Munchkin - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodée Editions
Devir
Edge Entertainment
Pegasus Spiele
Steve Jackson Games
Autoři: Steve Jackson
Rok vydání: 2001
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Měl bych jednu otázku. Mohu mít například povolání válečníka s obrázkem chlapa a rasu elfa s obrázkem ženský? Záleží na pohlaví? Před xlety jsem hru hrál a velmi mlhavě si pamatuji, že se to myslím řešilo, ale v pravidlech se o tom nic nepíše. Díky
17.3.2011 17:25:36

Pohlaví
Zrovna včera jsme dávali jednu hru. Osobně to řeším tak (a ostatní mne musí podle pravidel poslouchat, neboť jsem majitelem hry), že pohlaví koresponduje s pohlavím hráče/hráčky. Není v tom alespoň zmatek a cenná děvčata při hře jsou alespoň mírně zvýhodněna před útokem Amazonek. Nemusíme pak řešit Tebou nastíněnou kolizi pohlaví u rasy a povolání :-)

17.3.2011 20:49:14

Pohlaví hráče
Také jsme to vždy hráli stejně jako Elnie.

17.3.2011 22:47:04

Sjone
Jak psali kluci, v pravidlech je psáno, že pohlaví tvého ťuňti je stejné jako tvoje a mění ho pouze karty, které to jasně píší. Ale jinak se samozřejmě stále můžete dohadovat a čekat, co řekne majitel hry. ;-)

17.3.2011 22:53:16

:)
Paráda, díky. Tohle řešení mi přijde velmi příjemné :)

18.3.2011 01:03:19

Používání potionů
Dají se použít potiony na zvyšovaní síly k posílení nestvůry? ideálně když s ní bojuje soupeř :) ve faq sem to nenašel...

7.6.2011 00:16:15

Re: Používání potionů
V pravidlech je, ze potiony jdou hodit na obe strany v souboji (v sekci "Interfering with combat" - You could help another player by casting a potion against his foe. Of course, you can “accidentally” hit your friend with the potion, and it will count against him.).
Takze to hrajem tak, ze kdyz jde prisere skodit, jde ji i "omylem" posilit :-)

7.6.2011 09:45:08

Hranie kariet
Zdravím. Mám jednu otázku. V pravidlách je písané, že karty PREDMETOV je možné hrať iba v svojom kole, alebo hneď ako ich dostanem. Ak to chápem správne, druhá možnosť sa vzťahuje na prípad ak niekomu pomáham v boji a dostanem za to jeho poklad. Ak predmet získaný z pokladu zahrám, môžem sa nám aj rovno 'vybaviť', alebo bude iba ako 'nesený'?

13.2.2013 14:50:36

Re: Hranie kariet
Podle mě ho můžeš ihned po získání vyložit na stůl a používat :) Hrajem to takhle velmi dlouho a neplechu to nedělá.

13.2.2013 20:39:32

re: hraní karet předmětů
Předměty jsou dvou druhů, jednorázové a trvalé.

Všechny předměty (jednorázové i trvalé) můžeš na začátku svého kola vyložit na stůl a můžeš určit, které předměty zrovna (v tomto kole) používáš. Teprve potom se vykopávají dveře.

Jednorázové předměty oproti trvalým ale nemusíš mít vyložené na stole, dají se použít i z ruky.

Takto jsme to vyčetli z našich pravidle a podle toho hrajeme:
Když někomu pomáháš, můžeš prakticky používat cokoliv, jako by byl tvůj tah. Když porazíte nestvůru, tak on předměty vyložit může, ty si je necháš na ruce a vyložíš je až na tebe přijde řada. Jednorázové předměty můžeš hrát kdykoliv i z ruky.

14.2.2013 17:42:14

re: hraní karet předmětů
Ďakujem za odpovede, mal by som ešte otázku:

V pravidlách sa píše na jednom mieste (sekcia Items): Big item...., you must sell it, trade it, lose it to Curse....
O pár odstavcov nižšie sa ale už píše: You may sell items for a level, or give an item to another player.
Ako to je? Veľký pedmet nemôžem niekomu dať a malý zasa vymeniť? To sa mi nejak nezdá.

@Merwin:
K tvojmu poslednému odstavcu. Ja som zasa z pravidiel pochopil, že ak niekomu pomáham v boji, vyhráme a ja získam z pokladu Item, môžem ho hneď zahrať, lebo v pravidlách sapíše: Any Item card may be played to the table as soon as you get it, or at any time on your own turn...

15.2.2013 10:37:48

Barry
Můžeš měnit velký a prodávat malý, to není problém. A ano, můžeš zahrát předmět hned jak ho dostaneš, i když není tvoje kolo.

15.2.2013 12:49:00

Kletby a prodej
Chtěl bych se zeptat jak je to s kartami kleteb, co máme na ruce. Můu je zahrát "na někoho"? Např. když píšou zahoď povolání, tak jestli to můžu někomu hodit.
Druhá věc je jestli můžu prodat karty za např. 3000 a postoupit o 3 levely?
A ještě jak funguje Boží zásah? Jen když je otočen při vykopnutí dvěří, nebo i když ho zahraji z ruky?

19.2.2013 00:47:01

Foret
Ano, pokud kletba nezasáhne tebe a dostane se ti do ruky, není nic lepšího než je použít na soupe... ehm, spoluhráče. Ano, když prodáš za 3000 dostaneš 3 úrovně. Boží zásah MUSÍŠ zahrát hned jak ti přijde do ruky, stejně jako např. kartu Hoard.

19.2.2013 10:22:54

Díky
za odpověd!

27.2.2013 13:00:05

Otázky
Zdravím. Mal by som vlnu otázok. Dúfam, že poradíte
1-Karta Tuba of Charm – prvej časti chápem, že bonus k úteku, ale čo znamená ta druhá časť: If you successfully escape combat, snag a face-down Treasure on your way out.
2-Ako sa hrá presna karta Help me you Here! Ak prehrávam o dva body, zahrám kartu z zoberiem meč +3 tak vyhrávam o jeden. Ale následne hráč posilní príšeru, že prehrávam a nemám už nič viac čo spraviť, nechám si aj tak získaný predmet?
3-Zlodejovu schopnosť kradnutie, môže používať koľko chce, resp. koľko má kariet na discart?
4-Stackuje sa bonus príšery proti napr. Trpaslíkom, ak sú v combate dvaja?
5-Ak hráč bojuje proti príšere a nemôže ju poraziť, tak zahrá kartu Polymorph Potion. Môže následne iný hráč zahrať Wandering monster, alebo už je neskoro? Kto zahrá prvý kartu, ten vyhráva? (Tento príklad nechem aby sa vzťahoval iba na Polymorph potion, ale aj ďalšie karty, čo discartujú príšery, či s pokladom, alebo bez neho.)

Ďakujem za Vaše odpovede.

19.3.2013 13:55:35

Barry
1) Pokud se ti podaří úspěšně utéct, můžeš si vzít 1 poklad do ruky
2) Necháš. Jde o to, aby to překonalo rozdíl v době kdy zahraješ kartu
3) Ano, ale pokud se nebude dařit, přichází o úrovně
4) U nás to řešíme tak, že ne. Ale nevím
5) Řekl bych, že už je pozdě, protože proměněná příšera uletí a nemá se k ní kdo přivandrovat

19.3.2013 15:12:39

Kletba
Ahoj chci se optat. Když je při vykopávání tažena kletba platí okamžitě to víme. Ale hledají se dál i potíže nebo rabuje místnost? Zatím to hrajeme tak, že kletbou končí tah hráče co si ji vytáhnul. Hrajeme to správně?

13.12.2014 12:24:17

michal00j
Ve starší verzi to bylo tak jak píšeš, to jest účinkem kletby při vykopnutí dveří ti končil tah. Pak bylo zřejmě seznáno, že je to příliš znevýhodňující daného hráče a tak je to aktuálně (netuším kolikátý výtisk, sám mám doma jen cthulhu munchkin) tak, že po vyhodnocení kletby normálně pokračuješ jako kdyby to byla klasická karta, tj. hledáš potíže nebo prohledáváš místnost.

13.12.2014 13:29:11

symbol na kostce je roven 1
po shlédnutí TableTopu jsem moudřejší :-)

14.12.2014 02:05:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Obrázky na kartách
Obrázky na kartách ras a povolání nemají vliv na pohlaví postavy a jsou pouze ilustrativní.

28.12.2014 19:40:08

Vybíráme z Bazaru

Zombicide 2nd (EN)
Zombicide 2nd (EN)
Akt. cena: 1400 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas