Monsters Menace America

xxxxxxoooo hodnoceno 7x (Seznam vlastníků)

Monsters Menace America - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Autoři: Ben Knight
J. C. Connors
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

nehrál někdo?

po velkém nadšení z Nexus Ops a prolistování katalogu Avalon Hill, mě zaujala tahle hra, může to být sranda, nehrál to někdo?
28.3.2009 15:59:49

beholder
Siaron to má ve skříni :) ale tské by mě to zajímalo, i když se to odehrává v Americe, rád bych to zkusil, vypadá to na čistě ameritrash vrhání kostkami, super figurky a zábavu.

29.3.2009 00:45:34

sydo
mě se to taky líbí, hlavně ta kombinace že hraješ za jedno Monstrum a zárověň za armádu, kterou se snažíš zničit soupeřovo monstrum :). Filmy jako Godzilla nebo King Kong sice něják extra nežeru, ale jsou to dobré filmy...

29.3.2009 00:55:28

Siaron
když to máš ve skříni tak se nabízí otázka, hrál jsi to někdy :)? Jaké to je ( hlavně hra ve 2 by mě zajímala).

29.3.2009 00:56:53

haló Siarone :)
prozraď nám jaké to je, než to zapadne někde mezi ostatními diskuzemi (málem se tak už stalo :), ještě jsem to oživil :) )

30.3.2009 14:49:01

sydo
jak ty vis co ja mam ve skrini ? :)

30.3.2009 14:55:21

hral
a ne jednou ... je to pro 2-4 ... cim vic tim asi lepsi .. nehral jsem v podstate jinak nez ve 3 nebo 4ech (ve 3 vyjimecne, ve 2 jednou kdyz jsem se to ucil) ... kazdy ovlada jedno monstrum a jednu cast armady (tech je 5 ... namornictvo, letectvo, pozemni armada, marinaci .. a narodni garda, ktera je "neutralni" a ovladat ji muze jen ten, kdo si dolizne a zahraje specialni kartu. Kazda slozka armady ma jine jednotky s jinymi parametry ... tazke treba letectvo ma silne, lec jednorazove nuclearni rakety, ktere pri trose smuly potvoru nezrani, ale pomuzou ji jeste zmutovat ... pozemni armada ma sice jen pozemni "pomale" jednotky, ale zase neco vydrzi (maji velkou obranu) a 4-5 tanku uz vetsinou potvora jen tak neznici. Cilem hracu behem tech par kol co hra trva je posilit co nejvic svoji potvoru na zaverecny boj s ostatnima potvorama .. nabrat zivoty, mutace a specialni zetony, za ktere se kupuji extra utoky, zatimco zaroven nasazuji a presouvaji jednotky sve casti armady, nebo narodni gardy (ty vetsinou je nasazuji jako obranu mest) ve snaze co nejvice stizit, nebo uplne zabranit ostatnim monsterum pristup k nejlukrativnejsim lokacim ... protoze jsou to ale nicotne lidske hracky, vetsinou stezi zbrzdi postup, pri trose stesti navic jeste uberou potvore par zivotu, pokud jsou v presile tak 5:1 :) Ve dvou ci trech lidech jsou zbyle slozky armad rozmisteny fixne a po zbytek hry se nehybaji, jsou jen pasivni prekazky. Hra je velmi svizna, myslim ze ve 4ech se da dohrat do hodiny, je to takova oddechovka .. pravidla se vysvetli urcite do 5ti minut, a to hodne pridavam ... boje jsou kostkove, ale nejaky dice fest to neni ... potvora vetsinou zahajuje utok, ma alespon 3 utoky a tim vetsinou boj skonci, nebot ji u nohou lezi hromada technologickeho srotu ... na zaver se jedna z potvor stane vyzyvatelem a postupne si da do "drzky" s ostatnimi potvorami ... prezivsi potvora si prida ke svemu aktualnimu stavu (vetsinou notne pochroumanemu) vychozi stav zivotu protivnika a jde na dalsi .. tak dlouho dokud nezbude jen jedna. Kazda potvory ma nejaky bojovy pokrik, ktery je treba pri hodu na utok pekne od plic zarvat, jinak je urazeno urazeno kostkove bozstvo a nepadne vam ani tuk :)

"SquiSHa SquiSHa" !!!

30.3.2009 15:12:15

Siaron
hmm, zajimavé...a zkusil bys odhadnout zda hra ve dvou je taky dobrá. jde mi jen o to, jestli je to ve dvou jen o něco menší sranda než ve 4, ale jinak je to v podstatě stejné nebo naopak hra ve dvou postrádá i jiné prvky. A taky mě trochu odrazuje hodnocení tady na ZH a taky na BGG. Stojí ta hra za to? Zkus to upřímně zhodnotit :)

30.3.2009 15:34:02

beholder
Tak neni to zadna megapecka kterou bys musel nezbytne mit doma, ja sam ji dal 3 hvezdicky, a nekupovat ji za 20 euro, tak ji asi nemam ... ale za tu cenu sem se nechal zlakat na ty potvory ... pro me je to nenarocna, oddechova hra, kterou rychle vysvetlim lidem kteri ji jeste nehrali a i pres bojove naladani ji bez problemu a s nadsenim hrajou i holky. Zadna politika tam neni, ve dvou se to da hrat asi taky, rozhodne lepe jak jine hry... jen diky absenci mobility dvou slozek armady se hure shromazduje efektivni odpor (spis to bude jen o lehkem zdrzovani, nez o nejakem utoku na potvoru), pokud jedna potvora nejak moc posili oproti jinym ... to se stava bud tehdy, kdyz ma nekdo stesti na hody kostkama pri nabirani zivotu, nebo tehdy, kdy vetsina armad hlida jednu cast potvor, zatimco ostatni nerusene pleni (dupou) ... to ve hre dvou lidi asi odpadne, kazdy pujde svoji casti armady vyhradne po tom druhem, takze spis to bude o tech kostkach ... a s tim holt nic nenadelas .. kdyz jednomu napada na kotkach 2x 12 a druhemu 2x2 tak mate asi viteze ... ale to uz se da nejak poresit nejakymi home rules,jako ze pribyva misto 1d6 treba 1d3+3 zivotu.

Takze zaverem, tech 550-600 korun co jsem za to dal rozhodne nelituju, hra me dava to co od ni ocekavam a ve skrini ladem nelezi (popravde, jsem ji hral daleko vickrat nez jine, mnohem drazsi hry) .. pokud by ale stala 1000 kacek, tak si koupim radeji neco jineho.

30.3.2009 15:54:15

Siaron
mám ji vyhlédnutou taky za 600Kč, tak proto o ni uvažuju :), každopádně dík za info...

30.3.2009 16:11:52

Vybíráme z Bazaru

Isofarian Guard - pouze osobní předání Praha
Isofarian Guard - pouze osobní předání Praha
Akt. cena: 5000 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas