nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Musketiere

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Hexagames
Pegasus Spiele
Autoři: Franz Josef Lamminger
Rok vydání: 1991
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Není jednoduché být královniným ochráncem. Kromě obratnosti v boji a inteligence budete potřebovat především perfektní souhru se svými spoluhráči. Když dojde ke střetu, není čas na dlouhé domlouvání. Vaše intuice a odhad vašich spolubojovníků jsou potom důležitější, než si myslíte. Jestliže nebudete dostatečně sehraní, poznáte, jak tenká je hranice mezi vítězstvím v podobě získaných diamantů a prohrou, která končí ve vězení.

Hráči představují mušketýry, kteří se snaží získat vzácné drahokamy, a přitom bojují s kardinálovou gardou.

Hra obsahuje:

  • 55 karet mušketýrů v hodnotách 0 - 10
  • 15 karet gardistů v hodnotách 4 - 40
  • 3 karty drahokamů
  • 3 karty vězení

 

Příprava hry

Předtím, než začnete hrát, odstraní se podle počtu hráčů některé karty gardistů.

Na začátku hry se každému hráči rozdá 12 karet mušketýrů, z nichž si vybere tři jako “karty žoldu“ - skrytě je položí před sebe jako svou sázku, která na konci hry určuje počet vítězných bodů.

 

Průběh hry

Hra se skládá z jednotlivých soubojů mezi gardou a mušketýry. V každém tahu se vždy otočí jedna karta gardistů a podle její hodnoty se každý hráč rozhodne, jakou hodnotu mušketýrské karty v tomto souboji použije. Kartu skrytě položí před sebe a když mají všichni vybráno, karty se současně otočí. A mohou nastat 2 situace:

  1. Součet hodnot karet mušketýrů je stejný nebo vyšší než hodnota aktuální karty gardistů. V takovém případě mušketýři vyhráli a ten, kdo vyložil nejvyšší kartu, získá drahokam. Ten umístí na jednu ze svých sázek, tedy karet žoldu (druhá možnost je vrátit kartu vězení, pokud ji má).
  2. Součet hodnot karet mušketýrů je nižší než hodnota karty gardistů. V této situaci si hráč s nejnižší hodnotou vyložené karty mušketýrů položí na kartu žoldu kartu vězení (nebo vrátí drahokam).

Pokud má hráč na všech kartách žoldu karty vězení, hraje dál, ale hodnota jím vyložených karet se v souboji nepočítá.

 

Konec hry

Pokud hráčům dojdou karty z ruky, nebo jeden hráč získá všechny drahokamy, hra končí. Potom všichni otočí své karty žoldu a sečtou si body - za kartu, na které leží karta vězení, nezískáte nic, za volnou kartu počet bodů odpovídající její hodnotě a za kartu, na které leží drahokam, získáte dvojnásobek.

Vyhraje ten, kdo má nejvíce bodů po první hře nebo dosáhne dohodnutého počtu bodů po více hrách.

Autor: ikri

Vybíráme z aukcí

Baba Jaga
Baba Jaga
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>