nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Mrňouskové

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: závodní
Čeština: undefined
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Bombyx
Moonster Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Poklidné venkovské ticho ruší jen cvrkot cikád… Z ničeho nic vzduch rozřízne hlasitý řev a klid prérie je ten tam. Řítí se sem velká skupina brouků závodníků! BzzzZZZzzzZZZZzzz…

Cílem hry Mrňouskové je získat v závodě to nejlepší umístění pro svá favorizovaná zvířátka.

Příprava hry:

Nejprve je potřeba postavit trať – položit karty 1 až 7 se symboly kořisti (ořech, třešeň, cukr, atd.) do řady. Dále si každý hráč vylosuje 2 karty svých cílů (favoritů). Podívá se na ně, ale ostatním je nesděluje. Tyto favority se bude snažit dostat co nejblíže k cukru (nejlépe bodované umístění). Poté hráči postupně umisťují závodící zvířátka vedle trati (zatím ne na ni). První vybere závodníka a položí ho k trati. Druhý vybere dalšího závodníka a položí ho buď před, nebo za první položené. Takto se postupně umístí všech 7 závodníků. Potom se všichni závodníci přesunou přesně v tomto pořadí na trať a podle počtu hráčů se rozdá příslušný počet karet pohybu.

Průběh hry:

Hráči se postupně střídají v hraní karet pohybu. Hráč vždy vybere kartu z ruky, která určí, co se stane na trati – tedy kdo se kam posune. To určuje buď obrázek konkrétního zvířátka, nebo obrázek pozice (např. ořech), na které může stát kdokoli. Kam se dotyčný pohne, určují obvykle číslice (1-3) s plusem nebo mínusem, které určují, o kolik pozic se zvířátko posune dopředu, nebo dozadu. Speciální kartou pohybu je posun z třešně na kámen.

Po vyložení karty se pohnou závodníci na trati. Zvířátko určené kartou pohybu se pohne podle instrukcí na kartě. Ostatní se pak posunou tak, aby bylo stále obsazeno všech sedm pozic na trati.

Konec hry:

Jakmile je zahrána poslední karta pohybu a učiněn kartou určený pohyb, hra končí. Závodník na pozici cukru je první a za ním se postupně umístilo dalších šest závodníků. V tuto chvíli hráči odhalí své tajné favority (cíle), které se celou dobu snažili dostat na co nejlepší pozici. Podle jejich umístění a bodovací tabulky (na rubu cílů) spočítají své body. Hráč s nejvyšším skóre vyhrává. 

Autor: lekla_ryba

Další názvy této společenské hry

  • Dark Horse
  • Minuscule