Na křídlech: Opeřená Oceánie

xxxxxxxxxo hodnoceno 164x (Seznam vlastníků)

Na křídlech: Opeřená Oceánie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Na křídlech
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 70 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Elizabeth Hargrave
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nové herní desky


A do třetice: jaký je váš názor na nové hrací desky? Nepřijdou Vám zbytečné? Mohlo se pořešit obyčejnými nálepkami na původní desku, i by me to bavilo si to takhle vylepšit. Byla jsem celá natesena, že prijdou s něčím novým a tohle mě zklamalo, to bych uz víc ocenila pěkný holdery na vajíčka...
10.10.2020 03:44:51

Coffee Niky
Tak ale to máš trvalou změnu,takhle ti zůstanou jednodušší desky na hraní s nováčky bez rozšíření.

10.10.2020 09:13:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Odpověď

Desky mi přijdou jako zbytečná výplň krabice. Na co bude, že budeš mít doma 10 hráčských desek? Pokud s někým hraju, tak mu prostě vysvětlím pravidla. V klubu se nováčkům vysvětluje LOTR 45 minut a dávaj to, Wingspan je oproti tomu na 10 minut.

12.10.2020 13:41:00

Coffee Niky
Tak ale ne každý to prostě bude chtít hrát pak už pořád jen v téhle variantě, osobně si myslím, že kdyby tam dali jen samolepky, budou lidi držkovat podstatně víc.

12.10.2020 13:50:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Samolepky
Nie neprosím si hlúpe samolepky, ktore sa môžu podariť jednak zle nalepiť, po druhe sa môžu časom z takej dosky odlepiť, a do tretice sa môžu lahko osuchat. Nové dosky len výplň krabice? A všimla si si, že nektár nie je jediná vec, ktorá sa na doskách zmenila? Že sa všetky veci posúvali, vajíčka, karty aj potrava. Že každý stĺpec je iný ako predtým? To by si chcela koľko nalepok, 15 či 20? Alebo jednu veľkú ktorou zalepis celú dosku :D? Nálepky patria do hier ako charlestone či na rôzne legacy hry. A nie na tak peknú hru, ako je na krídlach.

12.10.2020 15:24:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Desky
Za mě nový desky dobrý, kdo bude chtít, použije nový (při zkušenějších hráčích), jinej zas použije původní (třeba pro nováčky). Čím víc možností, tím lépe.

13.10.2020 15:04:04

Dvě verze hry
Já neodolám, protože Na Křídlech mě prostě baví. Úplně si neumím představit udržovat hru ve dvou verzích (pro nováčky vs. pokročilé), páč pak bych musel od sebe oddělovat i komponenty, což bych vzhledem k jejich množství dělat nechtěl. Takže to spíš vypadá, že ty původní hráčské desky už nebudou k ničemu..

15.10.2020 15:24:47

Rukavička
Mám stejný názor, staré desky budou navždy pohřbeny na dně krabice to samé kostky, ale ty by mě tak nemrzely (nebo oceánii vynechám).. tohle se jim nepovedlo.. Nesnáším rozšíření do her, které nahrazují původní komponenty téměř nikdy se k nim už nevrátím :(

15.10.2020 18:33:08

herní desky
Hení desky jsou super. Totálně mění feeling ze hry, jsem rád že tam nebyli nálepky. Fuj. No a co, že budu mít kostky a desky na dně krabice a nikdy je už nepoužiji.

Na jednu stranu tu Coffe Niky mluví o estetice hry a jak jsou nové barvy vajíček a obrázek na boxu nepěkný, je to prý promarněná příležitost a na druhou stranu chce mít nálepky na desce. Někteří lidé jsou opravdu zvláštní.



Vzumm

14.12.2020 09:30:39

Nalepky
Tie nálepky boli samozrejme nereálne, bral som to ako vtip :). To by SM nikdy neurobili, aby pokazili celú dosku.

14.12.2020 10:46:04 | Upraveno autorem (porovnej)

omfg
neuveritelne, co dokaze niekomu vadit... a radsej by mal na hernej doske 356541564156415641564156146 nalepiek, alebo jednu veeeeeelku cez celu dosku :-) waw... waw

14.12.2020 14:54:41

Wuuduu
dako som nepochopil tvoj post :D

14.12.2020 16:19:42

Jahman
To nic,jen vynechal prášek ze sušených žab ;-)

14.12.2020 16:24:08

Nektar
Spis by me zajimalo, jaky z toho mate pocit? Ja jsem to nehral, ale z toho co jsem slysel o jeho fungovani, tak si rikam, ze spis ne, nez jo.

Par lidi se vyjadrilo, ze penalizace za to, ze o nej prijdete na konci kola je pomerne mala a vsichni chodi do krmitka na nektar a dalsi suroviny si berou jako v nouzi cnost. Navic jsou body na konci hry za jeho pouzivani, takze nejen ze mate zolika k "fixlovani", kdy nemate pro vylozeni daneho ptacka, potrebnou potravu, ale jeste Vas hra motivuje k jeho pouziti.

Celkove mam dojem, ze hra s vice zoliky, je pak snadnejsi nez bez nich. Co Vy na to?

14.12.2020 17:05:11

Nektar
Pro mě někdy bylo opravdu velký opruz, čekání na potravu. Prostě se stalo, že ta kterou jsem nutně potřeboval v krmítku nebyla. Nektar toto elegantně řeší, už nebude tolik záseků u potravy a člověk může řešit jiné akce.

14.12.2020 17:34:49

Presne
Aj vo vedľajšom vlakne je veľké sťažovanie si na potravu a jej absenciu, nektár to krásne rieši.

14.12.2020 18:28:09

p_lichnovsky
Tak nemusím tolik řešit jestli to či ono dokážu zahrát, můžu se víc soustředit na tvorbu enginu,za mě plus.

14.12.2020 19:08:29

Nektar
Myslím, že poznámka od p_lichnovsky byla myšlena trochu jinak. Nejde o to, že Nektar je žolík, ale že se navíc na konci hry skóruje. Otázka je, jak důležitou úlohu nektar v hře má?

Doufám, že o víkendu se k němu dostaneme..

14.12.2020 20:14:55

Zjednoduseni
Ja nevim, ale moznost pouzit 2 potravy za 1 uz tady byla predtim - nevim jestli toto uz neni mozne dle novych pravidel, ale predstavovalo urcitou penalizaci za to, ze clovek si chce vylozit neco na co nema. Tzn. pokud clovek nechtel toto pouzit, tak musel taktizovat, co si vezme z nabidky, aby na to mel potravu. Take musel prizpusobit sve tahy, pokud se objevila v nabidce vhodna potrava.

Muj dojem je, ze to vse se najednou ze hry maze - je tudiz znacne zjednodusena proti drivejsku. Mozna kdyby jeste Ti zolici nedavali body navic, tak bych to jeste byl schopen zkousnout nebo v idealnim pripade nejaky jiny druh penalizace napr. pokud by tam bylo, ze za kazdy nektar pouzity na vylozeni karty, ktera jej nepotrebuje dostane -1 bod na konci hry. Pak by clovek musel zvazit, zda ji opravdu tak moc chce nebo ne.

Takto mi to prijde jako takova "lobotomizace" hry. Proste vsechny prekazky, ktere by mohly zpusobit nejaky diskofort pro hrace odstranime.

14.12.2020 20:17:45

Nektar
Takže by sa nemal bodovať? Treba si to v prvom rade najprv zahrať. Ako bolo písané, hra má iny feeling. Odpadá to neustále prevádzkovanie kociek, keď mi nepadá čo potrebujem, odpadá to že si radšej potiahnem kartu a dúfam, že super prehodí kocky, ako by som si mal brať jednu surovinu, ktorú nechcem a prehadzovať kocky a dúfať, že mi padne aspoň tá druhá, ktorú potrebujem. Hrali sme asi už 5 hier. Rýchlejší vybudovaný motor hry ako písal froggery je veľké plus.

14.12.2020 20:25:34 | Upraveno autorem (porovnej)

p_lichnovsky
Stále platí, že při úhradě nákladů můžeš konkrétní druh potravy nahradit dvěma jinými (pokud nepoužiješ nektar). Pokud bys měl zaplatit nektar (byl by uveden na kartě) a neměl ho, stále ho můžeš nahradit dvěma jinými, žetony. Zkrátka tohle pravidlo zůstává..

14.12.2020 20:55:16

p_lichnovsky
Píšeš, ako by stále padali na všetkých kockách, len nektare a to každým hodom kociek :) . Navyše, čo vravíš na akciu, že vták sa živí NEKTAROM, ty žiadny nemáš, ani nie je v krmitku, takže môžeš odhodiť dve ľubovoľne štandartne suroviny, nahradiš tým nektár, ktorý si zoberieš a odložiš ako spotrebovany za body a vyložiš vtáka. Páči sa mi ako máš pocit a pritom si to ešte nehral, ale ja ti ho neberiem. Maj ten pocit, toto rozšírko teda nie je asi tvoja šálka kávy.

14.12.2020 21:19:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Jahman
No pozor tohle co uvádíš
môžeš odhodiť dve ľubovoľne štandartne suroviny, nahradiš tým nektár, ktorý si zoberieš a odložiš ako spotrebovany za body
takhle nefunguje, když nektar vyrobíš za dvě jiné potraviny, neskóruješ ho, nikdy se ani do tvé zásoby nedostal.
viz screenshot anglických pravidel https://imgur.com/a/oc644aQ
ale chápu, že v českých, je to napsáno zavádějícím způsobem.

14.12.2020 21:43:13

Froggery
Nicméně, budete-li to potřebovat, můžete za odhození dvou libovolných „standardních“ žetonů potravy ZÍSKAT a SPOTREBOVAT 1 žeton NEKTARU."

SPOTREBOVANY nektar uložený na příslušných polích voliéry i nektar skladovaný na kartách ptáků vám však samozřejmě zůstává.

Čiže spotrebovany nektár, je aj ten ktorý nahradiš surovinami, a spotrebovany znamená uložený za body. Ja neviem, ale pýtal.som.sa aj autora pravidiel presne na toto. A potvrdil mi to aj keď s poznámkou, že si to už presne nepamätám, takže bez záruky.

Inak v tom linku tvojom nič nevidím, iba rôzne obrázky ktoré nesúvisia s hrou :).

Edit: už to tam vidím, v cz pravidlách toto nie je.
Prečo sa potom v pravidlách píše, že nektár nahradený surovinami, môžeš spotrebovať, keď spotrebovať znamená odlozit-ulozit na doske. A píšu jasne, že nektár ZISKAŠ teda si ho fyzicky zoberieš. Tak ako to teda je???

14.12.2020 21:56:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Jahman
Vím co je v českých pravidlech, ale v anglických je jasně řečeno, že pokud je cena za nektar, který je součástí potravin nutných na zahrání ptáka, placena 2 žetony potravy tak se nektar na políčko utraceného nektaru na desce neumístí, protože nektar se de facto nedostal ani do tvé zásoby. O žádném FAQ na toto nevím. Nemůžu vyloučit, že Karel má nějaké tajné info, mě to spíš přijde jako chyba. A ten odkaz možná takhle bude fungovat lépe https://i.imgur.com/bp1ZY5u.jpeg případně přímo pravidla, strana 3 nahoře https://www.dropbox.com/sh/f2tekc23yvb27w3/AAA9VyMC7zA5pSez7Syvs9mGa/Wingspan/Oceania%20Expansion?dl=0&preview=WS_OE_Rulebook_r8.pdf&subfolder_nav_tracking=1

14.12.2020 22:08:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery

Tak vidím, ze Eng pravidlá sú koncipované úplne inak, a niektoré veci v cz úplne chýbajú. Ako napr. tá o ktorej diskutujeme.

14.12.2020 22:16:11

Vybíráme z Bazaru

Concordia: Venus
Concordia: Venus
Akt. cena: 990 Kč
Končí za: 6 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas