikonografika rovnako velka, tak akurat font bodovej hodnoty je vyrazne mensi a este aj chudsi-menej vyrazny :( Clovek z horsim zrakom to ani poriadne neuvidí, stare hodnoty boli velke a font pekne tučný. Skoda tej nejednosti, ktora sa prejaví hlavne na konci pri ratani bodov za vtaky.

9.3.2020 18:49:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Prvni dojem
po rozbalení krabice byl - cože, tohle to stojí 700 korun? To snad ne? Cca 100 karet, mini karton žetonů + něco málo plastu. Ty bláho. No tohle musím trochu rozdejchat... Jasně můžete říct nikdo Tě nenutil kupovat a budete mít pravdu. Jen mě to nějak zasáhlo...

11.3.2020 10:09:09

První hra
Včera jsme měli možnost poprvé vyzkoušet Perutě Evropy. Nové efekty hru příjemně zpestřili. Není to jen další sbírka karet. Měl jsem možnost ve své hře použít jen několik karet, ale bylo to na hře znát.

Efekt na konci kola mi přinášel slušný bodový zisk, ale nebylo to zadarmo. Navíc ho bylo možné spustit za hru jen dvakrát. Pak jsem měl efekt, který mi přidával vajíčka napříč sloupcem mé voliéry. Tam byla snaha mít sloupec obsazený. Podobných věcí tam bylo víc.

Co bych vytkl. V pravidlech je poznámka, že u dvou karet úkolů ze základní hry se vlivem tohoto rozšíření změnil poměr výskytu bodovaných ptáků. Je tam doporučeno, pokud se hráči na tom shodnou, změnit u těchto karet bodování. Tenhle přístup nemám rád.
Když je to takhle, tak mají ty dvě karty rovnou nahradit. Prostor na karty úkolů pro virtuálního hráče v rozšíření je. Pořád je to detail.



12.3.2020 08:21:02

Froggery
Díky Froggery, skutečně jsme opět hlavně lokalizovali, a to všechno, na co jsme přišli :-). S motivačními texty měli nejvíc práce Matúš Roštár a Eva Karbanová.

Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

15.3.2020 06:55:03

Sýkora Koňadra
Tak ty popisy dole na kartách jsou super. Tady u sýkorky jsem se trošku zasekl a musel vzpomínat co ten popis znamená :+).
Pak jsem si vzpoměl jak jsme v mládí ,při pozdním ranním návratu domů, snídali rohlíky s mlékem před potravinami a láhve měly hliníkový uzávěr.
Prostě výborná práce.

4.5.2020 22:37:53

Vybíráme z Bazaru

Upgrade Koření a vody pro Duna: Imperium
Upgrade Koření a vody pro Duna: Imperium
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 16 hodin

Offcanvas