nepřihlášený

přihlásit

registrovat

MidEvil

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror, Zombie
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Twilight Creations, Inc.
Autoři: Todd Breitenstein
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Zkažený na kost!

"Uf to byl sen... Jsem celej spocenej, jak jsem se ve snu snažil doběhnout k vrtulníku a zmizet před hordou krvelačnejch zombií. Naštěstí jsem byl rychlejší, než ostatní, protože by se nás do něj víc nevešlo. No nic, čert to vem... Jdu si do ledničky pro pivo a... Kruci! Kde je lednička?!? Kde je kuchyně?!? A vůbec - kde to vlastně jsem?!?!

MidEvil je první hra, která vychází (a zároveň jej rozšiřuje) z cenami ověnčeného systému Zombies!!!. Hráči unikli davu moderních zombií jen proto, aby zjistili, že se přenesli v čase a čelili celé řadě nových problémů! Chcete trochu více strategie? Je tu! Chcete snadněji nalézat zbraně? Jsou tu! Chcete útočit na ostatní hráče? Vsaďte se, že to tu je! Pro ty z vás, kteří nevědí, o čem mluvím, přidám pár řádek. Hráči představují postavičky, které se ocitly v cizím časoprostoru, kde není výjimkou potkat nemrtvé (zde kostlivce), naopak vymožeností moderní doby se jaksi nedostává. Za pomoci středověkých zbraní a osedlaných koňů se snaží probít na hřbitov, kde se údajně nachází tajemný svazek zvaný Necronomicon. Ten prý má schopnost vrátit hráče kam patří, ale pouze tehdy, když jej dopraví zpět, odkud vyrazili.

Příprava hry

Ti z vás, kteří zmíněný systém znají, se nedočkají žádného velkého překvapení - vše zůstalo stejné. Zamícháte karty, zamícháte kartičky a startovní kartičku (zde se jedná o Oltář) vyložíte doprostřed stolu. Každý hráč dostane svou figurku, tři karty do ruky a hra může začít.

Průběh hry

Hraje se na kola, kdy každý hráč odehraje jeden tah. Tah se skládá z několika fází, které musí hráč provést:
- otočí a přiloží kartičku
- hodí na pohyb a posune se
- svede souboj s každým kostlivcem, kterého potká
- hodem kostky určí, kolik kostlivců se pohne (nejlépe tak, aby mu ustoupili z cesty nebo tak aby naopak cestu zastoupili soupeřům)

Dále má k dispozici karty událostí, které mu napomáhají na jeho nelehké pouti. Setkat se tak můžete například se zbraněmi, různými akcemi ovlivňující průběh boje, obranné karty apod.

Konec hry

Jakmile se některému hráči podaří získat Necronomicon (buď na hřbitově nebo od jiného hráče - majitel Necronomiconu se totiž stává pro ostatní lovnou zvěří) a dopravit jen zpět k Oltáři, stává se vítězem. Druhým způsobem, jak hru vyhrát, je být první, komu se podaří zabít dostatek kostlivců (v tomto případě se nejedná o určitý počet, jako tomu bylo u zombií). Kostlivci mají v této hře různou hodnotu a pro vítězství je třeba dosáhnout 30 bodů (což odpovídá řádově 20 kostlivcům).

Obsah balení

  • 40 Bílých kostlivců - 1 bod
  • 40 Červených kostlivců - 2 body
  • 20 Modrých kostlivců - 3 body
  • 50 Šedých figurek lidí (žetony života)
  • 30 Mapových kartiček
  • 50 Karet událostí
  • Dvě kostky
  • 6 Figurek hráčů
  • Pravidla

Autor: Pelly

Rozšíření hry

Midevil II: Castle Chaos (2006)

Lidské obydlí... Zmatek na hradě! Dobrá, nebylo to tak snadný, jak jsem čekal. Říkali, že jediný způsob, jak se dostat zpátky do současnosti, je jít na hřbitov, najít Necronomicon a přinést ho k oltáři. Jó, jasně! ...

rozšíření 2 - 6 hráčů od 12 let

Celkové hodnocení:oooooooooo(hodnoceno 0x)

MidEvil III: Subterranean Homesick Blues! (2007)

Příliš hluboko! Podzemní šoufl ze stesku po domově! Hrad je fajn. Ale řekněme si to upřímně, možnosti zábavy jsou jaksi omezené. Venku se houfujou kostlivci a zdá se, že se nemůžou dočkat až vylezu. Možná je načase ...

rozšíření 2 - 6 hráčů od 12 let

Celkové hodnocení:oooooooooo(hodnoceno 0x)

Další názvy této společenské hry

  • Zombies!!! MidEvil