Mosaic: A story of Civilization

xxxxxxxxoo hodnoceno 6x (Seznam vlastníků)

Mosaic: A story of Civilization - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: není
Vydavatelé: Forbidden Games
Autoři: Glenn Drover
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ vydavatel

Tohle vypadá na velmi zajímavou budovatelskou strategii od designéra Age of Empires III, Railways of the World, Sid Meier’s Civilization: The Boardgame, a Raccoon Tycoon. Navíc s opravdu krásným vizuálem a co je nejlepší, i když prošla Kickstarterem neobsahuje žádné SG nebo exclusivity které by nešli do retailu jestli to chápu dobře?? Do toho by nějaký český vydavatel nešel?

30.8.2021 17:53:11

Já bych tomu moc nevěřil, vzhledem k té šílené ceně

30.8.2021 20:15:12

Na Tlamě se dá předobjednat v KS deluxe verzi. Cena je sice trochu vyšší, ale… mechaniky, vizuál, Drover.

30.8.2021 22:24:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Trochu vyšší cena je 2500,- ne 4200,-. Navíc prozatimní recenze a hodnocení jsou poměrně tragický. Já jsem to chtěl původně backovat na KS, protože mě zaujalo téma a vizuál, ale odradila mě právě cena, a hodnocení recenzantů a lidí v komentářích, co to již otestovali. Ta hra prý prostě nefunguje.

31.8.2021 09:12:29

Tak da se koupit i normalni verze. Hra je porad jeste hodne ve vyvoji, tezko ted hodnotit, nekteri lide z te hry take byli nadseni. 

31.8.2021 10:20:45

Ono to s tím “nefungováním” asi nebude tak horké.:-) Typický případ negativního komentáře (volná parafráze): “Hru jsem zahrál, je špatná (tj. nedělá to, co jsem od ní chtěl). Jsem zkušený hráč a vím, že mám pravdu. Nikdo to pravděpodobně netestoval, a až já (nejspíš díky svým zkušenostem, a protože mám nahráno) jsem její špatnost odhalil. Kdyby se autor zeptal mě, mohl by si ušetřit práci.”

Samozřejmě trochu přehráním, ale komentáře na KS jsou prostě kapitola sama pro sebe.:-)

Já si předobjednal přes Tlamu. A třeba si nakonec budu rvát vlasy (no, spíš ani ne:-D), ale nešlo jinak.

31.8.2021 17:00:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Je to prostě Dover. Nic bombastickýho bych od toho nečekal.

31.8.2021 22:59:09

Ahoj, hráli jste už někdo? jaký je Váš názor?

9.1.2023 08:25:38

Ještě to pořád nedorazilo…

_____________
liščí pohůnek

9.1.2023 13:46:34

ahoj, dělám na překladu… pokud už někdo hrál? ráda bych slyšela nějaké dojmy

31.1.2023 09:16:07

Ahoj, také uvažuji nad pořízením. Jaké jsou prosím Vaše dojmy ??

5.3.2023 09:12:49

Ještě jsem nehrál, ale už to mám doma, takže to snad v dohledné době dostanu na stůl. Na první pohled pravidlově nenáročné. A “kolosální edice” je opravdu kolosální.:⁠-⁠D

_____________
liščí pohůnek

5.3.2023 13:19:05

Ahoj, tak co? hráli jste už? Jaké jsou Vaše dojmy? Hru jsem koupil, ještě nehrál, není zatím čas, ale pomalu se chystám :D . Brali jste někdo i to rozšíření? Nevíte o dostupnosti, popř. nějaké info?

25.12.2023 22:24:05

Dojmy jsou pozitivní, je to hlavně set collection a taková závodní hra. Civilizační strategickou hru v tom nehledat. Patří určitě mezi jednodušší. Setup je za mě hozný, ale herně mě to baví. Hrál jsem to i s rozšířením války a katastrofy, které to příjemně obohacují o nové typy měst, lodí a hlavně katastrof. Hra vypadá po grafické stránce parádně. Určitě zůstane v mé sbírce a rád vždycky zahraji.

26.12.2023 10:16:26

Po pár odehraných hrách můžu říct, že to je pěkný area control/set collection point salát. Příprava je sice trochu komplikovanější, ale hra je pravidlově nenáročná a přístupná. A v deluxe edici se na ni opravdu hezky dívá.:⁠-⁠) Rozšíření jsem ještě nehrál, ale mám ho doma. Nic naprosto světoborného, ale je to zábavné. Vždycky rád zahraju.

_____________
liščí pohůnek

26.12.2023 13:18:18

Vybíráme z Bazaru

Arkham Horror (karetní, EN) + 2 rozšíření EN
Arkham Horror (karetní, EN) + 2 rozšíření EN
Akt. cena: 1399 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas