nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Mississippi Queen

Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Goldsieber
Rio Grande Games
Autoři: Werner Hodel
Rok vydání: 1997
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Jste kapitánem jednoho z kolesových parníků brázdících řeku Mississippi a rozhodl jste se zúčastnit spolu se svými konkurenty závodu, ve kterém nejde jen o to, připlout jako první do cíle, ale dopravit i do cíle dva pasažéry. Ti čekají trpělivě na nástupním molu malých ostrůvků, kolem kterých vaše loď pluje. Nalodění cestujících však zabere určitý čas, který využijí vaši konkurenti, aby vás předběhli a do cíle připluli jako první.

Hra začíná položením startovní desky a třech dalších, náhodně vybraných říčních polí na stůl. Hráči nastaví rychlost plavby a vyplují. Každý hráč může během hry zvyšovat či snižovat o jednu jednotku svou rychlost plavby. Zvýší-li či sníží-li hráč svou rychlost o více jednotek, musí za tuto změnu zaplatit uhlím ze své zásoby. Na začátku hry má k dispozici šest jednotek uhlí, které není možno během hry doplnit a je-li tato zásoba během hry vyčerpána, je parník vyřazen ze hry a hráč prohrává.

Hráči se ve hře střídají a v každém tahu má hráč k dispozici dvě základní akce. Tou první je změna rychlosti plavby (je vyznačena na otáčivém kolečku na parníku) a tou druhou je posun parníku o takový počet políček na herní desce, jaké je výše rychlosti plavby. Za posun se považuje i pootočení lodě o 60 stupňů.

Hráč, který dosáhne říčního pole, na které nenavazuje další říční pole, hodí kostkou a podle výsledku hodu přidává ze zásoby další říční pole. Posledním říčním polem, které je přidáno, je pole s doky.

Když je na stůl položeno říční pole, které obsahuje ostrov s nástupním molem, umístí se na toto molo cestující. Počet cestujících ve hře i počet cestujících čekajících na molu na parník je závislý na počtu hráčů. Obecně však platí, že i když jsou na molu jednoho ostrova dva cestující, může se nalodit pouze jeden z nich. Aby se mohl cestující nalodit, musí k nástupnímu molu připlout parník rychlostí 1. I když se zdá, že počet cestujících ve hře je vysoký, je velmi snadné minout všechny ostrovy s cestujícími a zjistit, že počet cestujících ve hře byl už vyčerpán a že hráč už nemůže splnit podmínky hry, tj. připlout do cíle se dvěma pasažéry.

Hráči v průběhu hry mění pořadí dle toho, který hráč je nejdále vpředu. Začíná hráč, jehož parník je první, druhý hraje druhý nejvzdálenější parník. atd. Hráči se mohou navzájem ze svých pozic vytlačovat, ovšem s tou podmínkou, že na tlačení parníků spoluhráčů obětují část svého pohybu. Hráči však nesmí být vytlačeni mimo herní plán či na mělčinu.

Konec závodu nastává, když se na stolní desku přiloží říční pole s cílovým molem. Stejně tak, jako při nalodění cestujících, musí parník připlout do cíle s rychlostí 1. Kdo bude v cílovém molu jako první a bude-li mít na palubě dva cestující, vyhrává.

 

Autor: baron

Rozšíření hry

Mississippi Queen: The Black Rose (1998)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 2 - 6 hráčů od 10 let

Celkové hodnocení:oooooooooo(hodnoceno 0x)

Získaná ocenění

Vítěz

  • 1997 - Spiel des Jahres

Vybíráme z aukcí

Phantom Leader Deluxe
Phantom Leader Deluxe
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>