Mondo - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Filosofia Editions
Lautapelit.fi
MindOK
Pegasus Spiele
White Goblin Games
Z-Man Games
Autoři: Michael Schacht
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Dobrý den, ja se chci zeptat, ze v pravidlech se pise, ze za kazdou dokoncenou krajinou bez chyb se dostanou 2 body. Tím myslí, že musí být správne ze všech 4 stran správne? a jestli ano tak potom proc v pravidlech v príklade píšou, že ma dokoncene 4 krajiny bez chyb ale tam je prece dokonceno mnoho více krajin. Muzete mi nejak poradit? za odpoved dekuji.
6.3.2012 18:10:06

pravidla
Ahoj, já vidím v pravidlech 4 dokončené krajinypřeně jak je v pravidlech napsáno 2 pouště A, les B a step C. Voda se mezi bodované krajiny nepočítá. Zbylé krajiny nejsou dokončené.

6.3.2012 18:18:23

ados
Zdar,
je to v tom příkladu i blíže popsané - step a les D jsou chybné, protože spolu hraničí na hranách dílku (E), proto za ně ždáné body nejsou
step a les F dole jsou stejný případ a step F nahoře přechází bez pobřeží do moře, proto ani za tyto krajiny body nejsou.
Jezero H je sice uzavřené správně, ale za vodu body nejsou.

Je fakt, že se v tom příkladu jaksi pozapomnělo na neoznačenou poušť vlevo dole, ale ta bůhvíjak pokračuje (nebo nepokračuje) někam dolů :)

A jinak ano, krajina musí být uzavřená spravně ze všech stran.

6.3.2012 21:48:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Aktivní/neaktivní sopky
Jak je to s žetonem neaktivních sopek po druhém kole? To z pravidel podle mě není dobře napsané.
Dostává žeton hráč, který získal nejvíce bodů ve druhém kole nebo ten, který je celkově ve vedení?

11.5.2012 19:47:25

re
Tak se osvědčilo staré dobré: místo CZ překladu se mrknout na orginál pravidel: Správně je varianta A, tedy žeton neaktivních sopek bere hráč, který v DANÉM kole získal nejvíc bodů.

11.5.2012 19:51:57

Aktivní/neaktivní sopky
Stejně jako Eyron jsem nepochopil, co se děje s žetonem sopek po druhém kole - A stejně jako on jsem hledal v originálních pravidlech - A stejně jako on jsem našel odpověď, že žeton si na třetí kolo bere ten, kdo získal nejvíce bodů v kole druhém.

Mimochodem to bylo asi poprvé, co jsem si musel od Mindok-ácké hry odskočit do originálních pravidel (u jiných CZ vydavatelů se mi to stává častěji).

1.3.2013 07:16:41

Eyron + Cartas
Nevidím problém v překladu. Jelikož se po druhém kole nic nesečítává, tak mi bylo jasné, že jde o hráče s nejlepším výsledkem v druhém kole.

1.3.2013 15:37:12

dilli
citace: následující kolo: Hráč, který získal v prvním kole nejvíce bodů, dostane žeton sopky.
V následujícím kole se tomuto hráči započítávají všechny neaktivní sopky.

Podle mě je nešťastně použito spojení "v prvním kole". Kdyby tam bylo použito "v tomto kole", nebylo by co řešit.
My si to třeba při prvních hrách (chybně) vyložili tak, že hráč s maximem z PRVNÍHO kola, má ten žeton ve druhém, ale i ve třetím kole.

No hlavně, že se to vyjasnilo...

2.3.2013 18:33:30

Vybíráme z Bazaru

Akropolis
Akropolis
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 15 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas