nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Mmm... Brains!

Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Twilight Creations, Inc.
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Vezmu si 12 mozků... A já si vezmu 18. To nic není, mě jich padlo rovnou 24! Tak tyhle hlášky jsou možné jedině ve hře Mmm...Brains, neboli v překladu MOZKY.

Tahle jednoduchá oddechovka s hororovým nádechem od Reinera Knizie mne zaujala a tak jsem se rozhodl, že ji vyzkouším. Hráč nemá v této hře žádnou zvláštní roli a je prostě hráč, i když se nehraje o peníze ani body, ale o "mozky".

Popis a příprava hry

Jak jsem již nastínil, jedná se o hru s jednoduchými pravidly, které jsou v mžiku vysvětlena i totálnímu neznalci deskových her. Hraje se s 5-ti různobarevnými kostkami a  na každé kostce je  číslo od 1 do 5 a jedna barva mozku. Jelikož je hra pro 5 hráčů, je na každé straně kostky jedna barva čísla různé hodnoty a jedna barva mozku. Dále na začátku dostane každý hráč jednu barevnou kartu, aby bylo zřejmé, jakou barvu bude mít na kostkách a pak se jen uprostřed stolu vytvoří hromádky "mozků", které jsou barvy červené (5-ti bodové) a bílé (1 bodové).

Kostky a mozky

Jak se hraje

Hra se dělí na dvě fáze. První fáze je získávání co největšího počtu mozků z hromádky uprostřed. Jakmile je hromádka všech mozků rozebrána, přejde hra do druhé fáze a v té se snaží jednotliví hráči sebe navzájem o mozky "obírat". Systém je jednoduchý, kdy v první fázi se počítá součet stejnobarevných čísel, který se násobí počtem zobrazených mozků na jednotlivých kostkách. Tímto způsobem je možné házet 3x a vybrat nejlepší kombinaci. Ve druhé fázi se určí hráč, kterého hodlám o "jeho mozky" obrat a pakliže padne na kostkách barva jeho kartičky, sečte se odpovídající čísla a výsledek určí tomuto hráči, kolik mozků musí soupeři odevzdat.

Ukázka kostek s mozky

Konec hry a vítěz

Cílem hry je zůstat co nejdéle ve hře se svými mozky a hra tedy končí, až zůstane pouze jeden hráč, kterému zůstal alespoň jeden "mozek". :-)

Závěr

Hra je i přes svůj hororový námět, určena především dětem. U hry se tak děti zdokonalí především v matematice, neboť si musí každé dítě spočítat možnou kombinaci a dopočítat se ke konečnému výsledku, aby zjistilo, kolik že to mozků si může ze středu vzít anebo kolik může získat od protihráče.

Autor: Kent