Mr. Jack Pocket

xxxxxxxxoo hodnoceno 58x (Seznam vlastníků)

Mr. Jack Pocket - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: logická
Čeština: není
Vydavatelé: Hurrican
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy ze hry

Takže mám za sebou několik zatím sólo her a dojem vynikající. Jako velký příznivec původního MR.Jacka jsou ve hře stále vidět původní principy (alibi karty, podmínky odhalení Jacka, 8 kol, tahy 1-2-1 atd.)
Paradoxně mi přijde těžší hra za inspektora, oproti původní hře. Z pěti partií 2 dopadli tak, že podmínky vítězství splnili oba hráči (pravidla na to ale pamatují). Některé situace jsou docela kombinační záhul na bednu, především situace kdy hráč vybírá z akcí: otočení karty, přesun karty, hra za libovolnou postavu a třeba alibi karta. Těch kombinací je tam pak opravdu hodně. Počítám s tím, že když tu hru člověk trochu nahraje, tak v ní bude proti méně zkušenému hráči opravdu dobrej :)
A krabička je to opravdu malinkatá, žetony bytelné, všechny karty cca 1-2 mm silné, zkrátka jak to mám rád.
9.11.2010 01:56:06

Hmmm...
Díky za zprávy, vypadá to, že si to musím taky pořídit... Hned jsem letěla vybrat schránku odletáků, kdyby tam chtěl někdo něco malého nacpat :)
A jéje, to je pro mě smrtonosné, když je moc kombinací. Jsem hrozně nerozhodná.
To muselo být těžké při sólo hře odhadovat, kdo je Jack - chápu, že to měl inspektor těžké :D

9.11.2010 09:08:22

otáčení ulic
Přemýšlel jsem o problému diskuztovaném na BGG, že otáčení ulic nevypadá ve hře logicky. Šlo to vyřešit tak, že na každém dílku by byla ulice kříž a jenom některá ramena ulice by byla osvětlená lampou (s nakreslenou rozsvícenou lampou). Otáčení dílků by pak symbolizovalo rozsvěcování a zhášení luceren v ulici, tedy něco představitelného, na rozdíl od otáčení bloků domů. Je pravda že by osvícené cesty nebyly tak názorné, sledovali by se lucerny a nikoliv propojené ulice.

9.11.2010 09:09:44

panzer
Mám jednodušší a přesto tématické řešení - všichni jsou sjetí absinthem a ani neví, kde je vlevo a kde je vpravo. Kromě Jacka tedy bojují i se střízlivostí :)

9.11.2010 09:13:32

ikri, obtížnost
Na hře je uveden věk 14+ a i když jsou tyhle věkové odhady většinou nejméně o 2 roky nadstřelené (asi kvůli Amíkům, aby náhodou nezažalovali výrobce, že si to zahrál něčí synátor a měl z toho trauma), bude správné hraní obtížnější než původní Mr.Jack.
Sólo hra nebyla zas tak těžká, prostě jsem za inspektory hrál tak, abych odhaloval maximum postav a většinou když zůstali jenom 3, stejně si člověk nemohl vybrat kterou další odhalí, prostě podle rozložení inspektorů to nějak vyšlo.
Ještě k té obtížnosti. Když budou hrát dva vyrovnaní hráči (stejní nováčci, nebo stejně vyhraní) problé určitě nebude a poměr sil vyjde téměř 50:50. Problémovější bude hra zkušeného hráče s nováčkem. Tam budou v téhle hře dost velké rozdíly. Ale štěstí a náhoda tady také hraje velkou roli - otáčení alibi karet, losování žetónů akcí....

9.11.2010 09:19:57

sydo
....viz můj popis vlákna "Jdu do ní". Koukám že uvažujeme úplně stejně :) Možná je Bruno taky pěknej pařmen :)

9.11.2010 09:22:05 | Upraveno autorem (porovnej)

panzer
Ha, geniální mozky uvažují stejně :)

9.11.2010 09:23:13

kde je vlevo kde je vpravo
No tak nevím, jestli to souvisí s inteligencí...tipovala bych spíš na vlastní zkušenost :D
A pak vás oba tohle napadá.

9.11.2010 09:39:15

Mr. Jack
Tahle varianta je fakt dobrá, minimalizuje náhodu (ta je snad jen v tom, co se zrovna hodí na žetonech). Hráli jsme to párkrát a každá partie je jiná a výsledky cca 50:50. Asi je snazší porazit někoho, kdo to ještě nehrál, protože je opravdu nutné myslet x tahů dopředu (resp. 7, pokud začíná inspektor a ví, že se v dalším kole hozené žetony otočí na druhou stranu) a ještě mít prostorovou představivost....

9.11.2010 10:08:13

po pár hrách
Tak mám za sebou cca 15 her a celkově řečeno hra za inspektory je peklo. Hraji za ně stále a krom dvou náhodných výher dostávám na frak. Dokonce i když jsem odhalil Jacka ve 3.kole, do konce hry se mi ho nepodařilo nahnat do světla :( Kvalitou protihráče to není, dělá tahy které bych dělal i já. Prostě mi přijde hra za inspektory, navzdory tvrzení hráčů na BGG, daleko těžší než za Jacka.

Elissa: Přemýšlet u téhle hry na 8 (resp. i na 5) tahů dopředu je díky otáčení a přenášení ulic téměř nemožné. Stačí malá změna hracího plánu a strategie je v háji.

Myslím, že žádné výraznější chyby nedělám, s tímhle typem her mám bohaté zkušenosti, ale prostě to rozhození žetonů musí být výrazně příznivé pro kolo Inspektora (2,4,6,8 - kdy hraje dvakrát za sebou), v lichých kolech je to vyloženě o náhodě rozhozu, málo kdy v lichém kole odhalím více jak 2 postavy.

Viděl jsem že už je hra i v nabídce v ČR takže doufám že se podělí o zkušenosti více lidí.

27.11.2010 14:57:15 | Upraveno autorem (porovnej)

pravidla vs pako
Tak jsem si přečetl Ikri česká pravidla, znovu přečetl anglická a musím konstatovat, že jsem totální jantar. Nevím na základě čeho, ale vsugeroval jsem si, že Jack je odhalen pokud zůstane jediná postava ve světle. První část je správně - jediná postava, ale ve světle být nemusí ! To je samozřejmě úplně o něčem jiném :)
Já prostě ty překlady potřebuju
Masa Bob

30.11.2010 09:23:34

...
Hru nemám, ale zaujala mě, přečetl jsem si tedy komentáře i pravidla a zajímá mě jedna věc. Je uměrný poměr CENA/ZÁBAVA resp CENA/KOMPONENTY? Protože mi přijde, že za 9 kartiček a 9 hracích dílků je ta cena docela přemrštěná (kolem 420 Kč).

30.1.2011 16:08:09

fstibo
Tak to je velice subjektivní otázka :) Myslím, že cena/komponenty neodpovídá prakticky nikdy a jestli tě to bude bavit, to nevím :( Ale dá se sehnat i za 300, což je tak nějak zhruba nejnižší cena za slušnou hru vůbec. Těch 300 je OK. Když se může 7 Wonders prodávat za 1000... :(

Dodávám, že hra tedy obsahuje 9 hracích polí, 8 karet, 8 žetonů kol a 4 akční žetony. Všechno z tlůůůůstého kartonu :)
Cena versus komponenty, to bych u her moc neřešila. Navíc když je ta cena v té nejnižší kategorii. Leněji už snad jen Bang nebo žolíky :)

30.1.2011 16:46:18 | Upraveno autorem (porovnej)

fstibo
Jak píše ikri, tuhý karton, velmi malá ohratelnost materiálu, kapesní rozměr, poměrně graficky vyvedené. Myslím že za 300,- absolutně v pohodě

30.1.2011 18:54:36

ikri
No tak mám Bang a tam za tu cenu je aspoň velké množství kartiček, to samé u Citadely. Tady mi ta cena příjde vážně dost nadsazená.

BTW: Kde jsi to viděl(a) za 300 kaček?

30.1.2011 18:55:24

...
A jo, už jsem něco našel :-)

30.1.2011 18:56:55

to fstibo
1) Francouzské hry jsou všeobecně dražší
2) Technologie oboustraně kašírovaného silného kartonu s výseky je dražší než technologie výroby karet Bangu nebo Citadely
3) Cena je taková, jakou jsou ochotni zákazníci za hru zaplatit a nikdo tě nenutí hru kupovat.

30.1.2011 21:12:18

Kren
Tady nejde o to, jestli mě někdo nutí nebo ne. Mi se ta hra líbí, tak jsem se ptal, jestli stojí za to investovat do pár kartiček. Co se týče kvality, je třeba pravda, že u Citadely mají ty karty mizernou kvalitu...

Ale díky všem za příspěvky, asi do té hry půjdu :-)

30.1.2011 22:24:51

to fstibo
U mne je to tak, že pokud mne hra baví a chci ji, tak se neptám na cenu a investuju takovou částku, jaká je v mých možnostech (čili hru nekoupím, pokud přesahuje moje možnosti a nebo hru koupím, jestli je v mých finančních možnostech). Pokud mne hra nebaví, tak je mi líto i 10 korun. Takže dotazům, jestli se hra za takovou a takovou částku vyplatí nebo ne, celkem nerozumím.

Takže když se ptám někoho na hru, tak v mých dotazech finance vůbec nefigurují, ale ptám se na zábavnost, hratelnost a nadšení ze hry. Jestli se mi vyplatí nebo ne do ní investovat se pak už rozhoduju sám. Protože odpověď na dotaz jestli se vyplatí za takovou a takovou cenu ti vůbec nic neřekne. Může ti odpovědět člověk s příjmem 40000,- měsíčně, pro kterého jde o průměrnou hru, že se vyplatí, protože nějaká pětistovka je pro něho nic. A může ti odpovědět student, který je ze hry nadšený, ale nemůže si dovolit hru dražší jak 300,-, že se za tu cenu nevyplatí. Zkrátka a dobře co se ti vyplatí nebo nevyplatí si musíš rozhodnout sám.

30.1.2011 22:34:26 | Upraveno autorem (porovnej)

fstibo
Já bych to shrnula takhle - pokud si myslíš, že tě obecně bude bavit princip kličkovat/zahánět do kouta :), tak se ti to určitě vyplatí!
Rychlé, skladné, s jednoduchými pravidly a mozkové závity se ti povaří.

30.1.2011 22:46:04

Po roce
jsme to vytáhli ze skříně a baví nás to snad víc než tenkrát...Opravdu vynikající malá dedukční hra! :-)

20.8.2012 21:20:01

Vybíráme z Bazaru

Marvel champions set- 4x pack
Marvel champions set- 4x pack
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas