Munchkin Podzemí

xxxxxxxooo hodnoceno 34x (Seznam vlastníků)

Munchkin Podzemí - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Andrea Chiarvesio
Eric M. Lang
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla - pomůžeš mi?

Dobrý den,
hledám pomoc s pravidly Munchkin - Podzemí.

Pořídili jsme si tuto hru, že se jí naučíme. No nakonec se z toho stal několika hodinový souboj s pravidly :). Zamotali jsme se do toho a něco jsem asi i přehlédli.

V pravidlech chybí podstatné informace, třeba jakože je nutné na začátku rozdat 4 karty hrůzy - dobře, to jsme dohledali.

Chybí nám ale vysvětlení akčních karet.

1) Když karta přesouvá nestvůru, tak se hýbe nestvůra i se svoji kartou (karty místnosti se prohodí)? Nebo pouze panáček, karta zůstává a nestvůra s sebou přetahuje schopnosti?

2) Odměny za místnosti jdou také s nestvůrou nebo zůstávají pro danou místnost?

3) Když si člověk stoupne na místnost kde leží karta nestvury ale nestvůra je posunutá do jiné místnosti, získá hráč odměnu za místnos a vyčistení místnosti?

4) Nestvůra nosu “nesmis opustit místnost pokud nos neporazíš”, co když v místnosti nos není a co když ji přesunu do místnosti, kde už hráč stojí? Tedy hráč nemá tah a musí rovnou bojovat? Už se mu nepřidávají hrozby? Je tedy na 0 ?

5) Když použijeme lektvary, které zvyšují počet kostek, tak končíme na 6 kostkach nebo lze házet třeba 8? Stejně tak u nestvůr. Je možné aby pan nestvůr házel 8 kostkami?

6) Pokud je místnost s eskalátory (přesunem do libovolné), muže se cestovat i nahoru? Teoreticky lze tedy tahy opakovat a vracet se z místnosti do místnosti opakovaně a získat tak více lektvarů?

7) Vyčistím místnost a zůstávám v ní do dalšího kola. Co když některý z dalších hráču do místnosti přesune nestvůru. Začínám svuj tah pak bojem s nestvůrou anebo bez boje odcházím do další místnosti?

Uměli byste mi poradit?

Díky! :)
23.1.2021 14:29:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Video
No máš tu video od Braňa z Nithrania. Odpovie na všetky tvoje otázky pozri si sekciu videá
1. Karta zostava v pôvodnej miestnosti pri oživení sa figúrka vracia tam
2. Nie. Získaš odmenu z karty potvory a miestnosti v ktorej si
3. Ak tam žiadne nie sú tak áno
4. Toto bolo opravené že na začiatku ťahu sa hráč vždy musí pohnúť
5. Použiješ viac hodov. Musíš si zapamätať predchádzajúce výsledky. El Diablo tu vytvoril kartičku v súboroch na stiahnutie ktorá ti s tým pomôže
6. Môžeš ísť len dolu v podzemí
7. Platí bod 4. Pozri si FAQ v sekcií na stiahnutie

23.1.2021 19:21:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Tawantinsuyu, Brno
Tawantinsuyu, Brno
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas