Mňam! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–4
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MINDOK - logo
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Když kočka není doma, myši mají pré. Ale když doma je, z plundrování ledničky je zároveň boj o život. Parta malých myšek to dobře ví; bude jen na jejich obratnosti, zda si stihnout nacpat pupíky a udělat zásoby dřív, než na ně tvrdě dopadne chlupatá packa...

Hráči se ve hře Mmm! promění ve skupinu myšek, snažících se za pomoci kostek nakrást co nejvíce potravin z ledničky.

Příprava hry:

Příprava je velmi snadná – hra obsahuje herní plán v podobě schématu ledničky s potravinami, kostky a žetonky myší, kterými označujete, jakou potravinu jste již stihli odnést. Na první pole plánu se položí žeton černé kočky.


Průběh hry:

V každém tahu si hodíte třemi kostkami, na kterých jsou symboly potravin a jeden červený křížek. Poté je umisťujete na herní plán podle toho, jaké potraviny jste hodili. Potraviny jde umísťovat buď libovolně, nebo – ve složitější verzi hry – pouze do jednoho řádku či sloupce. Nepoužité kostky můžete v případě, že alespoň jednu umístíte, přehodit. Jakmile umístíte všechny tři kostky nebo se rozhodnete dále nepřehazovat, vyměníte všechny kostky za žetony se symboly myší znázorňující, že daná část potraviny již byla úspěšně odnesena z ledničky. Pokud ale po přehozu nemůžete žádnou kostku umístit (hodili jste červené křížky či nemáte volná potřebná pole), symboly nezískáte. Pokud se vám podaří v kole odnést kompletní potravinu, nic se neděje, pokud ale odnesete jen část nebo vůbec nic, žeton černé kočky se posune o jedno pole směrem k ledničce. Hra je kooperativní, můžete se tedy domlouvat, kam potraviny umístíte.

Po každém kole předejte kostky dalšímu hráči.

Konec hry:

Hra končí buď vítězstvím hráčů za předpokladu, že odnesli všechny potraviny z ledničky, nebo jejich prohrou v případě, že černá kočka došla až do ledničky.

Autor: CrazyLom

Další názvy této společenské hry

Vybíráme z Bazaru

Černé historky 1-3
Černé historky 1-3
Akt. cena: 70 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas