nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Multiuniversum

Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Board&Dice
Autoři: Manuel Correia
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Být vědcem v CERNu je vskutku prestižní záležitostí, navíc v době, kdy se vašemu týmu podaří prolomit historický milník: úspěšně jste, i když vlastně tak trochu omylem, otevřeli portály do jiných dimenzí. Ostatní světy se otevírají před vašima očima a najedou zjišťujete, že musíte vyřešit jeden zásadní problém. Stovky strašlivých příšer se valí do našeho světa. Nezbývá než všechny portály okamžitě zavřít!

Ve hře Multiuniversum se hráči stávají inženýry ve švýcarském CERNu, snažící se zastavit příval strašlivých monster skrze portály do našeho světa.


Příprava hry:

Každý hráč si zvolí barvu svého inženýra, jehož figurku následně položí na stejnou barvu transformátoru. Ve hře je pět různě barevných transformátorů, u kterých se otevřely portály. Ty mají unikátní vlastnosti. Každý hráč dostane do ruky tři karty, se kterými může v jednom kole zahrát tři tahy.


Průběh hry:

Hráč může ve svém tahu provést maximálně tři akce (pro každou z nich použije jednu kartu z ruky):

  • Dobrat si do ruky dvě karty z dobíracího balíčku
  • Aktivovat unikátní vlastnost jednoho z transformátorů (změna pořadí karet v jakémkoliv balíčku portálů, dobrání tří nových karet do ruky, výměna vrchní karty mezi dvěmi balíčky portálů, přesun vrchní karty portálu dospod balíčku, využití odhozené akční karty jako vybavení pro zavření portálů)
  • Pohnout se k jinému transformátoru
  • Uzavřít portál (vlastní-li požadované suroviny - vybavení)
  • Vzít si do ruky již zahranou kartu dle výběru z odhazovacího balíčku

Hráč také může případné nechtěné karty odhodit. Na konci kola si dobere do ruky karty do celkového počtu tří.

Cílem hry je uzavírat portály - každý je hodnocen body za uzavření podle toho, jak náročné je jej zavřít. Náročnost je určena požadovaným vybavením, které musí hráč v průběhu hry postupně získávat.


Konec hry:

Hra končí v okamžiku, kdy jsou uzavřeny všechny portály na dvou různých transformátorech. Vítězem se stává ten hráč, který získá nejvíce bodů za zavřené portály.

Autor: Shaddy1

Rozšíření hry (1)

Multiuniversum: Project Cthulhu (2016)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 1 - 5 hráčů od let

Celkové hodnocení:oooooooooo(hodnoceno 0x)