Na křídlech: Opeřená Oceánie

xxxxxxxxxo hodnoceno 154x (Seznam vlastníků)

Na křídlech: Opeřená Oceánie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Na křídlech
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 70 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Elizabeth Hargrave
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Info

Od zajtra by mal Jamey pridávať na svojej stránke postupne info o expanzii, tak keď niekto bude vedieť čo je nové tak sem :).
29.9.2020 22:00:50

JAHMANsvk
Tak zatím můžeme tipovat jaký efekt budou mít nové žluté karty :)

29.9.2020 22:11:57

Froggery
Ja ani neviem. ze tam budu karty s novym efektom, bude zlty? Alebo si robis srandu? Mozno budu zlte vajícka :D.

29.9.2020 22:14:54

JAHMANsvk
To myslím vážně, už se to ví nějaký čas, že tam bude u ptáků nový typ efektu se žlutým pozadím, možná nějaký trvalý efekt, však brzy uvidíme :)

29.9.2020 22:21:43

Skórovanie
Okrem žltých efektov má pribudnúť aj nová skórovacia kategória - bude nová skórovacia doska


Vlado "Kasi" z KE

30.9.2020 09:58:05

Design diary
Tak zatím víme jen, že budou žlutá vajíčka, že příští rok je v plánu big box pro uskladnění základní hry + současných i budoucích rozšíření, a pak bylo naznačeno, že krabice má specifické rozměry 296x215x40mm kvůli nějakému komponentu, pravděpodobně nové herní desky?

30.9.2020 22:38:14

Vajicka
Žlté vajíčka! Ja som to tušil :))..
A BigBox bude super, všetko pekne v jednom, len to musi mindok pekne vydavat, čo by nemal byť problém vzhľadom na predajnosť.

30.9.2020 23:05:46 | Upraveno autorem (porovnej)

5. hráč
Podle seznamu komponent je tam deska pro 5. hráče. Takže potvrzeno.

1.10.2020 17:38:19

chubbop
Jak bych to rekl... 5 hracu muze hrat i zakladni hru... ten dohad byl na 6. hrace :-)

1.10.2020 17:42:25

5. hráč

Aha, ja som sa tesil na novu mechaniku a tym padom nove dosky pre vsetkych, nie pre 5.teho hraca :)

Ps: kde vidis zoznam komponentov?

1.10.2020 17:42:40

Moje chyba
Tak jsem si to přečetl celé a moje informace byly zavádějící.
Je tam 5 nových desek pro hráče. Jsou upravené a mají víc ikon a jiné bonusy.

1.10.2020 17:44:46

chubbop
Ano jsou to přepracované desky s bonusovými efekty, doufal jsem, že to bude něco takového.

1.10.2020 18:15:28

Desky a obavy
Nicméně podobně jako ostatní asi vyjádřím obavy. Snad to tu hru neudělá moc komplexní. Už jenom fakt, že s ní novým hráčům nedoporučují hrát o něčem vypovídá...

Ad. JAHMAN seznam je na stránce stonemaiergames.com ale moc tam toho není.

1.10.2020 18:55:57

chubbop
Hej cital som. Vsak najprv si zahraju klasiku (zaklad+ked tak perute) a potom mozu ist na oceaniu. Neni problem. Ja naopak vacsiu komplexitu len vítam :). A zas to urcite nebude nic hrozne, je to rodinna hra ktora sa predava v 10tisicoch a oni si to urcite uvedomuju a urcite ju chcu mat pre co najvacsie publikum.

1.10.2020 19:21:20

Náhled nových desek
zde
https://stonemaiergames.com/games/wingspan/wingspan-oceania-expansion/

2.10.2020 07:31:49

nektar...
a jedeme dál:
- nová žolíková surovina nektar (růžová)
- nové kostky (abych mohl ten nektar hodit)
- nový skórovací bloček (body za nektar)
- právě kvůli nektaru jsou potřeba ty nové hráčské desky

2.10.2020 16:56:06 | Upraveno autorem (porovnej)

žlutí ptáci
16 z celkového počtu 95 nových ptáků má "žlutý efekt", který se spustí "na konci hry"

6.10.2020 10:20:04

info
nove dosticky verejnych uloh, (ako zobak do prava ci dolava a hlavne je tam dosticka "bez ulohy", kde sa neumistnuje kosticka a tym padom mate o akciu navyse, ak sa vyzrebuje ako prva, alebo si ju schvalne date ako prvu, mate v kazdom zo styroch kol akciu navyse :) ) + 5 bonusovych kariet osobnych uloh (ako zoradenie v danom biotope podla rozpätia kridel, ci urcite typy hniezd v danom biotope).

6.10.2020 11:43:51 | Upraveno autorem (porovnej)

zluti ptaci
Z toho co pisete, tak mi vyplyva, ze to bude s velkou pravdepodobnosti dost nevybalancovane. Ono tunit 2 moznosti - hru a hru+1. rozsireni dohromady moc nejde.

16 zlutych ptacku se v tech 300 z puvodni hry a obou rozsireni ztrati, takze pokud ten efekt bude nejaky silny, tak to naboura hru (protoze pokud prijde 1 hraci, tak ostatni budou nastavani) a pokud bude slaby, tak tam nemusi vubec byt. Lepsi by bylo, kdyby tech ptacku se zlutym efektem bylo vice a nebyli by tak vzacni. Navic budou znevyhodneni ptacci bez efektu. Rikal jsem si, ze do tohoto rozsireni pujdu, ale dle tech informaci si radeji pockam az jake budou ohlasy.

6.10.2020 16:38:07

p_lichnovsky
To sme si mohli povedať aj pri havranov :) . Vravíte si hre ktorá ešte nie je že nebude vybalancovana? Navyše koľko je tyrkysovych vtákov z peruti Európy, kde tiež sú akcie na konci kola? Navyše vtáci bez efektu majú väčšinou veľkú bodovú hodnotu.

6.10.2020 16:57:59 | Upraveno autorem (porovnej)

p_lichnovsky
Tak má to být spíš taková bonusovka, když se k nim dostaneš dřív můžeš je využít k většímu zisku bodů, když je dostaneš ke konci hry kolikrát ti nemusí extra pomoci,v podstatě je to podobné jako ty karty úkolů, můžeš mít kliku a ke konci hry se dostat k nějaké co ti náhodou dá dost bodů,ale většinou mají smysl ze začátku hry a zas ne vždy se vyplatí se na ně extra upnout,omezuje to pak zas výběr ptáků anebo herní strategii a to není vždy žádoucí.

6.10.2020 17:12:16

Nelétaví ptáci
Nelétaví ptáci (kivi, kasuáři, tučňáci) budou fungovat jako žolíci u parametrů zabývajících se velikostí rozpětí.

6.10.2020 17:15:06

Žluté karty
Na netu jsem si našla už před pár dny žluté karty, používají se až na konci hry. Jsou docela silné, přijde mi ale nevyvážené, pokud jí váš soupeř bude mít a vy ani jednu. Např. kakapo ma vem si 4 bonusové karty a jednu si nech. Pipit: podlož jednu kartu pod každého ptáka na poli, další je amadina nebo straka se zlutym pruhem, tučňák a emu mají normálně hnědý pruh, kasuar a kiwi bilej.

10.10.2020 05:17:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Coffee Niky
No je to pořád spíš bonus co ti dá většinou pár bodů nepřijde mi to tak presilene, máš teď bonusy i za nektar a za úkoly každého kola,kdy zas snaha mít žlutého ptáka tě může stát zisk bodů za kolo nebo za osobní úkol, samozřejmě někdy se to sejde že ti to do sebe zapadne a pomůže ti to i v dalších věcech ale tomu se u téhle hry nikdy nevyhnes,ta náhoda tam bude do určité míry vždy.

10.10.2020 09:22:38

Coffee Niky
A keď sa ti nehodi ani jedna bonusova karta? A keď budeš mať len 2-3 vtáky v biotope poľa? Vôbec to nie je presilene. Už iba keď to zratame, tebou spomínané vtáky, piť má 3 body plus max 5 kariet, to je 8 bodov max pri najväčšom šťastí. Súper nemusi mať žltého vtáka, stačí mu hocijaký vták zo základu bez efektu za 8-9 bodov. Kakapo, vôbec ti nemusí sadnúť karta bonusu, môže ti sadnúť len za 3body ci max pri veľkej súhre za 6. Opäť môže mať kakapo 4, 7, alebo max. 10 bodov. Nič extra. 9 bodové vtáky zo základu stoja o jednu surovinu viac, a body máš z nich isté. Tu nemáš isté nič, čo je na nich presilene? Hra ešte nevyšla a uz všetci riešiaz, že sú presilene. Havrana však nikto neriešil :D.

10.10.2020 09:54:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Bude do vánoc?
Prosím, nevíte někdo, kdy by měla být dostupná? Mám ji předobjednanou, měla vyjít v listopadu, ale zatím ticho po pěšině :-( Má to být vánoční dárek pro manžela a navíc mi to blokuje i objednávku jiné hry jako dárku pro děti... Tak bych ráda byla uklidněna, že do vánoc bude objednávka vyřízena :-)

30.11.2020 23:02:22

Vybíráme z Bazaru

Útulná doupata: Splněné sny + Šikulové +Herní stůl
Útulná doupata: Splněné sny + Šikulové +Herní stůl
Akt. cena: 220 Kč
Končí za: 11 dnů

Offcanvas