Munchkin - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodée Editions
Devir
Edge Entertainment
Pegasus Spiele
Steve Jackson Games
Autoři: Steve Jackson
Rok vydání: 2001
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Negativní rasové vlastnosti

Zdravím. Dostal jsem Munchkin a paříme o sto šest. Nejde mi na mysl jedna věc. V pravidlech je zmíněno, že každá rasa má nějakou negativní vlastnost. Na kartách však nic není, jen je v pravidlech zmíněno, že Hobit má -1 postih do útěku. Jaké jsou negativní vlastnosti dalších ras?
7.2.2017 10:40:42

většinou
interakce s nějakou konkrétní příšerou...

7.2.2017 10:57:28

RE: většinou
Tomu rozumím, ale i Hobit má příšery, které na něho působí zesíleně, nebo ho nenechají uniknout, stejně jako ostatní rasy. Jen u toho Hobita je v pravidlech, jakoby mimochodem, zmíněno, že má postih do útěku. Tak si lámu hlavu s tím, jestli mají ostatní rasy podobný postih.

7.2.2017 11:15:31

a kde jsi se dočetl,
že rasy mají negativní vlastnosti, nemohu to dohledat... A nevidím ani to, že by měl mít Půlčík postih na útěk...

7.2.2017 11:53:07

RE: a kde jsi se dočetl,
Je to v pravidlech. Nemám před sebou ty originální, ale zde jsou ke stažení překlady. V tom z roku 2005 je to zmíněno, v tom novějším jsem to nenašel (ctrl+f) a bohužel nemám moc čas to teď hledat, ale zkusím to když tak večer.

V tom překladu na zdejším webu je uvedeno:
"Hoď si kostkou, Padne-li 5 nebo 6, unikneš. Elfové mají při útěku bonus, zatímco půlčíci postih."
a
"Halblig / Půlčík
Rasa
Postih –1 při útěku."

- na kartě půlčíků není o postihu do útěku žádná zmínka, v pravidlech (i těch z originální české krabice) ano
- v pravidlech se explicitně nehovoří o dalších postizích pro další rasy, jen je tam zmíněno, že každá rasa má kromě výhod i nějakou slabinu. Může tím být myšleno to, že některé příšery jsou silnější, ale přijde mi zvláštní, že by pouze půlčík měl postih na všechny útěky a ostatní rasy žádný podobný postih neměly.

7.2.2017 14:04:05

To je nějaká porucha...
Já používám pravidla 1.6. (prosinec 2011) a tam o tom není ani zmínka. Citovaný odstavec zní:

"Při útěku hoďte kostkou. Utečete, pokud vám padne 5 nebo víc. Některé předměty vám mohou útěk ulehčit, jiné naopak ztížit. A některé nestvůry jsou rychlé a přidají vám postih k hodu."

Každopádně myslím, že Půlčík postih nemá...

7.2.2017 14:19:10

Vybíráme z Bazaru

Gloom od Kilforth vo fólii
Gloom od Kilforth vo fólii
Akt. cena: 890 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas