Mr. Jack Pocket

xxxxxxxxoo hodnoceno 58x (Seznam vlastníků)

Mr. Jack Pocket - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: logická
Čeština: není
Vydavatelé: Hurrican
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla - dotazy

ALIBI
Pokud si jako vyšetřovatel vezmu v prvním kole alibi , otočím kartu s podezřelou postavou prázdnou stranou nahoru, přichází Jack o hodiny, které momentálně nemá? (myslím retrospektivně - jakože je nezíská na konci svého kola...)

Ztrácí Jack počet hodin vyobrazené na kartě aliby, kterou si vezme, pokud jde o postavu, která už není podezřelá?

Připočítává si Jack hodiny za postavu, kterou si vzal jako aliby a která není už mezi podezřelými?
25.12.2010 18:05:58 | Upraveno autorem (porovnej)

alibi a ne aliby!
fuj tajksl

25.12.2010 18:55:17

alibi
1. retrospektivně Jack o hodiny nepřichází

2. ne úplně rozumím, Jack nikdy nezrácí ve svém tahu hodiny. Jestli máš na mysli tah inspektora, tak vůbec nezáleží jestli je postava podezřelá či nikoliv, Jack ztrácí počet hodin vždy (samozřejmě jsou-li na kartě nějaké a má-li zrovna jaké hodiny ztratit)

3. Jack si vždy připočítává hodiny, bez ohledu na podezřelost postavy.

26.12.2010 02:37:23 | Upraveno autorem (porovnej)

panzer
díky, tak jsme to hráli dobře :-)

26.12.2010 08:04:08

to panzer
1) Počítají se Jackovi i hodiny co má na kartě Jacka ?
2) Může Jack ztrácet i hodiny, které má na získaných kartách alibi ?

Dík za odpověď

26.12.2010 11:46:52

kren
ad 1) ano počítají
ad 2) tuto otázku jsem taky řešil, když Jack nemá žádné žetony, jenom hodiny na získaných kartách aliby. Odpověď je, že Jack hodiny na získaných kartách aliby neztrácí !

26.12.2010 11:54:46

Dotaz
Mám jeden dotaz. Jak se to má hrát, když hráč hrající za pronásledovatele, vezme kartu alibi a tato karta je už jako na hracím plánu otočená a de facto je ze hry. Má si pak JACK odečít hodiny nebo ne? V pravidlech jsem to nikde nevyčetl. Je tam jen situace, kdy kartu alibi otočí detektiv a karta je ve hře - pak si JACK hodiny odečte a nebo když si kartu vezme JACK, tak kartu neukazuje a hodiny si přičte. Ale jak to je v tomto případě?
Podle mne by si JACK odečítat nic neměl, protože karta prostě není ve hře a tím pádem nemůže detketiv tuto postavu už ze jry vyřadit, když už byla otočena dříve. Ale fakt nevím, jak postupovat?

27.2.2011 14:33:42

Kent
Odpovídal už Panzer níže :) a já souhlasím. V pravidlech je to napsáno tak jak říkáš, ale větu "Mr. Jack si odečte počet hodin..." bych nedávala do spojitosti s předchozí větou o podezřelosti postavy.

27.2.2011 19:13:50

To ikri
Ano, po té jsem si všimnul, že to tam Panzer popisuje, nicméně, ne že by to byla chyba překladu, ale prostě to tam není jednoznačně napsáno.
Cituji: "Vyšetřovatel vezme jednu kartu alibi a ukáže ji. Pokud jde o postavu která je DOSUD PODEZŘELA....... === z toho nevyplývá jak postupovat, že když podezřelá osoba není už ve hře, se mají odečíst JACKOVI hodiny či nikoli??? ===.....otočí vyšetřovatel příslušné pole prázdnou stranou nahoru. JACK pak ztrácí příslušný počet hodin zobrazených na kartě"
Tak proto v tom mám zmatek. Tím pádem je pak nemožné za JACKA vyhrát, jelikož každé druhé kolo si může vyšetřovatel líznout kartu ALIBI a JACK tak počet hodin ztrácí. I když tam na všech kartách nejsou hodiny zobrazeny.

27.2.2011 19:35:54

Kent
já hraju vždy za vyšetřovatele a z cca 20ti her, jsem vyhrála pouze 1x :-)

28.2.2011 08:40:00

Kent
Máš pravdu, že výklad může být dvojí, ale myslím, že varianta odebírat hodiny vždy, je ta správná. Obecně je i tak těžší vyhrát za inspektora (vlastní zkušenost), byť na BGG píší že poměr je 55:45 pro inspektora. A líznutí karty alibi je pro inspektora ta nejhorší možnost. Když hraji za Jacka v sudém kole, tak automaticky tuto volbu na inspektora nechávám. Pokud by byl ještě inspektor penalizován za to, že otočil již objevenou postavu a tedy Jack hodiny neodebíral, udělalo by to tuto volbu ještě nevýhodnější.
Ostatně proto jsou taky některé postavy bez hodin aby inspektor neodebíral vždy.

28.2.2011 13:05:22

To panzer
Hm, tak to asi někde děláme chybu, protože já za JACKA nikdy nevyhrál. Ale je možné, že špatně plánuji, bo malý se vždy drží jal klíště....když hraje za JACKA. :-) Ale díky za osvětu.

28.2.2011 18:56:08

startovni karta
Jenom drobne upresneni, hodiny na startovni karte, kterou Jack urci pri priprave svou totoznost, se nepocitaji do potrebnych hodin pro jeho vitezstvi.

28.2.2011 20:33:06

JACK
Tak v tom případě se mi jeví jako nemožné za JACKA vyhrát. Ačkoli se tato hra zda velmi jednoduchá, je velmi strategickou hrou a vůbec to není žádná tuctová hra. Setsakramensky se musí u této hry myslet a tahy dobře zvážit. :-)

28.2.2011 20:42:10

Kent
... ale jde to, věř mi :)
Že je to hra nenápadně na bednu souhlasím. Chtěl bych vidět kombinatorika, který při těch možných přesunech a otočeních vymyslí 8 tahů (2 kola) dopředu. V původní hře Mr Jack se běžně 8 tahů dá předvídat v pohodě.

Opravdu si projdi ještě jednou pravidla jestli nehrajete něco špatně. Já si kupříkladu ze začátku vsugeroval, že chycený Jack musí být vždy ve světle a taky jsem ani jednou za Jacka nevyhrál :)

28.2.2011 20:53:39

Neoficiální FAQ
V pravidlech může být pár nejasností, ale tohle by je mělo spolehlivě řešit
http://www.boardgamegeek.com/thread/637849/mr-jack-pocket-unofficial-faq

27.5.2011 16:32:07

To Ondulin:
Není toho mnoho, ale nešlo by to shrnout do češtiny? Google to překládá divně. :-(

29.5.2011 10:37:00

Kent
A už ti něco přeložil normálně? :-O
Dnes snad dodělám jeden překlad, tak to pošlu společně s těma pár větama, mělo by se to dát do souborů, aby se to dobře hledalo.

29.5.2011 10:49:32

FAQ
Q: Když si Inspektor líže alibi kartu, bere nějaké hodiny od Jacka?
A: NE. Jack nikdy nepřichází o své hodiny. (pravidla jsou matoucí)

Q: Počítají se hodiny na alibi kartě, která určuje Jackův charakter (karta kterou líže při přípravě hry) do vítezného limitu (6)?
A: Ne.

Q: Co když ani jeden hráč nesplní svoji vítěznou podmínku do konce 8. kola?
A: Jack vítězí.

Q: Co když oba hráči současně splní svoji vítěznou podmínku na konci kola?
A: Ve zkratce: Hra pokračuje dokud není Jack viděn (Inspektor vítězí) nebo Mr. Jack zůstává skrytý (neviděn detektivy) do konce osmého kola (Jack. vítězí)

Dva bodíky, na které mohou hráči snadno zapomemout:
1) Během přípravy, otoč 3 díly mapy, u kterých stojí detektivové tak, aby byly zdí směrem k detektivům. Jinými slovy: Na začátku hry detektivové nikoho nevedí.

2) Nelze otáčet jedním dílem mapy 2x během jednoho kola.

29.5.2011 11:03:31

To Ondulin:
Díky, díky díky.... :-))

Ikri: Třeba mi přeložil normálně Ahoj, jak sej menuješ. :-))
Sorry. :-))

29.5.2011 11:06:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Kent
Zase si nás pleteš....
Aha, tak to leda.
Tak já už to teda přidávat nebudu. :) Snad se to tu najde.

29.5.2011 11:17:13

FAQ
Všechno OK až na první Q-A, to je pro mně novinka. V pravidlech zní, že v případě že alibi kartu bere inspektor, Mr Jack ztrácí všechny hodiny které byly na kartě. Takže už tomu rozumím. Nemusí nic vracet , ale připravil se právě o ty hodiny na kartě, které mohl získat tím, že by si kartu alibi vzal.
Takže tento výklad pravidla zvýhodňuje Jacka, což je myslím naprosto v pořádku.

29.5.2011 12:26:04

panzer
Jj přesně tak. Je to tam trochu neštastně napsaný - ztrací hodiny, ale ve smyslu, že už je z týhle karty nemůže získat.. Jack by to měl hooodně těžký, když by ztrácel hodiny, skoro nemožný.

29.5.2011 12:42:06 | Upraveno autorem (porovnej)

výměna karet...

22.3.2014 21:02:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Alibi - ztrácení hodin
Já jsem to zase pochopil tak, že si mám odečíst hodiny na kartě alibi pouze v případě, že měl vyšetřovatel štěstí, a otočil kartu postavy, která byla ještě mezi podezřelýma....

př. já jako Jack již nasbíral 4 lupy, ale vyšetřovatel objevil postavu ve světle za jednu lupu, takže nyní potřebuju nasbírat tři další lupy, abych jich měl 6 - odečetl jsem si jednu lupu z alibi, jak je napsáno v textu pravidel, ale jen proto, že to byla ještě podezřelá postava

4.6.2014 21:51:42

pravidla
Jak to hrajem a jak se nám to zdá vyvážený.

Hodiny na počáteční postavě se nepočítají, Jack musí mít 6 hodin skládajících se buď z žetonů, které získá po výslechu svědků nebo z hodin na kartách alibi. Pokud si kartu alibi bere vyšetřovatel, tak Jackovi hodiny neubírá, uškodil mu už jen tím, že mu nedovolil tu akci zahrát a nabrat 0-2 hodin.


Jinak dotaz......jaký je result na konci 8. kola, když Jack nemá 6 hodin a stále jsou dva podezřelí?

21.7.2014 18:50:21

Vybíráme z Bazaru

Clans of Caledonia (EN)
Clans of Caledonia (EN)
Akt. cena: 1225 Kč
Končí za: 22 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas