Milostný dopis - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Arclight
Filosofia Editions
Japon Brand
Kanai Factory
MindOK
Pegasus Spiele
Steve Jackson Games
Autoři: Hayato Kisaragi
Seiji Kanai
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Moje postřehy


Ahoj lidi, čistě náhodou jsme si s přítelkou pořídili tuto zajímavou karetní minihru. Za ty peníze prima kup. Název hry a počet karet (jen 16) může trochu odrazovat, ale zatím hrajeme ve dvou jako abstraktní taktickou hru na body, aniž bychom si uvědomovali, že se vlastně jedná o milostné dopisy. Pro hru samotnou postačí přelousknout knížečku pravidel, ve které se nešikovně mísí příběh a pravidla. Chápu, že je třeba navodit atmosféru popsáním příběhu, abychom měli představu o motivaci jednotlivých osob na kartách, ale při hledání určitého pravidla je text příběhu nešťastně zakomponovaný v textu pravidel. Lépe by bylo řešit oba texty odděleně. Jako neznalého této hry mě překvapil herní systém popsaný v pravidlech, který používá výrazy tah a kolo, kdy jsem si musel výklad pravidel doplnit ještě o výraz kolečko (všichni hráči odehráli svůj tah), protože výraz kolo v pravidlech znamená vlastně konec jedné hry z mnoha, pro dva je to sedm kol. Hra je to zábavná. Do taktiky zasahuje ve větší míře náhoda líznutých karet. Někdy je hra až moc svižná, kdy skončí po zahrání efektu první vyložené karty. Některé kombinace karet jsou smrtelné, ale komu štěstí přeje, ať zvítězí. V pár případech se také stává, ze efekty karet maji negativní vliv na Vás samotného, takže si kolo prohrajete sami. Naštěstí je tato hra nenáročná na čas, takže celou partičku ve dvou (7 kol) lze odehrát i do pěti minut. Všem doporučuji si ji minimálně vyzkoušet zahrát s někým, kdo už umí, s ohledem na nejednoznačnost výkladu pravidel v balení (viz. třeba naše otázka tady u hry).
Vojta

Pro pobavení chci uvést průběh naší první hry, kdy z nepochopení znění pravidel vzniklo toto: Připravili jsme si karty, tj. jedna lícem dolu a tři lícem nahoru. Pak každý líznul kartu z dobíracího balíčku a začali jsme. Kolo jsme chápali jako protočení našich tahů. Takže vlastně po každém našem kole (kolečku) jsme hodnotili, kdo doručil milostný dopis a získal bod, z čehož při užívání v pravidlech uváděného výrazu "hráč, který v tomto kole neskončil" nám vznikla imunita hráče hrajícího jako prvního v kolečku vůči efektům vyložených karet. Pokračovali jsme ve hře, dokud nám nedošly karty v dobíracím balíčku, pak jsme porovnávali karty v rukou a následně došlo kvůli shodě karet v rukou na součet vyložených karet. Podotýkám, že v rámci jednoho rozdání jsme dohráli díky nejednoznačným pravidlům celou hru. Přítelky zahraný kněz a následovaný třemi strážnými, měl na mé sebevědomí při hre zdrcující účinek. :-)
16.12.2017 18:24:54

V této diskusi není zatím žádná odpověď...

Vybíráme z Bazaru

Ascension Year Two Collector's Edition
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas