Minutová říše: Legendy

xxxxxxxxoo hodnoceno 131x (Seznam vlastníků)

Minutová říše: Legendy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ryan Laukat
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Minutová říše: Legendy vs. Small World

Přemýšlím o koupi těchto dvou her. Mohl by mi je někdo porovnat? Má cenu kupovat obě? Herní princip se mi zdá dost podobný, rozdíl vidím jen v provedení a v délce hraní. Mám doma sedmiletého syna.
13.5.2019 18:04:03

Deti
asi bude viac baviť Small World, lebo sú tam žetóny rás a to deti baví, vieš odtiaľ odobrať zložité rasy a schopnosti. MR: L je tiež výborná hra, ale o dosť abstraktnejšia, ten area control tam nie je tak dobre uchopiteľný ako pri SW a navyše tam musia kalkulovať s mincami a kombinovať efekty kariet. U nás SW hraje švagrova predškoláčka, ale to je skôr výnimka :). V každom prípade, je pre deti atraktívnejší a menej zložitejší (po jenoduchom odobratí zložitých rás a schopností) práve SW.

13.5.2019 20:31:13

Obě
Mám doma obě, pokud chceš něco malého, vezmi říše, pokud něco většího tak SW. Jinak je to dost podobný. Za mě asi lepší SW, rasy se pořád mění a když tě to chytne, tak máš i další rozšíření :-)



"I want to play a game." Jigsaw

13.5.2019 20:57:57

i minutové říše
můžeš v tom případě zjednodušit, základní pravidla pochopí i předškolní či mladší školní děti a ano bude jim dělat problém naplánovat mince pro dražby - takže můžeš hrát třeba úplně bez mincí, tak že nejmladší hráč vybírá jakoukoliv ze všech karet, starší třeba o jednu méně a dospělý hráč má třeba i těžší handicap a pro naučení základních principů strategie to bude přehledné... ve Small worldu je pro mladší hráče velmi težké rozhodnout, kdy poslat národ do úpadku a nový národ si obvykle nevybírají podle schopností, ale podle obrázku - není vůbec lehké posoudit sílu národa v kombinaci s jeho schopností, ale je pravda, že zpracováním SW děti osloví

13.5.2019 21:01:01

všem moc děkuji
za názory. Těžko se rozhodnout, asi vezmu obě a budeme je střídat podle toho, kolik bude na hru času :-)

13.5.2019 21:55:30

Vybíráme z Bazaru

CloudAge
CloudAge
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas