Moje zlato! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–4
Doporučený věk: od 5 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Marie Fort
Wilfried Fort
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Moje Zlato! je jednoduchá hra, ve které hráči představují zvířecí piráty, kteří na moři nachází truhly s pokladem. Cílem hry je odemknout a uskladnit ve své pirátské lodi co nejvíce pokladů. Vyhrává ten, kdo má na konci hry nejvíce odemčených a uskladněných pokladů.


Příprava hry:

Každý hráč si vezme jednu kartu lodě a umístí ji před sebe. Zamícháte karty truhlic/pokladů a uprostřed stolu vytvoříte balíček stranou s klíči nahoru. Vezmete tři vrchní karty a položíte je vedle balíčku s klíči. Poblíž hráčů připravte také čtyři kostky (se symboly zlaté mince, diamantu, klíče a šavle).

Pravidla hry:

Hraje se v pořadí ve směru hodinových ručiček. Hráč ve svém tahu hodí čtyřmi kostkami. Pokud hráč není s výsledkem hodu spokojen, může ještě jednou hodit všemi kostkami, nebo jen s těmi, se kterými není spokojen. Pak tyto kostky musí použít tak, že je umístí na karty pro otevření truhlic nebo k uschování již vyzvednutých truhlic. Kostky lze na karty umístit pouze tehdy, pokud zaplní všechna vyobrazená políčka. Pokud jednu nebo více kostek nemůže ve svém tahu použít, propadají. Jakmile jsou kostky umístěny na kartě nebo odloženy stranou, hráč s nimi může nakládat takto:

  • Klíče odemykají poklady.
  • Mince a diamanty uskladňují truhly, které obsahují mince, reps. diamanty.
  • Šavle funguje jako žolík (nahrazuje jakýkoliv jiný symbol). Funguje také jako útok na soupeře, díky kterému mu můžete ukrást odemknuté, ale neuskladněné truhly.

Otevření truhlice: Hozené klíče dovolují otevřít jednu nebo více uzamčených truhlic. Každá truhlice je zamčená jedním, dvěma nebo třemi zámky. Hráč musí umístit tolik kostek s klíči, kolik má truhla zámků. Čím více má truhlice zámků, tím více ukrývá pokladů v podobě mincí či diamantů. Jakmile hráč odemkne truhlici, otočí ji na druhou stranu aby každý viděl, jaké poklady obsahuje a položí si ji vedle své lodě. Pokud hráč odemkne nějaké truhlice a jeho tah tím končí, doplní počet truhlic do počtu tří.

Naložení pokladu na loď: Zlaté mince a diamanty hozené na kostkách umožnují naložit poklady na loď. Hráč může získat jednu nebo více karet pokladů, které má vedle své lodě tím, že na ně umístí kostky se správnými symboly. Jakmile hráč poklady získá, stávají se jeho kořistí a umístí ji do bezpečí pod kartu své lodě. Každá mince a každý diamant uložený v hráčově lodi znamená 1 bod na konci hry.

Krádež pokladu: Pokud má soupeř odemknutý poklad vedle lodě a ještě jej tedy nestihl uložit do bezpečí své lodě, může o něj přijít. Pokud chce hráč soupeři ukrást poklad, musí ihned po hodu kostkami provést následující 2 akce:

  1. Kostku ukazující symbol meče umístit na soupeřovu kartu lodě, čímž naznačí, že na loď útočí.
  2. Umístit kostky se správnými symboly na jednu nebo více neuložených karet pokladů před takto označenou lod.

Pokud hráč provede úspěšný útok, může si kořist vzít a ihned ji naložit rovnou do bezpečí své lodě. 


Konec hry:

Hra končí, jakmile některý hráč otevře poslední truhlici. Poté každý hráč (včetně hráče, který ukončil hru) odehraje ještě jeden tah, Následně každý hráč spočítá body za kořist uloženou ve své lodi. Odemčené poklady, kterou jsou před lodí a nikdo je nestihl uložit, propadají a do bodů je nikdo nepočítá. Vyhrává ten, kdo má nejvíce bodů. V případě shody vítězí ten hráč s největším počtem diamantů. Pokud i zde dojde ke shodě, hra končí remízou.

Autor: jardoom

Další názvy této společenské hry

Vybíráme z Bazaru

Tindaya CZ
Tindaya CZ
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas