Munchkin Podzemí

xxxxxxxooo hodnoceno 34x (Seznam vlastníků)

Munchkin Podzemí - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Andrea Chiarvesio
Eric M. Lang
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy

Hra už je v prodeji, ale zatím žádné dojmy ani recenze. Hrál už někdo?


..Deskovky Teplice..
3.8.2020 15:13:05

...

Dneska jsem hrála, a paráda, konečně o hodně propracovanější munchkin než ten čistě karetní. Bohužel podle mě to má málo obsáhlé pravidla. Po první hře, plno otázek, hlavně na boj proti více příšer naráz. A líbí se mi, že to není jen o sbírání levelů.

5.8.2020 19:59:56

Tinti

Pravidla sú jednoduché. Hráč má počet kociek podľa levelu. Ak ich chceš zvýšiť použiješ žetón lektvaru - každý dáva kocku navyše. Hodiš a spočítaš meče (zásahy) štíty (obrana) blesky dávajú efekty podľa vybavenia.
Potom protihráč po ľavej strane aktívneho hráča spočíta všetky kocky ktoré majú príšery v miestnosti dohromady a rovnako nimi hodí a spočíta zase zásahy, obranu a event efekty.
Aktívny Hráč rozdelí zásahy príšeram ako chce a dúfa že prežije všetky zásahy od príšer.
Problém je skôr maly počet kociek. Ale to je v poslednej dobe problémom veľkého počtu hier.

5.8.2020 20:55:37

Ve dvou
V dvou to podle základních pravidel trochu ztrácí krásu. Dcerka proběhla po 3 kolech k drakovi a rázem měla 20 bodů a byl konec - já nestihl skoro nic. Ze 4 karet se nedá občas nic moc zařezávacího vybrat, takže žetony hrozby zůstanou nevyužity a aktivní hráč se v klidu napakuje bodama.
Podle základních chyb v pravidlech (viz FAQ) a třeba této zkušenosti je skoro jisté že to vůbec netestovali na nehráčích nebo mimo firemních hráčích.
Nicméně nápady, provedení a mechaniky pěkné.
(i když taky nechápu proč je tam jen 6 kostek. občas se hází více a také si hráči musí pamatovat co hodili, kdyby měl každý svoje, bylo by to mnohem praktičtější. Klidně by jich tam mohlo být 20, výrobní cenu by to v podstatě nepoznamenalo )

Na BGG jsem našel úpravu pravidel pro 2 hráče :

Ve dvou doporučují hrát na víc bodů slávy - tedy nekončit na 20, ale 30 - spíš 40.
Brát do ruky víc karet hrozeb, ať je z čeho vybírat - klidně 8.
Na konci kola každého hráče odhodit karty pokladů a dát nové, aby se víc točila nabídka.
Případně k žetonům hrozeb za každou místnost připočíst 1 nebo 2 žetony navíc.

5.8.2020 22:43:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Ve dvou, odpověď

Tak to my, jsme hráli taky ve dvou, hráli jsme pres dve hodiny, a potíží bylo vždy dost, bo mi klidně házel každé kolo aspoň dvě karty ze čtyř naráz, byly i karty za hrozby nula, nebo jedna, takže to šlo každé kolo dávat někomu potíže. A pravda kostek málo, už jsem psala na Blackfire, jestli neplánují prodávat zvlášť balíček kostek, odpověděli že se na to podívají. (Jinak v zahraničí je prodávají, ale vyjde to hodně draho)

6.8.2020 09:05:12

kostky
Tak jsem se na to díval a vypadá to, že extra kostky byly jen pro kickstarter, proto se prodávají tak draho. Ale zeptám se CMON jestli neplánují z toho udělat regulérní položku. Určitě by se jich prodalo dost, protože mám pocit, že po prvním zahrání po nich zatouží skoro každý.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

6.8.2020 09:38:44

Neurazí, nenadchne
Pravidla jsou lehká, ale jednu stránku bych přidal, některé věci tam vůbec nejsou napsané, musíte domýšlet. Herně to je celkem zábava a je to i vtipné, přehledné. Velkým mínusem je počet kostek jak již bylo níže zmíněno. Větší figurky monster a bosse jsou spíše ke škodě. Zavazí a za mě už jsou spíše jako gumové hračky. Mám pocit, že po jednom hraní jsem viděl vše, trošku se bojím, že se hra brzy ohraje. Nicméně nemůžu říct, že by mě hra nějak nebavila, ve 4 hráčích se celkem táhla. Graficky povedená.

6.8.2020 11:16:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Kostky
Vic kostek by se kazdopadne hodilo :-)

6.8.2020 14:41:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Ew

Dojmi
Je to pekne ale kartovy ma bavil viacej

7.8.2020 12:26:09

Ew
Já mám kartovýho Munchkina docela rád...prvních 30 minut... poslední hodina bejvá docela utrpení:D
Tady je fajn, že to prostě skončí, kdy má. Doba hraní je tak akorát. Mám teda za sebou zatím jednu hru ve 2 a jednu hru ve 3 a podle mě tam nebude ta frustrace z poslední části karetní hry.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

7.8.2020 15:12:49

Kostky
Tak jsem viděl představení na YT od KDH Pardubice a musím uznat, že počet kostek a pamatování si co hodil předtím hrdina je vážně nepříjemná záležitost.
BF: Zkuste vyjednat možnost dokoupit další set.
Díky

7.8.2020 16:52:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Rozšírenie.?
Bude nejaké ? Hra je v pohode ale potrebuje aj trochu rozmanitosti. 6 z 10 túlavými príšer sa používa pri každej hre. A samozrejme aj kocky.
Inak hra je zábavná. Munchkin je hra pre ľudí ktorí neriešia moc pravidla a chcú sa baviť. Ako je napísané aj v pravidlách. Všetky nejasnosti môžete riešiť hlasnou hádkou a posledné slovo má majiteľ hry
A samozrejme ľudia ktorý neznesú že ich kamaráti bodnú do chrbta tesne pred výhrou :D by hru nemali hrať.

7.8.2020 17:02:32

Průměr, který zapadne
Hned ze začátku. Klasický karetní Munchkin je teda mnohem lepší.

- tady je nedostatečný počet kostek. Tohle někdo fakt nedomyslel
- takový nepřehledný plán / pohyb hráče
- hra zbytečně zdlouhavá
- moc srandy tu nebylo. V karetní verzi se škodí a je to zábava. Tady jsem vtipnost nějak nezaregistroval, pouze sledoval hodnoty útoku a života.
- Hra se stále opakuje, karty též
- graficky je to celkem pěkné, ale figurky nudně zpracované

7.8.2020 22:40:07

Přelepky na kostky
EDIT: založené nové vlákno ke hře - Kostky

16.8.2020 19:43:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Pax Pamir druhá edice
Pax Pamir druhá edice
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas