nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Mystery Express

Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: logická
Čeština: není
Vydavatelé: Days of Wonder
Autoři: Antoine Bauza
Serge Laget
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Nastoupili jste do Orient Expresu a zanedlouho se ve vlaku stala vražda...

Detektivní hra od dvojice Antoine Bauza a Serge Laget vás zavede do období Orient Expresu a oblíbené zápletky s vraždou ve vlaku během jízdy.

Průběh a cíl hry

Až do cílové stanice v Istanbulu se v rolích detektivů snažíte zjistit, kdo vlastně oběť zabil, kdy a proč. Všechny tyto skutečnosti jsou určeny kartami z více balíčků, které určí počáteční situaci a okolnosti vraždy. Vy se pak snažíte během hry zjišťovat, které karty z celého balíčku vlastně chybí, a tedy kdo, kdy a proč provedl tento hrůzný skutek.

Okolnosti zložinu zahrnují:

  • podezřelého
  • místo
  • motiv
  • způsob vraždy
  • čas vraždy

Z karet pro tyto okolnosti je na začátku hry vždy jedna položena pod hrací plán (tedy celkem 5) a zvyšné karty jsou zamíchány a používány jako společný balíček. Hráči se snaží zjistit, které že karty to chybí.

Hráči též využívají své zvláštní schopnosti dedukce, informace od ostatních sesbírané v různých vagonech a investigativní nadání, aby dokázali odhalit co možná nejvíc z těchto okolností jěště před koncem hry. Přesouvají se po vlaku, získávají indicie i od ostatních hráčů a hráč, který při příjezdu do Istanbulu identifiikuje co nejlépe okolnosti vraždy, je vítězem.

Důležitou roli v každém kole hraje dostupný čas, poněvadž každá akce hráče nějaký ten čas stojí a po jeho minutí vlak přechází do další stanice.

Konec hry

V pŕedposledním kole můžou hráči "poslat telegram" s okolnostmi vraždy, o nichž si myslí, že jsou ty správné. Telegramy jsou odhaleny až na konci hry a slouží jako rozhodnutí při případné zhodě dvou hráčů. V posledním kole mohou hráči veřejně obvinit podezřelého a pak jsou odhaleny skutečné okolnosti vraždy a přideleny body za správné odhady.

Autor: Joe