Na křídlech: Hnízdem v Asii

xxxxxxxxxo hodnoceno 56x (Seznam vlastníků)

Na křídlech: Hnízdem v Asii - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 70 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Elizabeth Hargrave
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla k novemu rozsireni

Ahoj, co rikate na pravidla teto expanze:
https://www.dropbox.com/sh/q2649pb9zxd5psd/AAD4xXBTCU-yokonHXm_L-UEa/WS_Asia_Rulebook_r9.pdf?dl=0

Pujde do ni, protoze:

a) Vas zajima Vas v 6-7 lidech, 

b) nebo si chcete zahrat duet,  

c) nebo budete chtit rozsireni kvuli novym ptackum, 

d) nebo jste jen kompletiste a potrebujete mit vsechno

Tak co, ktera volba je spravna nebo toto rozsireni vynechate, protoze neni pro Vas.

9.10.2022 22:41:06

Na stránkách Mindoku už jsou i cz pravidla. 

https://mindok.cz/hra/na-kridlech-hnizdem-asie/

9.10.2022 23:14:01

Hrajeme převážně ve dvou takže po koopu z Oceánie je duet další lákavá varianta a noví ptáci nejsou nikdy na škodu, takže b+c

9.10.2022 23:39:33

Na jeden týden v roce je pro nás asi zajímavá ta varianta 6-7 lidí, jen si nejsem jistá tím současným hraním dvou hráčů a dělením do skupin. Nové ptáky nepotřebujeme, ve dvou můžeme hrát i teď, ale než se sejdeme tři, dáme patchwork :) Líbí se mi červené vejce …. ale trochu narážím s tím, že teď mám celou hru v jedné krabici (nemám tam druhé desky a kostky, ale to co hrajeme odnesu v jedné krabici standartní velikosti). Nejsem si jistá jestli jsem kompletista, ale tohle rozšíření si koupím. Hnízdícím boxem si jistá nejsem, asi uvidím podle rozdílu cen. Velká krabice se blbě skladuje a hlavně se s ní blbě cestuje.

10.10.2022 08:28:25

d)

10.10.2022 09:41:22

a) Přestože nás tolik bude výjimečně.

b) Byť ojediněle.

c) Víc ptáků - víc zábava.

d) Jasně, že by to chybělo.

 

:)

10.10.2022 09:43:36

Hrát na křídlech v 6-7 lidech to snad nechce nikdo,už ve čtyřech to je mordor

10.10.2022 16:15:38

@jendator Tak proto je tam ten simultánní mód, takže by to nemělo být teoreticky až tak rozvleklé.

10.10.2022 16:33:57

@Froggery  Jo tak to jo. Já jsem pravidla nečetl, tak mě to zaskočilo ,že se to má hrát v 6-7 lidech. Stejně bych to radši chtěl hrát ve dvou max.ve třech.

10.10.2022 16:41:11

@jendator hrajeme pravidelne ve 4 a je to v pohode, pokud to Ti lide umi. 
Pokud to neumi, pak je to pain. 

Simultalni hrani tomu uplne nepomuze - aspon to co jsem si precetl v pravidlech podle me neni ono. Osobne spadam spise do kategorie nezajem, protoze ve 2 hrajeme minimalne a s novymi deskami oceanie to neni problem ve 2 rozjet. Ale chapu, ze Ti co hraji prevazne ve 2 to rozsireni mohou chtit kvuli rozsireni moznosti. Pro lidi hrajici prevazne ve 4 to rozsireni nic noveho neprinasi (s vyjimkou novych karet ptactva, ale tech uz je dost pres 300).

10.10.2022 17:06:44

D) pořídím společně s bigboxem. Jinak by to bylo hlavně kvůli novým ptákům. Duet mód mně zatím moc neláká, ale uvidím po zahrání.

10.10.2022 17:47:27

Jako big box by byl fajn, ale podle fotky co jsem někde viděl (asi fb), je zbytečně moc big. Navíc máme hru v perfektním stavu, takže "potřebuji" jenom samotné rozšíření. Obaluji. Obalené karty se do původních platových kontejnerů na karty vejdou dost špatně (nějak jsem myslí musel dát úkoly na ptáky a i tak je to natěsno).

Evropa byla “must have”, protože Evropa, to je u nás doma. Oceánie, protože měla zásadnější vliv na mechanismy. Asii uvidíme. Jako jo, obecně kompletuji. Na druhou stranu, že by se nás sešlo 6 - 7 na jednu hru, to už zase není problém, rozehrát 2 různé hry vedle sebe - to se totiž stává typicky na herních akcích. To spíše ten duet by mohl být zajímavý na doma s juniorem.

10.10.2022 18:42:33

Ptáky mám rád. Mám obě dosavadní rozšíření. Chtěl jsem i to další a těšil jsem se na big box, který sice není úplně praktický pro přepravu, ale zase se tam všechno vejde.

Nicméně, prolétl jsem si pravidla a musím říct, že si to nejspíš nepořídím. Nabízenou hru pro 1-2 hráče nepotřebuju, protože Ptáky hrajeme 2-4 (sólo ne a ve dvou se dá dobře hrát i to, co zatím vyšlo). V 6-7 Ptáky hrát nechci (nota bene simultánně), a po “flock packu” proto netoužím. Takže bych si nakonec koupil jen tu velkou krabici, abych měl velkou krabici se spoustou vzduchu a nepotřebných věcí, což si před sebou v žádném případě neobhájím.:-) Čili s největší pravděpodobností pass.

_____________
liščí pohůnek

10.10.2022 18:50:40

Je to u nás jedna z tých hranejších hier a máme ju veľmi radi. Nové rozšírenie (asi bez BB)si niekedy kúpim. Prečo? Asi len preto, aby sme to mali kompletné. Hrajeme v 2-4 hráčoch. Pre nás to neprináša nič nové. Vtáčikov je už teraz dosť, v dvoch sa to hrá dobre už teraz a v 6tich to hrať  nechcem.   Škoda, že v tom rozšírení nie je niečo “nové” aj pre nás. 

 

10.10.2022 19:02:54

Wingspan Asia - Expansion Review - Beyond The Base Game - YouTube

Po zhliadnuti tejto recenzie som si uz stopercentne isty, ze Aziu nechcem a zatial mam vsetko co k Wingspanu potrebujem. Vratane uzasneho insertu od Kalkared. O kupe by som uvazoval, iba ak by sa dal kupit samostatny balik kariet azijskych vtakov.

5.1.2023 13:31:28 | Upraveno autorem (porovnej)

AmA

toto rozsirenie si kupim vyhradne kvoli novym vrabcom - vlastne iba kvoli nim tuto hru mam 💖

5.1.2023 17:13:04

Vybíráme z Bazaru

Prodám retro hru Hrady
Prodám retro hru Hrady
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas