nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Mozkožrout

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 25 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Nerdlab Games
Autoři: Christian Kudahl
Marvin Hegen
Richard Garfield
Skaff Elias
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Byli jste vybráni, abyste kontrolovali malou část stvoření Mindbugů v boji proti jejich odvěkým nepřátelům a rivalům! Nyní jsi pod mojí kontrolou, pozemšťane. - Mindbug

Mindbug je rychlá karetní duelovka – hra pro dva hráče. Jejími přednostmi jsou zejména skladnost, žádný složitý deckbuilding (stavba balíčku) a rychlá hra. Hra má celkem jednoduchá pravidla zejména proto, že jsou zde jen dva typy karet – Mindbugové a karty stvoření. Na své si ale přijdou i náročnější hráči, jelikož se zde dá najít plno zajímavých kombinací, a každé rozhodnutí může vést k rychlému konci hry.

Příprava hry:

Každý hráč dostane 2 karty Mindbugů. Zamíchá se balíček karet a každý hráč dostane 10 karet, ze kterých si vytvoří dobírací balíček. Následně si ihned 5 karet nabere do ruky. Každý hráč má 3 životy, které může zaznamenávat buď tím, že použije 3 nepoužité karty lícem dolů, anebo použije nějaké externí zdroje jako kostku apod.

Průběh hry:

Hráči se střídají v tazích. Ve svém tahu máte pouze dvě možnosti: zahrát kartu, nebo zaútočit s jednou vyloženou kartou na soupeře.

Zahrání karty: Vyložte jednu kartu z ruky před sebe na stůl a ihned si doberte do 5 karet na ruce (pokud vám ještě nějaké karty zbývají v dobíracím balíčku). Nyní může oponent reagovat použitím Mindbugu.

  1. Pokud soupeř použije jednoho ze svých Mindbugů, tak právě zahraná karta přejde pod jeho kontrolu, a pokud má karta nějaké vlastnosti, které se aktivují po zahrání, tak se aktivují, jako by kartu zahrál váš soupeř. Nyní jste na řadě opět vy.
  2. Pokud soupeř nevyužije Mindbuga, protože nechce anebo už žádného nemá, tak karta skončí pod vaší kontrolou a je na řadě soupeř.

Útok: Vyberte jedno se svých vyložených stvoření a zaútočte na soupeře. Soupeř má nyní opět dvě možnosti.

  1. Soupeř se nebrání a ztrácí tak jeden ze svých životů. Pokud to byl jeho poslední, tak automaticky vyhráváte.
  2. Soupeř brání útok jedním z jeho vyložených stvoření. Soupeř život neztrácí a stvoření s nižší silou je zničeno (trvale odstraněno ze hry). Pokud jsou síly shodné, tak jsou zničena obě stvoření.

Takto se hráči střídají na tahu pořád dokola. Hra je celkem pestrá zejména tím, že stvoření mají různé síly, ale také různé vlastnosti, které se aktivují po jejich zahrání, po útoku, nebo jejich poražení. Také, jak je to obvyklé v karetních hrách, tak stvoření mají často nějaké keywordy – vlastnosti, které jim například umožňují útočit podruhé, anebo měnit pravidla hry nějakým jiným způsobem.

Konec hry a shrnutí:

Hra končí v okamžiku, kdy soupeři snížíte počet životů na 0 a tak vyhráváte. Není to ale tak jednoduché, jak se může zdát. Pokud má soupeř ještě nějaké Mindbugy, tak může přebrat vaše nejsilnější stvoření, jak ho zahrajete, takže raději zahrajete něco slabšího. Jenže když zahrajete něco slabšího, tak soupeř Mindbuga použít nemusí, a může si sám zahrát nějaké silné stvoření. To byste mu pak ale mohli ukrást vy svým Mindbugem, že? Už asi chápete, kde je zakopaný pes.

Autor: Rozy

Další názvy této společenské hry

  • Mindbug

Vybíráme z aukcí

Onitama (nová, nerozbalená)
Onitama (nová, nerozbalená)
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>