Monstrum: Frankensteinovi dědicové

xxxxxxxxoo hodnoceno 88x (Seznam vlastníků)

Monstrum: Frankensteinovi dědicové - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi, Horror
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Dan Blanchett
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Par her za mnou a zatim super, za ty love prima euro :) krasny zpracovani, ve 4 dve hodiny, prima je ze v labce kuti vsichni jraci dohromady a zrychluje to hru, pribehova linka taky bez chyby :)

Nebo je tu nejakej hater:D?






"I want to play a game." Jigsaw
26.11.2019 08:59:51

Monstrum...
...prvni hra byla MONSTRozni. Hrali jsme ve 4 lidech, pricemz 3 byli nehraci. Hrali jsme uz fakt pozde vecer (cti brzo po pulnoci) a hra nam trvala 4,5 h. NELITUJU JEDINY MINUTY. Ta hra je fakt super. Hrali jsme nezkracenou verzi. Posledni kola uz byla dost rychlovka a i nehraci do hry pronikly. Do pravidel nebylo potreba moc koukat, i kdyz to byla prvni hra. Pravidla jsem nastudoval chcvilku pred hrou samotnou. Jsou fakt easy, zato moznosti ve hre dost.
Takze po prvni hre velika spokojenost, ackoliv jsem jen tesne nevyhral.

26.11.2019 23:32:19

Dojmy po 1. hře
Souhlasím s Mysakem. Také jsme hráli ve 4 cca 4 hodiny, mimo jiné taky proto, že fázi laboratoře jsme nehráli současně, ale postupně, abychom v tom neměli bordel, a taky trochu AP. Délka hry je asi to jediné, co by se jí dalo vytknout. Komu nevadí morbidní téma, ten si hru užije. Mechaniky k tématu skvěle sedí - klasický workerplacement za získáváním surovin na hřbitově, v márnici, v nemocnici či s dýkou v temné uličce :-), degradace zásob biologických materiálů, "zkušenosti" s elektřinou na začátku 19. století se hezky reflektují do hodu kostkami, jestli část monstra oživím nebo připeču... A navíc je to euro s příběhem, který není na hru nějak násilně našroubovaný, ale skvěle tam zapadne. Možná by hře prospělo (a zkrátilo herní dobu), kdyby se jednotlivé části monstra nemusely vytvářet nadvakrát (nejdřív kostru a svalstvo, potom potáhnout kůží), ale rovnou najednou. Každopádně nás hra příjemně překvapila a opravdu jsme si ji užili.

27.11.2019 09:22:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Jop
100% shoda s obema :)






"I want to play a game." Jigsaw

27.11.2019 10:09:11

Zatím jen ve dvou

Hru jsem měl možnost zkusit zatím jen ve dvou. Co mi příjde jako naprostá nádhera je grafické zpracování, především karet. Příběhové zasazení do děje super, občas trošku ruší nutnost sahat pro příručku pravidel při setkání, ale není to žádná tragédie.

Mechanismy jsou taky velice povedené, líbí se mi systém euro worker placement během kola a na konci kola si každý kutí ve své laboratoři. Fajn jsou taky jednotlivé postavy a odlišné schopnosti, nebránil bych se i větším odlišnostem v postavách, které by více nabádaly pro jiný způsob hraní.

Co bych hře vytknul je zmiňovaná delší herní doba (prostě ve 3/4 hry mi to už přijde, že se nic neděje jen se mechanicky dělá zase to stejné), ale mohla by to řešit varianta "Prometheus" - viz druhé vlákno.
Taková drobnost je herní plán - příide mi zbytečně velký i když je z velké části nezaplněný, což podstatně zvyšuje potřebu místa. Snažím se vždycky balíčky se zásobou karet i suroviny naskládat rovnou na něj, ale to zas výjde tak natěsno a je tam dost plno. Možná to chtělo ještě trochu vyladit.
Ale co je asi nejpodstatnější jsou KOSTKY - kostky mám velice rád, především custom dice. Mít v euru naprostou náhodu je zajímavý nápad, jenže v takovém případě by kostky měli hru ovlivnit jen trochu. Tady se mi stávalo, že prakticky rozhodovaly o výhře/prohře a možnost je nějak ovlivnit je minimální (karty bádání). Už se mi stalo, že jeden hráč to měl při tvorbě monstra dobře rozjeté, druhý byl celkem v háji a pak mu prostě dobře padlo oživení a zatímco tomu prvnímu ne a proto mu vyfoukl desetibodový úkol na oživení, který potom rozhodl o vítězství ve hře.
Podle mých zkušeností s euro hrama (především worker placementem v jakémkoli stylu), pokud hráči hrají nějak rozumně a vítěz má na konci třeba 120 nebo 140b, tak ke konci hry jsou ty bodové rozdíly mezi prvním posledním hráčem třeba 20b nebo do 30b. Jenže když v posledním kole získáš třeba 30 i víc bodů jen podle toho, jestli ti to padne nebo ne, to není úplně dobře. A vyjde na stejno, jestli stavím a oživuju monstrum průběžně nebo postavím a oživuju ke konci hry.

Celkový verdikt - hra je fajn, dobré téma, které je do hry krásně zapracované. Celkově jsou mechanismy hezky vyvedené, jen ty kostky by měly euro jen zlehka okořenit a ne hru rozhodovat.

27.11.2019 11:10:06

:-)
Tiez mam z hry vynikajuci pocit, od spracovania a previazania s temou, vsetko super.
Dlzka hry mi nevadi, nikam sa neponahlam a nezavodim. Ano, je pravdou, ze clovek robi akoby vsetko dvakrat, ale ak to bude hrat inak a daju sa robit veci naraz :-)

27.11.2019 16:32:23

Hra
Velice intenzivni zazitek. 3 hodiny plus hodina pravidla. Hrano s original pravidly. Pecka, ktera krasne simuluje nervozitu pri vyzkumech a neetickych pokusech na lidskych ostatcich :-) Napeti az do konce

27.11.2019 22:00:26

Zaujímavé...
Hrali sme v dvoch - pravidlá prešli za 20 minút, hru odohrali do 90minút (ale je pravda, že 3krát sa nám kapitán posunul o jedno políčko).
Som rád, že aj napriek počiatočným negatívnym hlasom sme hru nepredali, ale nakoniec ju skúsili, hra je zaujímavá, príjemná a druhá hra bude ešte plynulejšia.
Bál som sa hutného počítania a kalkulovania, ale dá sa to hrať úplne v pohode, človek pozrie,čo potrebuje urobiť, kde sa dá zohnať materiál, na čo zväčša minie dvoch panáčikov a ďalšieho, dvoch použije ako podporu pre rozvíjanie, či iné plány.

29.11.2019 19:45:42

...
Včera jsme zkusili castecnou variantu igor s omezenim nahody na kostkach. A naprosto super! Vystacil jsem si s 3 laidenskymi lahvemi. Dve jsem pozil na hod. S tim ze jsem hazel az ve chvíli, kdy jsem mel 2 modre kostky a zbylou lahev na prehoz. Kartu vyzkumu jsem nikdy na prehoz nemusel pouzit. Jinak se nam hra zkratila o tri kola a ve trech trvala pohodove 2 hodiny (dva hrali poprve). Zaverecne skore bylo neuveritelne vyrovnane 137, 135, 135 :D ja jsem jel na max lidskost a ostatni staty, jiny hrac vic budoval zrudu a ozivoval. Oba protihraci pomerne valcili o achievmenty. Fakt super hra
___
redaktor Deskofobie

27.12.2019 09:13:30

Vybíráme z Bazaru

Divokej vodopád
Divokej vodopád
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas