Múza - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 12
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 35 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Jordan Sorenson
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Ahoj.

Jaké to je? Má někdo zkušenosti? Z popisu hry mi to dost připomíná Dixit. Můžete někdo porovnat?

Díky :)
13.9.2018 07:05:28

dixit
Ahoj
je to v podstatě dixit, ale tou doprovodnou kartičkou se přímo určí jak máš dát indicii.
například : vydej zvuk zvířete, řekni dopravní prostředek

hráli jsme to na týmy 2x2
-první tým vybere 1 ze 6 obrázkových karet, a 1 ze 2 doprovodných
-podá to můze v druhém týmu, ta si rozmyslí jak dá indicii a tu provede pro zbytek týmu a kartu vrátí prvnímu týmu
- ten poté zamíchá a vyloží všechny karty
- druhý tým na základě indicie hádá co to bylo za kartu

oproti dixitu je to přímější, a docela složitější zvolit správnou indicii


15.10.2018 13:03:34

...
No hlavně oproti dixitu to má v sobě taktický element v tom, že se soupeřící tým snaží zvolit co nejtěžší kombinaci karty inspirace a uměleckého díla, tak aby to buďto měla múza hodně těžké anebo aby bylo mezi těmi šesti kartami více karet, na které platí podobná nápověda dle karty inspirace... ve hře je tedy přítomná přímá konfrontace a týmy si navzájem škodí... takže je to trochu jiný zážitek oproti dixitu. Obě se ale podle mě nevyplatí mít, ale já radši budu mít múzu, kvůli možnosti hrát ve dvou.
---------------------------------
Deskoherní výzva Zatrolených her
Občasný recenzent na Hrajeme.cz

15.10.2018 15:35:20

srovnání s dixitem
Velkou výhodou je, že Múza je hratelná i ve dvou, zatímco pro Dixit potřebujete víc hráčů, aby to byla zábava. Ilustrace jsou až na několik výjimek hezky sladěné do stejného snového stylu, což mi k této hře opravdu sedí. Větší počet karet by jistě nebyl na škodu, proto plánujeme vyzkoušet s kartami Dixitu místo s kartami umění z Múzy. Myslím si, že to bude fungovat.

17.11.2018 18:14:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Maximální warp
Maximální warp
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas