nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Munchkin: Apokalypsa

Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Hobby World
Kaissa Chess & Games
Pegasus Spiele
Raven Distribution
Steve Jackson Games
Autoři: Steve Jackson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Munchkin Apokalypsa je samostatnou hrou ze světa Munchkina. Můžete ji ale zkombinovat se základní karetní hrou Munchkin. V tomto rozšíření utíkáte z doby středověké a dostáváte se do doby postapokalyptické, kde hrajete za přeživší, na které však čeká mnoho zmutovaných zrůd či katastrof a nájezdníků, kteří prahnou po vaší krvi.

Hra přináší 180 nových karet dvěří a pokladů, které jejíž ruby jsou barevně odlišné od původní hry (a jejich standardních rozšíření). To znamená, že pokud chcete hrát Apokalypsu společně se základními Munchkiny, jednoduše rozdělíte karty pokladů a dveří na čtyři kupky a to na:

  • Základní poklady
  • Základní dveře
  • Apokalyptické poklady 
  • Apokalyptické dveře

Pokud vám pravidla hry kážou táhnout kartu dveří, je na vás, z jaké kupky si ji doberete, to samé platí pro táhnutí karet pokladů. Jinak jsou pravidla stejná jako v základní hře.

Apokalypsa ale nabízí i nový druh karet a to tulení pečetě neboli „Tuletě“. Tyto pečetě přináší do hry různé efekty, které okamžitě zasahují toho, kdo pečeť otevřel. Některé ale zasahují i ostatní hráče. Hra končí, jakmile je otevřena sedmá tuleť, a to i tehdy, pokud se nikdo nedostal na desátou úroveň. Pokud tedy dojde k tomuto alternativnímu konci, vyhrává hráč, který má nejvíc bonusů ze svých karet, nikoliv hráč, který má nejvyšší úroveň.

Autor: jardoom

Další názvy této společenské hry

  • Munchkin: Apocalypse